bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  ilk ekolojik bilim kurgu romani. serinin ilk kitabinin adi; en cok satan bilim kurgu romani. seri olarak da tüm zamanlarin en cok satan bilim kurgu serisi.

  serinin ilk kitabi 1965'te tamamlanmistir. serinin romanlarinda frank herbert felsefe, din, psikoloji, ekoloji ve siyasetle ilgili karmasik fikirlerini yansitmistir. Kitaplarda hem liderlik, siyaset-din-güc iliskisi gibi konular islemis, hem de ekolojik, biyolojik olaylarin sosyal hayata etkilerini anlatmistir. Ayrica evrim, insanin dogayla mücadelesi ve icindeki potansiyelini konu almistir.

  babasi öldükten sonra brian herbert, kevin j. anderson ile birlikte dune'un gectigi evreni ve irklari anlatan prelude ve dune'daki önemli olaylarin, savaslarin vs. detayli arkaplanini acikladigi legends of dune trilojilerini yazmistir.
  3 ... aftermath
 2. 2.
  http://www.dunenovels.com/
  1 ... aftermath
 3. 3.
  christian dior'un super parfumu.
  ... bahdeniz
 4. 4.
  ing. kum tepesi.
  1 ... italiano
 5. 5.
  kuisatz haderah serisi harika olan kitap.
  ... hexagram
 6. 6.
  westwood tarafından yapılmış zamanına göre çok iyi grafiklere sahip harika bir strateji oyunu.**
  1 ... gokhann
 7. 7.
  ağır baharatlı kokusu olan christian dior parfümü.bu arada yaz için pek ideal bir seçim değildir.
  ... brksbc
 8. 8.
  dune'da açımasız, hain, gibi bir cok kötü sıfat taşıyan Harkonnen'ların da yine türklerden eslinlenildiği ve freemenlerin ise araplardan esinlenildiğini çöl gezegeni Arrakis ise orta doğudaki çöllerden esinlenildiğini geçmiş yıllarda okumuştum.artık bilinçaltımızdaki "kötülerin tarafını tutma" davranış bozukluğunun asıl nedenini biliyoruz.
  1 -1 ... brksbc
 9. 9.
  yazarı Frank herbert olan 6 kitaplık bilimkurgu romanlar serisi..ilk kitap "çöl gezegeni dune" ile başlar. Yazar aynı zamanda "hayatta kalma uzmanı"gibi enteresan mesleklere de sahiptir. Bu seri hakkında insanlar iki kısma ayrılır:
  1- Acayip fazla sevenler ki kitap serisini 6 günde bitirirler.(ilk kitap 776 sayfadır gerisini siz düşünün)
  2- püfff, buda neymiş diyenler (bunlar azınlıktadır)

  Serinin diğer kitapları: "Dune mesihi","dune'un çocukları","dune'un imparator tanrısı","dune'un kafirleri","dune rahibeler meclisi"

  Son üç kitap, ilk 3 kitabın gördüğü ilgi üzerine yazılmıştır.
  2 ... myosotis
 10. 10.
  Başucu kitabımdır. bir sürü konuya değinilmektedir kitapta, sanattan, politikaya, dinden, mitolojiye, teknolojiden, biyolojiye oradan da ekolojiye.
  Mentat'lara özellikle dikkat edilmelidir, çok güzel bir düş ürünüdür.
  1 ... loras