bugün

entry'ler (93)

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

ben zaten hep iyi niyetimden ve hayır diyemediğimden kaybediyorum. sonunda uykuları kaçan ben dönüp yatan siz oluyorsunuz.

hilton yılbaşı

2015 convention hall 2 de yılbaşına doğukan manço ece seçkin, ozan doğulu, erdem kınay ile girecek yerdir. Elimde bilet vardır isteyenlere duyrulur.

ölüm

hüseyin avni mutlu' ya "ölüm, yuvaya dönüş gibi. yerin göğün ve ruhun derinliklerine cesurca bakabilen ve sevgiyle yaşayabilene neden korku versin. seviyorum seni ölüm” dizelerini yazdıran yuvaya dönüş olayıdır.

asgari ücrete günlük 1 tl zam gelmesi

enflasyonun %9 olduğu türkiye' de asgari ücrete yapılmış komik zamdır.

edit: 4 nolu entry' de bahsedildiği gibi asgari ücretin olabildiğince düşük olması arzın fazla olduğu bir iş sektöründe fiyatı düşürecektir ve bu işe muhtaç olan insanlar düşük asgari ücretle geçinmek zorunda kalacak, bu derece yüksek enflasyonlu bir ülkede belki 1 belki 2 belki 6 çocuk bakabilmek için aç kalacaklardır. ve dahası asgari ücretin düşük olması diğer iş sektörlerini de etkileyecek ve fiyatlar olabildiğine düşecektir yani siz günde 1.25' e simit aldığınız bir ülkede günlük 1 hatta 0.50 tl zamlarla yaşamak zorunda bırakılacaksınız.

duygusal filmler

yeşil yol.

ersun yanal

trabzon' a geldiğinden beri trabzon' da coşku havası yaratmış bugünde trabzon'u gole doyurmuş teknik direktördür.

yirmilik diş

bazen sessiz sedasız da çıkabilen diştir. şahsen çıkıp tamamlandıktan sonra fark ettim çıkmış olduğunu.

ayşegül melisa doğan

yaklaşık 3 haftadır eleneceğini anlayıp hırçınlık dozunu azaltmaya başlamış yarışmacıdır fakat kötü son kaçınılmazdı.

17

daha 17 eski bir teoman şarkısıdır. erdal eren' e yazılmıştır.

bohemian rhapsody

yazarı freddie mercury' dir. mükemmel bir şarkıdır.

cumartesi denilince akla ilk gelen şey

tarihin arka odası. pelin batu varken daha güzeldi.

edit: ne zaman tarihin arka odası desem eksileniyorum ulan.

akbil basmak

istanbul' da iett' ye, izmir' de eshot' a basmaktır.

zaman zaman

bu saatlere yakışan fikret kızılok şarkısıdır.

"her gün akşam oluşunda, kadehime doluyorsun
yudum yudum, damla damla, düşüncem oluyorsun
zaman zaman..."

insan gerçekten kaç kez sevebilir sorunsalı

yaşa ve yaşananlara göre değişebilecek sorunsaldır.

4 büyüklerden küme düşecek ilk takım

juventus' un küme düşürüldüğü davaya da baktığımızda türkiye' de ilk küme düşecek takım fenerbahçedir.

istanbul

ıstanbul, not constantinople sevdiğim bir şarkıdır.

whatsapp kullanmıyorum

verilmek istenmeyen numaranın getirisi olan bir bahanedir.

gece yatmaz gündüz kalkmaz

gece yatmaya gündüz kalkmaya verilen uğraştır. genelde başarılı değildir.

gecenin şarkısı

fikret kızılok- gecenin tam üçünde

sinem kobal ın ilik gibi kız olması

sinem kobal' ın ilik değil ılık bir kız olmasıdır.