bugün

5.80 i geçti hayırlı olsun. Dış güçlerciler gelmeden.
Dolmaz.
5.75 tl dir.
hoppidi hoppidi oynamalar başladı. bakalım yine kimlerin cebini dolduracak.
1 nisandan sonra 8 bandını görecek para birimi.

At fava bekle.
bizim telefon işi yattı desene.
5.81 lerde batıyoruz.
Üzülmeyin ya tanzim var(!)
para birimimizden daha değerli olan para birimidir.
Son 1-2 yıl içinde Türk lirası bir çok ülke parası karşısında değer yitirmiştir.
An itibariyle 5.83 olan gözümün önünde artan para birimi. Dur artık.
Dolsa ne olur dolmasa ne olur?
Soğanı Patatesi bile dolarla aldık.
Nasıl ödenecek bakalım.
An itibariyle 5.90 ı test ediyor ve psikolojik eşiğe dogru yol aliyor . Gerci psikolojik esik diye birşey de kalmadı. Dolar tepe yaptığı noktayı unutmaz ve yukarı doğru yapışkandır. O yüzden türkiye gibi kırılgan,politik ve cografi riski yüksek ülkelerde teknik analizin, grafiklerden forecast modellemenin ne kadar zor hatta imkansiz olduğunu birkez daha göstermiştir. Cds ler hafta ortasından beri alarm veriyordu ve dışımızdaki ülkelerde fed kararları sonrası düşüşe geçerken bizde ralli yapmaktadır. maalesef bakan albayrak ne zaman dolar hakkında bir yorum da bulunsa piyasalar aksi yönde pozisyon almakta, buda bizim piyasalara has bir anomali durumudur diyorum. Hayırlısı...
Demedi demeyin, uyarıyorum: dolar alan yaya kalır.
kısa vadeli olarak dolar alın 7-8e artacak. altın uçmadan önce biraz düşecek o zaman altın alın sonra altın uçacak. çünkü dünya merkez bankaları karşılıksız parayı bırakıp altına dönüyor. gümüş de olur. uyduruk altın hesabı değil. canlı canlı altın alın.
görsel
görsel
yükselip alçalmakta olandır. bu iniş çıkışları değerlendirmesini bilen uyanık halkım için bulunmaz bir nimettir aslında.
Yatırımlarımı hep dolar olarak yaptım ve hiç kaybetmedim. An itibari ile 5,55 ve hala alım için fırsat bu rakam ayrıca bir hafta sonra en %40 kar getirir diye düşünüyorum.

Ayrıca nereden biliyorsun diye soracak olursanız sadece şunu bilin ‘biliyorum’.
Yine yükselir.
Dolar piyasaları tarihte benzeri az görülür bir çöküşe hazır.

Dolar rezerv para niteliğini yitirdiğinde, son psikolojik kurşununu da tüketmiş olacak büyük abd.

2020: büyük çöküş, mükemmel fırsat.
Doların bitmesinden kasıt eğer gelişmekte olan diye adlandırılan ülkelerin merkez bankasında dolarlar ise evet bitecektir. Ciddi manada bu rezil kepaze devletin topraklarında ciddi bir savaş olmadığı sürece bu it oğlu itler ortalığı kasıp kavurmaya devam edecek.
Seçimden sonra 7-8 tl olacak diye aldığımız, ama sürekli düşen para birimi...

10000 tl zararım var lann!!!
Dolar/tl tahminim yıl sonu 9,3.

Bu yatırım tavsiyesi değildir, dolar bir enflasyonist para birimi olduğundan dolar zaten yatırım değildir.
dolar dolsa nolur dolmasa nolur... onların doları varsa bizim de Allahımız var diyerek dolara karşı tepki verilmiştir. Dolar mevduatı 182 mılyar dolara dayandı. milyonlarca zenci yanılıyor olamaz.