bugün

kadın kılığına girmiş, rüküşlükte ve aşırılıkta sınır tanımayan erkek.
(bkz: huysuz virjin)
'çok güzelsiniz' deyince sevinen, kadın kılığına girmiş, seksapelitesi yüksek kıyafetlerle arz-ı endam eden, aslen erkek olan ama dışardan hiç anlaşılmayan eğlence hayatının güzel renkleri.
kadınlık sihirbazları.
http://www.sueddeutsche.d...en-abgeschminkt-1.1442782
şu aralar aşırı özendiğim ve muhtemelen ileride bir faux queen olarak aralarına katılacağım insanlar.neden mi özeniyorum? çünkü hepsi deli,ve kendilerini oldukları gibi kabul ediyorlar! şişman da olsalar,zayıf da olsalar güzel göründükleri sürece onlar için sorun yok.ayrıca yaratıcılıkta ve sanatçılıkta sınır tanımıyorlar.zaten bir drag queen hayatını insanları eğlendirerek kazanmıyorsa ya terzidir,ya güzellik endüstrisindedir ya da sanatın bir dalıyla uğraşıyordur.
türkiye'nin kraliçesi huysuz haricinde bu işin pirleri şunlardır;
(bkz: lady bunny)
(bkz: rupaul)
çoğunlukla eğlendirmek amacı ile kadın gibi giyinen ve genelde bir karikatür kadın gibi davranan bir erkektir. Filmlerde gösteriş yapmış profesyonellerden drag'i sadece bir kez deneyen kişilere; birçok drag sanatçı türü vardır. Drag queenler ayrıca sınıflarına ve kültürlerine göre değişir ve aynı kentin içinde bile değişkenlik gösterebilirler. Birçok drag queen'in gey erkek olmasına rağmen çeşitli sebeplerden dolayı drag yapan her cinsiyet ve her cinsel yönelimden sanatçılar vardır.

Genel olarak drag queenler kadın cinsiyet rolüne göre giyinir ve komik, dramatik veya hicivsel bir etki yaratmak için makyaj veya göz kirpikleri gibi bazı özelliklerini abartırlar. Diğer drag sanatçıların arasında "drag king"'ler, yani erkek rolünde oynayan kadınlar; "faux queen"'ler, yani drag queenlere benzemek için abartılı şekilde giyinen kadınlar; ve "faux king"'ler, yani drag king'leri taklit eden bir şekilde giyinen erkekler vardır.

Drag queen terimi genel olarak performans amacı ile drag tarzında giyinen kişileri tanımlar. Bu performanslar şarkıcılık ya da dudak uydurması yapmak, dans etmek, gey onur yürüyüşleri ve drag güzellik yarışmaları gibi etkinliklere katılmak, ya da kabareler ve diskotekler gibi mekânlarda gösteriş yapmak olabilirler. Drag queenlik, Batıdaki gey kültürünün bir parçasıdır. 27 Haziran 1969 tarihinde New York Şehri'ndeki Stonewall ayaklanmalarını drag queenler başlattı ve buna öncülük etti ve bu nedenle drag queenler, gey onur etkinliklerinde önemli bir gelenek hâline gelmişlerdir. Bir kentteki gey topluluğunun üyesi olan meşhur drag queenler bazen resmî veya gayrıresmî sözcü, sunucu, bağış toplayan ve topluluk öncüsü olarak çalışabilirler.

(bkz: conchita wurst)
conchita wurst.
huysuz virjin.
tamara mascara gibi örnekleri vardır.
athena'nın yeni çıkardığı ses etme'nin klibindeki ladyboylardır.

şahin sevmeleri çok ilginç ve bir o kadar da komiktir aslında. neden şahin lan?

https://www.youtube.com/watch?v=cNPei56WhAk
Sonuçta bu da bir kraliçe; dahası bu da bir zamanlar bir piremsesti.*
(bkz: seyfi dursunoğlu)
bazıları kızlardan bile çekici oluyor.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.