bugün

entry'ler (295)

kadınların bacak arasındaki çukur

dünyanın merkezi, magmadır.

kitap hediye etmek

güzel olmakla birlikte; başka açıdan düşünüldüğünde; laf sokmak,hakaret (hani cahilsin oku) anlamına da gelebilir. ''oku'' emridir bir nevi.

yeşim uludağ

kendisini en son saklı kalan dizisinde sevda rolüyle; fakir ama karşılıksız aşk yaşayan masum bir genç kızı oynarken gördüğüm ve bir arkadaşımın kısa filminde de; gayet bir psikopatı oynarken izlediğim sağlam kadın oyuncudur. inanılmazdır. hem çok güzel,doğal ve her yaşa, (her yaşa diyorum çünkü reklamlarını da izledim hep anneyi oynamış:)) ) girebilen bir oyuncudur hem de arkadaşımdan duyduğuma göre çok mütavazi biriymiş. valla ben onun yerinde olsaydım hayatta böyle olmazdım *

patates soyarken dikkat edilecek hususlar

taze patates alırsanız kabuk soymaya gerek olmayandır. iyice yıkayıp kesin pişirin, daha lezzetli ve sağlıklı. karaciğere de iyi

gelir özellikle közlenmişse patates, kumpirin kabuklarını yiyenler çoktur bu sebeple.

klasik kız yalanları

-seni sevmiyorum
içses: -köpek gibi seviyorum lan işte..

-birbirimize zarar veriyoruz ayrılmalıyız.
içses: -nolür nolür caydır beni, bana güzel şeyler söyle, ilişkimizi sahiplendiğini göster bana.

-doğum günleri çok önemli değil benim için yhaa
içses: hele bi hatırlama da gör ananın a...nı

yaa yapmaaa yhaa

dışses: mmm.. ah evet...
(şömineyi görürüz o arada biz.. bu da bize filmlerin klasik yalanıdır)

the end

-

ateistler neden pis kokar

camilerin de ayak kokması ile aynı olan durumdur.

sağlık sorunu olabilir, imkanı olmamıştır vs.. ''insan'' dır neticede. imanla alakası yoktur. imanın temizliği fiziksel temizlikle

olmaz, başka bi temizlik ister o, anlayana! eğer imanlıysan da insanları- ateist de olsa bu- yargılama hakkın olmadığını bilirsin!

istediğin abdestleri al şu an temizlencek misin acaba? hadi ateistin işi bi suya bakıyor da senin iş kimbilir neye bakıyor?

üç adımda güzel olma rehberi

1-kendinizi sevin, kendinize değer verin gözleriniz ışıldasın yani. (siz kendinizi sevmezseniz kimse sevmez sizi,beğenmez de)

2-hiçkimse komple mükemmel değildir ama muhakkak mükemmel olan yerleri, tarafları vardır. işte o yerleri ön plana
çıkarırsanız diğer hatalı yerler kamufle olur. hem de sizi olduğunuz gibi beğenirler. *

3-makyaj yapın ama umutmayın makyaj yapmak demek boyanmak demek değildir! sanki makyajsızmış gibi görünmeniz demektir. doğallık yani.

3a-ekstra : dik durun. kalbiniz(kalp çakrası) açık olsun. açık olsunki sevgiyi alın ve verin. kambur durursanız kalbinizi kapatırsınız.

türkiye deki ateistlerin aslında imanlı olması

iyi insan olmanın ya da iyilik yapmanın gibi güzel davranışları; (genelin yaptığı gibi) allah a yalakalık için değil 'insan'

olmanın gereği olduğu için yaptıklarındandır. yani şöyle düşünün ey iman edenler; sizin dininiz olmasaydı ne

sapkınlıklar, pislikler yapacaktınız( ki olmasına rağmen neler yapıyorsunuz günah be) ama biz(ateistler); din olmasa da

iyilikler yapabiliriz çünkü bizler aciz değiliz çünkü bizler 'insanız' diyorlar. bkz ne demiş kant usta: ''sadakalar acınarak

verilseydi; bütün dilenciler aç kalırdı'' demiş. yani size daha açık anlatayım: siz iman edenler yukardan sevap point

almak için yapıyorsunuz iyilikleri ama bu böyle değil ahlaklı, insan olmanın gereği olarak yapın diyor yalakalık için

yapmayın diyor. amin.

sayın başbakanımız 1 tl yetim hakkı yememiştir

eğer ortada bir başbakan varsa hele ki buna 'sayın' diyorsanız evet 1 tl bile yememesi lazımdır. ama bizim bahsettiğimiz

kişi başka dostum. nasıl anlatsam ki sana; anlayamazsın, senin gördüğün onun paraleli. * o kişi de yemedi zaten

direk yuttu . *

sevgilisinin terli atletini koklayan kız

'anlayamazsınız ' diyen kızdır. önemli,güzel, değerli bir hadisedir. her kız bunu kolay kolay yapmaz. görürseniz kıymetini bilin bence.

dizi isimlerini cahil ile değiştirmek

cahilluk.
( cahilluk fenadur, yakar kavurur.)

saks mavisi

( bu entryde sözel reklam uygulaması vardır.) 'parlement' mavisiyle kardeş olandır. hatta içindeki çocuk da diyebilirsin. ya sen hazır mısın içindeki 'saks'ı çıkarmaya?

requiem for a dream

sadece bir kere izleyebildiğim ve ağlıya ağlıya hatta anıra anıra izlediğim filmdir. her şeyden önce çok iyi bir film, senaryo, oyunculuklar zaten ödüllü uyuşturucuyu en bok şekilde anlatan bir filmdir. uyuşturucu madde kullananların özellikle izlemesi gereken ve hatta birçok bağımlının bırakmasını sağlamış olan bu filmde amerikayı da kendi milletini nasıl denek olarak kullandığını görebilirsiniz. hapların(eks) nasıl zayıflatmak için kullanıldığını diyetisyenlerin önerdiğini ve ne hallere soktuğunu, aşkı, kadınlığı, genç kızlığı,gençliği ...vs ne bilim o kafaları nasıl gerçekçi gösterdiklerini sizi acıtarak yaşattığını ve en sonunda hepsinin başa dönmesi yani cenin şeklinde kıvrılması, tükenmeleri ama tekrar doğmak istemeleri gerçekten halinize şükretmenizi sağlayacak.
bazı filmleri açıp açıp izlersiniz sevdiğiniz filmlerdir bunlar ama; bu filmi sevdiğin halde ikinci kez zordur sanki izlemen.

14 şubat doğumlu bir kadınla 14 şubat ta evlenmek

bir nescafe üçü bir arada ya da üç film birden değildir.

saçın yağlı olunca daha güzel olması

kirli saç veya yağlı saçın daha kolay şekil almasından kaynaklanan güzellik algısıdır. ayrıca her zaman değil ama arada bir saç ,bilerek yağlı bırakılmalıdır çünkü saçı en çok besleyenin saçın kendi yağı olduğunu söyler uzmanlar.

sevgiliyle sevişmek

nirvana ya ulaşmaktır. anlatılmaz, yaşanır hiç yaşamamış olanlara da sıradan, saçma gelir. ama normal nerden bilsin ki?

alternatif gay bar isimleri

gay-bana geceler bar.

kanal d deki d eki ayrı mı yazılır sorunsalı

d ek değil harftir. burada sıfat isim olarak, kanalın adı olarak kullanılmıştır. yani bu kanal kezban da olsa ayrı yazılacaktı. ayrıdır.

zayıfladıkça kendine güveni gelen kız tipi

bir tek kız değil, erkekte de aynı güven olan durumdur.

reddeden kızın başka kızla olan fotoyu beğenmesi

aslında içi içini yemiştir, sinirlenmiştir çünkü adamım sen o fotoyu koyarak o kızı pek iplemediğini gösterirsin o da sana öyle değil bak böyle adam siklenmez deyip hemen beğenir. yani gururdur aslında kızdaki. hatta hemen beğenmez önce bir düşünür bekler dakikalaca bakar o fotoğrafa sonra kendi muhasebesini yaptıktan sonra
-ivet yani beğeneyim de beni kıskandırdığını düşünmesin sılak
der ve hamleyi yapar. tabi sen bir erkek olarak o kadar derin düşünemezsin ama o neler düşünüyordur. seni anında o kızla kafasında evlendirip çocuk sahibi yapmıştır bile. * hatta sen şu an bu başlığa kafa yorarken o da şu an bir fotoğraf için (misilleme) bir erkek arıyordur. koş laannn koşş *