bugün

enemy of god albümünden distopik temalı bir kreator şarkısı.

Welcome to the coldest age of darkness
Millennium deprivation, deception and deceit
Feared in presence, loathed within their absense
Feed the dogs of war
To keep a fragile peace

All hail dystopia
Your parasite messiah never comes
All hail dystopia
God has died when war drags on and on

Psuedo truth, perversion and religion
Disorder seperates and scatters
shepherds from the sheep
Tragedy and suicide decisions
Destroyers are not saviours in wartime misery

All hail dystopia
All hail dystopia

Gehena abomination
Crypts under the sun
Sacrifice the lives of those dead armies
Marching on and on.

All hail dystopia
All hail dystopia
2011 yılında çıkan iced earth albümünün adı.
bir iced earth şarkısı;

Enter the nightmare, this future does implore,
A techno city state, a prison nothing more.
Rounded up like cattle, you're forced in to the trains,
Nothing that you've ever known will bring you so much pain.

If you try to resist me you'll find me inhumane,
But if you just submit you'll live your life a slave.
You'll love your servitude, we'll medicate your pain,
With our technology, we'll always keep you safe.

Micro-chipped like dogs, their thoughts are not their own,
All that's left of human kind is now in their control.
Planned out through centuries, patient and contrived,
Played on man's naivety, gullible and blind.

You'll love your servitude, we'll medicate your pain,

The nightmare unfolds before my eyes
I will resist 'til the end of time
A spirit born free has to break these chains
We're lost, we must find our way.
We must find our way.
We'll find our way.

They say that you're a danger to everything that's pure,
There are too many of you, they're offering the cure.
Swift extermination if you refuse the game,
Arrested development, your vaccinated fate.

Your love, your servitude will medicate your pain,

The nightmare unfolds before my eyes,
I will resist 'til the end of time.
A spirit born free has to break these chains,
We're lost, we must find our way.

We must find our way,
We'll find our way.
iced earth'ün kendilerinden artık beklenmeyen kalitede olan 2011 çıkışlı albümü. zira umudumuzu keseli çok uzun yıllar olmuştu. nolmuş da böyle olmuş peki: stu block gelmiş.
mükemmel bir albümdür. hele o ilk 2 şarkıyı kaç kere döndürdüğümü hatırlamıyorum.
Megadeth'in 15.albümünün ismidir. Şarkı listesi :
01. The Threat Is Real
02. Dystopia
03. Fatal Illusion
04. Death From Within
05. Bullet To The Brain
06. Post American World
07. Poisonous Shadows
08. Look Who’s Talking
09. Conquer Or Die
10. Lying In State
11. The Emperor
12. Last Dying Wish
13. Foreign Policy (FEAR coverı) olarak yayınlanmıştır,22 ocakta yayınlanacaktır ve umuyoruz ki Super Collider faciasını
unutturacaktır.
Albüme adını veren parça yayınlanmış.Fena değil,sanki kendilerinden biraz araklamışlar ama neyse...

https://www.youtube.com/watch?v=QrV61ATP3Ec
8 gün sonra ( 22 ocak ) piyasaya çıkacak olan yeni bir megadeth albümü. açıkçası ben megadeth' i son yıllarda başarılı buluyorum ve bu albümden de çok umutluyum. bu albümden sonra metallica' da bir albüm patlatsa tadından yenmez vallaha. neyse efenim, bekleyip göreceğiz.
Legal ortamlara da gelmiş megadeth albümü.

https://open.spotify.com/...um/7JymwRM9YyCjFklIbrgPqt

Kişisel görüşüm ise albümü çıktığından beri dinliyorum. Dystopia gerçekten çok güzel bir albüm olmuş. Şu totem ciddi anlamda Megadeth için geçerli, %100 tutmasa da albüm kapağında Vic Rattlehead olan albüm güzel oluyor.
Güzel olma sebebi Super Collider ile yediğimiz sert tokatın üzerine old school bir albüm gelmesi sanıyorum. Gerçekten Super Colliderı sanıyorum ilk çıktığı gün dinleyip ertesi gün o albümün varlığını unutmaya çalışmıştım. Dystopia ise özellikle soloları ile dinletiyor. Onun dışında bu kez şükür ki Kiko'ya da Chris Adler'a da "az da siz çalın" demesi albümü daha da tatlı hale getirmiş. Parçalarda da enteresan yönlere ilerlemeyip standart kalıplar kullanarak çalmaları albüme pek kötü diyecek nokta bırakmamış. Dinlemesi gerçekten çok lezzetli olmuş, Endgame sevdiyseniz eğer kesinlikle Dystopia'yı seveceğinizi düşünüyorum ben.
bugün piyasaya çıkmış olan taptaze bir megadeth albümü. daha dinlemedim açıkçası. dinledikten sonra editlerim entryi.
çıkan üç şarkısını dinlediğim albüm. aynı isimli şarkıyı tek riffli hangar 18 dinledim sandım amk. özet geç piç derseniz, sik gibi albüm. pişman olursunuz.
eskisi kadar iyi olmayan ama yilini gore simdiki megadeth'e gore bomba gibi bir album. Cok sey beklemeyin.
Megadeth sevmememe rağmen bir kısmına baktığım albüm. Aynı isimli şarkısı dystopia Hoşuma gitti.
solo larla yine yardıran ama vokale gelince sıçan klasik bir megadeth albümü olmuş. ve yine hetfield ın riff yazma konusunda mustaine den ne kadar iyi olduğunu göstermiştir. şu albümün sololarına bayıldım ama sıra riff ler ve vokale gelince bir o kadar soğudum belki mustaine metallica da kalsaydı ortaya çok güzel şeyler çıkabilirdi. kirk ün wah lı soloları ve mustaine nin vokali olmadan.

edit:albümü iyice dinleyip özümsedikten sonra beğendim demek ki neymis albüm çıkar çıkmaz yarım yamalak dinleyip ön yargıyla yorum yapmamak gerekmis.
albümü kabaca bi dinledim. aynı riffler paso. iş yok bu albümde.
(bkz: distopya) Facebook'taki kişisel gelişim okulu niteliğinde bilinçlendirme faaliyeti gösteren gruptur.
sürekli dinleyicisi olmasam da fena bir albüme benzemiyor. deluxe edition'da iki şarkı daha var.
Eski Megadeth tadını veremeyen olmamış albümdür.
ilk bi sevmediğim ama zamanla bazı şarkılarını sevdiğim mekadet albümü.
Dave'nin sescağızı albümün en kötü ögesi olsa da hâlâ o farklı tınısını koruyor.
Kiko'nun soloları genel anlamda güzel fakat efsane olabilecek hiçbir icrası yok. Chris adler bekleneni yapmış.
Lakin dave'nin gitar markasını değiştirmesi gerek kesinlikle. Çoğu riff duyulmamış, araya kaynamış.
George orwell'in sıkça kullandığı düşünce akımı.
ilk örneği zamyatin'den (bkz: mıy)'dır. brave new world tamamen bu kitaptan esinlenmiştir. hatta bana kalırsa esinlenmekten fazlasıdır ama neyse.
(bkz: George orwell)
(bkz: Ray bradbury)
(bkz: Yevgeni zamyatin)
(bkz: Aldous huxley)
linç edilmekten çekinerek söylüyorum ki belki de 2000 sonrası en iyi megadeth albümü olabilir. ben kendi adıma beğendim. riffler, özellikle sololar güzel. dave'in sesi de beklediğimden iyi. kısacası olmuş ya bu albüm.

en beğendiğim parça bullet to the brain oldu.
Sevmediğim albüm. Çok dinlemedim de açıkçası.
belkide yüzdeyüz thrash metal olmasa da olmuş albümdür.

dinleyicilerin bir çoğu dave mustaine vokaline takılmış ancak sanırım kendisinin yaşlanmasından mütevellit gitarlar -2 ses geri düşürülmüş, daha pes sesler elde edilmiştir. bu yüzden rust in peace soundu beklemek zaten yanlıştır.

melodik açıdan zengin işler yapılmış albümde. özellikle chris broderick gibi bir hayvanın ardından kiko loureiro işi çok güzel toparlamış bence ve hatta kendini oldukça güzel ve farklı olarak ifade etmiş albümde.

albümde eksi olarak niteleyebileceğim şey şudur ki ; ilk duyduğumda chris adler gibi tarzını aşırı beğendiğim bir davulcunun megadeth'e girişinde çok heyecanlanmıştım ancak albümde pek kendisi gibi çalmamış gibi, çaldırılmamışta olabilir.. bilemedim..

velhasıl iyi albümdür, teknolojinin müziğe bu kadar dahil olduğu bu çağda metalseverler için dinlenilmesi gereken bir albüm olmuştur.

edit: aynı isimli parçanın ara soloları geçen zaman içerisinde çok hoşuma gitmiştir. kiko hakikatende farklı durmuştur.
güncel Önemli Başlıklar