1. 1.
  istanbul eminönünde bulunan elektronik pazarının kalbi olarak tabir edilen tek binadan oluşan mağazalar topluluğu.
  2 ... dustman
 2. 1.
  eski populeritesini yitirmiştir.Mallar eskisi gibi ucuz değildir.
  3 ... maksat muhabbet
 3. 2.
  türlü elektronik eşyanın satıldığı iş hanıdır..şarj edilebilir pilin, şarj aletiyle beraber alınabileceği yegane mekan..
  1 ... halbarad
 4. 3.
  bir ara bir patlama olduğundan dolayı kapısına güvenlik dikilen ancak güvenlik genellikle başka işlerle meşgul olduğu için elinizi kolunu rahat rahat sallayarak arzı endam edeceğiniz her dükkanın bir çıgırtganın bulunduğu dükkanlar topluluğuna ev sahipliği yapan bina.
  ... thiothrix
 5. 4.
  elektronik eşyaların yanısıra üst katlarında çok kaliteli güneş gözlüklerinin bulunduğu cok katlı bina.
  1 ... ingılışık
 6. 5.
  cep telefonu satan dükkanların istilasına uğramış , faturalı faturasız malların alınıp satıldığı elektronik pazarı.
  ... ryu
 7. 6.
  üst katlarında gözlük ve saatçilerin daha sık bulunduğu daha üst katlarında ise porno cd satıldığı pasaj. eskiden çok uygun fiyata spot garantisiz elektronik bulunurken. şimdi garantili ve pahalı mallar gelmiştir. yaşasın globalleşme. gene de pazar olma özelliği devam etmektedir. sirkecide köre sorsan gösterir...
  2 ... karga
 8. 7.
  hicbir numarasi olmayan, pazarligin imkansiz oldugu, musteri memnuyeti diye bir kavramin hak getirdigi, insanliktan nasibini almamis tacirlerin zaptettigi, kic kica dukkanlarin bulundugu plaza. ucuzmus. 50 lira daha fazla veririm, hem garantimi hem fisimi alirim, hem de o pezevenklere para kazandirmam. birkere yaptik bir hata...
  3 ... yozishanko
 9. 8.
  singapur, hong kong benzeri olan alışveriş yeri. tam bir düzensizlik, karmaşa yeri.

  esnafının müşteri tekrar gelir düşüncesinin olmadığı, bir gelene kazık atayım nasılsa milyon tane adam geliyor diye iş yürütmeye çalışan tüccarların olduğu han. küçük düşündüklerinden dolayı hiçbir zaman oradan kurtulamayacaklardır orası ayrı.
  -1 ... batis
 10. 9.
  gerçekten var olmuş ve 1960'lı yıllarda kepenklerini indirmiş bankadır. bugün doğubank diye anılan iş hanı belki de doğubank isimli bankanın eskiden bulunduğu binadır.
  ... beyazyelkenli