bugün

Bi insanin berbat moralini bile yerine getirebilen eglence.
koy dugunleri daha da guzeldir, koy delikanlilari koy kizlarina haber yollar ve kizlar tarafindan begenilirlerse sevgili olunur. koy delikanlilari raki icer, erkek havalari oynarlar. turk kizlari da tum kurtlarini dokerler. dugun sahibi ise ne kadar eglenilirse o kadar mutlu olur.
dugunler candir, iyi ki varlar.
Anne ısrarı sonucu gidilmek zorunda kalınan etkinlik.
En nefret ettiğimdir.Berbat ötesi saçma salak birşey.Nikah tercihimdir.
akraba eş dost bak ne güzel yapmışlar diyecekler diye şahşahallı olsun diye yapacağım masrafı balayına yaparım dediğim kutlamadır.
eskiden orkestraya bol bol para atmalar vardı. artık davetlilerin 5 lira 5 lira yapıştırdıklarına şahit olunuyor. hele doğu'da yapılan düğünlerde, davetlilerin havaya sahte dolar saçmaları iyice saçmaladıklarına delalettir.
bitse de sevişsek dedirtendir.
gelin ve damat için (özellikle damat) geriliminden başka bir getirisi olmayan ancak oldukça götürüsü olan, sırf birilerinin gönlü olsun diye yapılan anlamsız tören. nikahın asaletine ters her şeyden önce.
eğer mahalledeki basket sahasında yapılıyor ise ses bilimi, akustik vb. şeylerden yoksundur. müzisyenler için de bir zulümdür. düğüne giriş, sahaya giriş için yapılmış daracık tel örgü kapıdan yapılır. genelde kapıya uzak olan potanın altında oturan gelin ve damat, üçlük çizgisinin orda kendiliğinden oluşmuş dans pistinin ordan ''hadi gelin'' denen çağrılara gülümseyerek cevap verirler. ışıklandırma konusunda belediye ne verdiyse mantığı hakimdir. ve pasta genellikle orta saha yuvarlağının oraya doğru getirilerek kesilir. orta saha yuvarlağının geline bakan diliminde genelde çocuklar pastayı şaşkın gözlerle izler. taç çizgisi taraflarında yoğunlaşan kalabalık ''kesseler de yesek'' olayındadır.

potalara çıkabilen çocuklar, çıkamayanlara büyük üstünlük kurmuştur. zira potaların göküyüzüne bakan dilimi * yeterince seyirci kapasitesine sahip değildir. yukarı çıkmayı başarabilen çocukların bir diğer görevi de potalara düğün ambiyansını ve atmosferini daha iyi yansıtmak için getirilmiş balonları takmaktır.

takı merasimi de oldukça keyiflidir. daha ''gelinin annnesindeeen haaarika bir üçlük burma geliyoooo vuuuoolleey'' zihniyetinde olana rastlamadım. biraz uğraşılsa tematik bir düğüne çevrilebilir. damadın kayınçolarından bir smaç ya da aleyüp falan gelebilir.

(bkz: ben tespit sıçtım)
Bence sevilen tek yanı takı töreni. Yoksa kimse sevmezdi düğünü. ne gerek var. Sade nikah masası varken. Düğüne yapılan masrafla neler yapılmaz...
(bkz: gelinin kız kardeşi)
(bkz: gelinin biraderi)
(bkz: sürekli zıplayan çocuk)
(bkz: sahte para saçan cimri)
(bkz: peçete saçarak cimriyi sollayan adam)
baharın gelmesiyle canlanan kızlı erkekli çalgılı çengili şenliktir.
son arkadaşımın evliliğinden sonra anladığım gereksiz masraf olduğu.
önceden farklı düşünürdüm ama olaysız düğün yok ya.

akrabalar şunu dedi, aileler bunda anlaşamadı, şöyle olmayınca düğün olmaz diyen yok.

o kadar masraf, kargaşa yorgunluk üzerine bir de tantana.
bas nikah dairesinde nikahı. gelmek isteyen gelir zaten.
Şu an içerisinde bulunduğum oluşum. Bazılarında semazenler, kuran, sohbet, hocalar falan derken epey feyizli bir ortam sağlanıyor.

Az önce bir adam girdi içeri, karanlıkta abdullah öcalan'a benzettim tam topuklu ayakkabımı çıkardım alnının çatından vurmak için, son anda anladım değilmiş. Kim vurduya gidiyordu adam.

Neyse düğün dediğin dıptıslı olur, semazen ne ya.
Kelimelerle anlatılamaz bu eylem, öyle ki sonlarına doğru masa altından içtiği biradan olsa gerek "enişte" kod adlı kişilik, gecenin sonuna doğru, büyük bir özgüven ile performansını sergiler, ve görmüş olduğunuz bu nick travmatik şekilde ortaya çıkar.
calgili dugunleri sevmiyorum.konussan konusamazsin,muthis ses var.pistte oynama konusundada yeteneksizsen bön bön bakarsin.yakin akraba degilsede hediyesini verip uzaklasmak en dogrusu.yakin akraba ise de saate bakar bakar 23:00 olmasini bekler durursun,o kadar gunaha batmak da cabasi.
önce kalpte dir sonra beyine ve oradan da vücudun belirli kısımlarına sıçrar.
evlenme eğlence merasimi.

düğünde eğlenen insanlara çok özeniyorum lan. ne güzel oynuyorlar falan.
bir salonun 12 bin tl olduğunu duyduktan sonra yapılmaması gerekliliğini bir kez daha anladığım merasim.
-özellikle- yaz aylarının gelmesiyle birlikte sonsuz sayıda davetiye, sanal davetiye*, hatırlatma kartı, eş-dost, kıl, yü, tüy, yapağı vb. ile davet edildiğiniz, ısrarla beklendiğiniz, küçük altın veya döviz ve memleketimin parası ile "merasim"ine katılarak fotoğrafınızın çekildiği milyon tane tantanası olan, iki insan yavrusunun o güne veya geceye sevişecek olmasını dünya alemin bilmesi ve onları bu yola yolculamanın verdiği dayanılmaz rahatlama hissi veren sosyalleşme hedesi.
erkeğin çok ta gerek görmediği ,sadece kızın mutlu olması için katlandığı merasim ,ayrıca gelinin kız kardeşinin en güzel olduğu gece.
siritmaktan dudaklarin birbirine kavusmamali, kahkalarinla inlemeli ortalik. yoksa ne demeye yapilacak etkinlik.

zaten gulemedigin, eglenemedigin adam-kadinla da evlenmek akil kari degil.
8-15 yaş ailenin zoruyla katıldığın, 15-19 yaş akrabaysa gittiğin, akraba değilse gitmediğin, 20li yaşlarda 'benimki nasıl olur lan?' dediğin ve arkadaşlarına altın taktığın, 30lu yaşlarında hala evlenmediysen bunalıp gitmek istemediğin, taktığın altınların da g.tüne girdiğini anladığın fazlaca gürültülü gereksiz kalabalık organizasyon.
bizim bu salak sacma toplumumuzun neden gelisemediginin en buyuk gostergelerinden biridir.
dugunlerde oyayan tileree bakin en kabadayii sacma salak bir sehrin sacma. sapan bir universitesinde okumus barzodur. ultra ahlakli ve musluman! toplulugun kadinlari. ve erkekleri alabildigince suslenmistir cunku onlar. icin dugun denen kavram yalnizca birbirlerini kesebilecekleri belki duserse bir manita yapabilecekleri sacma salak bir organizasyondur.

cocuklar bile olabildigince suslendirilir ki seksit ve sapikca dusunceleri her yerde yer edinebilsin.

bu dugun de salak organizasyon yasaklanmadikca ne bu toplum bir adim ileriye gider ne de biz dinin sacma dogmalarindan kurtulabiliriz.
sanırım en nefret ettiğim olgulardan biri. kulakları sağır edecek derecede yüksek bir müzik ve iletişim kurmaya çalışan yüzlerce insan. Dünyanın en saçma buluşması.
Sadece maddi kaygilarla yapilandir, 5 kişi paso eglenir gerisi benim gibi telefonlarla takilir, ha bir de bebeler surekli 'pist'e girer.
güncel Önemli Başlıklar