bugün

bir televizyon fenomeni olma yolunda emin adımlarla devam eden dizi. yakında disco kralını sollayacak demedi demeyin.

arka sıradakiler mi doktorlar mı? diye bir soru geliyor ki aklıma aman allahım sen esirge.

(bkz: kırk katır mı kırk satır mı)
show tv nin ekonomik kriz olayına yapılan operasyon. bir kanalda bir dizi bu kadar gösterilir mi?
arada show tv yayını yapan yeni televizyon kanalı. *
kardeşimin gündüzleri abimin de geceleri izlediği dizi. ailemizin bir parçası oldu artık.
grey's anatomy denilen abuk subuk dizi ile karşılaştırılmış bu dizi. yahu sizin ağzınızın, dilinizin, parmaklarınızın yazdığıyla kulağınızın duyduğu yahu ne diyorsunuz siz. şaka mı bu tüm yazılanlar? doktorlar dizisi türkiye'nin efsanesidir. hala hazımsızlık yapıyorsa mideleriniz soda için iyi gelir.

ek: bu diziyi sanırım insanımız yüz yıl sonra anlayacak ve değer verecek ama o gün kutsi burada olmayacak ve siz çok üzüleceksiniz... açıkça şuraya yazın "ben bu diziyyi anlamıyorum" o zaman canım kurban ama sizinkisi sanata karşı kin gütmekten başka bir şey değil! adamın birisi gelmiş özel mesjala doktorları kötülüyor house izlemedin mi sen hiç nasıl böyle bişey yazabiliyosun falan diyor ne izleyeceğim ulan sizin popüler saçmalıklarınızı! artık zekanızdan da şüpheliyim ya neyse...
film bittikten sonra sevinen kişilerin , günde 8 saat tekrar yayımlanmasıyla birlikte insanı show tv den soğutan dizi.
adının aksine hiç bir şekilde türkiye'deki doktorlar'ı anlatmayan ve dizi yapımcılarının bu ülkedeki en büyük eksikliğinin danışman kullanmamaları olduğunun kanlı canlı kanıtı olan dizidir doktorlar. asistanlık eğitimi hakkında en ufak bir fikre sahip olmayabilirsiniz, ayıp değil günah değil. ancak, siz tutup yurt dışından bir diziyi bu ülkeye uyarlamaya kalkacaksanız asistanlık eğitimi hakkında fikir sahibi olmak zorundasınız. yoksa ayıp olur günah olur.

oyunculuk konusunda otorite olmaya gerek yok dizideki ruh eksikliğini anlayabilmek için. çemçük ağızlı suat, çatık kaş zenan, ağlak şebelek ela ve paytak levent'i ne yazıkki hiç bir şekilde gestapo kompanse edememekte. ah bir de lipofuksin başhekimimiz var aman evlere şenlik kendisi.

evet izliyoruz, eleştiriyoruz, ama bir sor neden diye? *
ne zaman show tvyi açsam karşıma çıkan iğrenç ötesi dizidir. yabancı dizilerde araklanma sonucu böyle bir şey ortaya çıkmış. rezalet.
Hastalansam bile artık ne doktora nede hastahaneye gitmeyeceğim, evde kendi inkanlarimla tedavi olacagim, dedirten dizi.
(bkz: genemi pilav genemi pilav)
show tv'nin gazabına uğramış dizidir.
ülkenin yarısından çoğunu tıpçı yapan filmdir. artık herkes kendi göbek bağını kendi kesebilir.*
show teve'nin mallaştırma operasyonunun bir parçasıdır.
2 sezon daha çevirebilselerdi ,kutsi'nin amerikan hastanesinde beyin cerrahı olarak çalışmasına sebep olabilecek dizidir.
bu gece yayına erken geçen dizi.
Sabah aksam görmekten show tv nin yaz ekranına yapışan bikkinlik yaratan dizi...
an itibari ile denk geldiğim sahneyi 3 gün öncede gördüğüm için deja vu yaşatan dizi.
show tv nin kendini doktorlara adaması, 24 saat yayınlanan dizi.
asistanlar ve uzman doktorlar arasında yaşanılamayacağına inandığım ilişkileri konu alan ve hayattaki en önemli mesleğin cerrahlık olduğunu savunan dizi.
büyük bir heyecanla takip ettiğim dizi.

ilk izleyişimde olayları takip ediyordum. 2. izleyişimde ve bunu takiben 3. izleyişimde karakterlerin psikolojilerini incelemiştim. şimdi 4. yılımda 4.kez izliyorum. bu sefer de çekim hatalarını arıyorum. zaman geçse de başlasa artık.
an itibariyle yayında olmayan dizidir.

edit: reklammış amk...
(bkz: #12972557)
bugün tvde görünce babamın "yeter artık doktor mu olacaksınız" dediği dizidir.
her ne kadar eleştirilse de, ailecek izleyebildiğimiz, gençleri lükse, avrupai hayata özendirmeyecek, öpüşme sevişme sahneleri olmayan dizi. günde 8 saat küçük sırlar ya da aşk-ı memnu ya da yaprak dökümü izlesek daha mı iyi?
Bu günlerde Show TV'de yedi gün yirmidort saat yayınlanan dizi. Turk halkı sınanmaktadır.
ramazan boyunca insanlara yapılan en büyük imtihandır. günde sekiz saatten ramazanın toplam on gününü dolduran show tv yayınıdır. insana bir yerden son öö. dedirten aynı böümlerin hem öğlen hem sahurda yayınlandığı kumandayı bırakıp odama kaçmama sebep olan dizidir aynı zamanda.
güncel Önemli Başlıklar