bugün

öncelikle hoşgeldin diyeyim de adet yerini bulsun madem..

sonrasında ise bundan 5 yıl önce tanışıp, hayatımın sonuna kadar en değerlim olacak insana bir şeyler yazmalıyım.. aslında buraya yazılacak her şey eksik kalacak mutlaka biliyorum, ama yine de aklıma geldikçe yazmak istiyorum, bilmiyorum belki de yazmam bir daha, amaan öyle bir şeyler işte..

5 yıl öncesi başladı demiştim, evet bana katlanmaya başladığı tam beş sene.. yatılı okulun getirdiğinden midir nedir * zaten kızların yanında herzaman rahat olmuşumdur ama silvinin yeri başka hep.. ilk sene bazen kabul etmese de exitus olacak seviyede dolaşmasına rağmen, dalaşırdım ben çekerdi beni.. lisenin ikinci senesi silvi değişmişti artık ama bana bazı nedenlerden dolayı daha çok karışmaya başlamıştı sanki, ama ben ona belki de suçluluk yüklemiştim bir bakıma, yediğim boku ilk ona söyleyerek..üçüncü sınıf ise hayatının en önemli kararını belki de biraz da benim bok yememle aldı, ankara'ya geldi üniversiteye ne kadar cemal süreya kadar istanbul aşığı olsa da, onun kadar deniz aşığı olsa da bu kurak yere geldi.. o gece ondan gelen "gözünaydın ankara yazdım" sms'i benim için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anlatmıştı bana gözyaşları içinde.. hayatım boyunca en yakınımda olacak olan kişiydi artık her ne kadar işletmeye puanı yetemeyip iktisata girse de, aynı fakültedeydik sonuçta..

şeker gibi annesi olması yanında arada sırada beni annesi daha çok seviyor diye düşünmüyor da değilim aslında *.. oğlundan çekmediklerini benden çekti belki de, sabrını takdir ediyorum gerçekten, ama seni bana emanet etti her şeye rağmen.. belki de yapacağın dengesizliklerin farkındaydı desem kafan yarılmaz sanırım, özellikle de bu sene için!

çok sevdiğini bildiğim bir söz var benim söylediğim; ışığa tutulunca atatürk'ü görülen dost.. gerçekten böyle olduğunun farkındasın biliyorum.. çok seviyorum seni, herzaman yanındayım ne yaparsan yap..

ama sakın ben gidiyorum demeden gitme ki seni son bir kez görebileyim...
ukelaları sevmeyecek kadar ukala olan, canı sıkıldıkça, egosu tatmin olsun diye, sözlük yazarlarına hakaret eden, küfreden tüüü, kaka, pis, cıs, öğyk bir hatundur.
kendini tarifine göre, yanına yaklaşırken mr muscle, arap sabunu veya tuz ruhu gibi dezenfektan maddelerle sokulmak farz olan yazar.
iktisatçı yazar bünyesidir, genellikle pijamayla okula gelir; pijaması kirlendiği zamanlarda ise okula gelmek yerine evinde oturmayı tercih eder. insan sıfatına bürünmüştür, azıcık korkulması gerekir, çünkü her an üstünüze oturup sizi ezebilir. zeki biri olmasının yanında sanatsal kişiliğe de sahiptir. kısaca çelişkiler içindeki izmirli yazar...
sarma yedirecek bana elleriyle..
bugün bir yaşına daha girmiştir kendileri.. iyi ki doğmuş..
doğumgünü içtenlikle kutlanan yazar. nice yıllara.
"sylvia plath" hayranı, özentisi, manyagi bir hatunmu$, öyle duyduk. *
"annem neydeeee"yle başlayıp görümce-gelinliğe kadar yüseldiğim, özelliklerimi başkasının da taşıyabildiğini gördüğüm çok sevdiceğim. * *
uykucu miskin uuser. genellikle zamanını istanbul ankara arası yollarda geçiren yakında bir kamyon almasını beklediğim bünye... *
istanbul ankara arasında dokuduğum mekiklerle yarışmaya kalkan ancak başarılı olamayacak cici. * * *
mor peruğuyla marjinalitesi artmış yazar... *
finalleri bitmiş mutlu uuser... *
canımdır yavrumdur benim, gülme komşuna gelir başına insanı. inanmazsın sen demek bana haaa!!! kalp gözü, sır dünyası, sır kapısı gibi olur işte böyle, her şeyin bir karşılığı vardır. *

bu arada unutmaması için bir de buraya yazıyoruz;

givenchy pi *
bu gece hayatımın en güzel anlarından birini yaşatan kaymaklı ekmek kadayıfım.. yalnız fena şımarırım bilirsin..
yaklaşık 8 9 aydır muhabbetim olan şeker gibi user olur kendileri. böle biraz deli mi desem ne desem bilmem ki. ama iyi biridir biraz korkutsada beni içi temizdir bilirim. ayrıca votkalı jölelerini sevdiğim insan ki votkalı jöleden sonra kendisi artık bir melektir benim için. ama bi konuda thexecutive'e katılıyorum amerikadan hiç birşey öğrenemeden geri gelecek. *
kocaman yolculuğa çıkacak bu gece. aynı anda güneşi göreceğimiz zaman çok az olsa da ben yine seni bir şekilde sinir ederim, şebeklik yaparım sana... yalnızlığıma yalnızlık katsa da senin uzaklarda olman, kendimi döndüğünde yapacaklarımızla teselli ediyorum.

varınca çaldır *

yol üstünde görmek istediğin şehirler olursa ne yapcağını da biliyosun.
seni seviyorum.
yeni bir yerlere gitmenin heyecanı ve gerginliği yeterince üzerinde sinir yapmamı$ gibi adi laptopı tarafından sırtından vurulan hatun. ne gerek vardı aptal alet diye cinnet geçirip hönkürmekte. bıraktığı herkesi ve her $eyi bıraktığı gibi bulacağından emin olarak bugün 8.40 itibariyle kısa bir süreliğine terk-i diyar eyleyecek. hem learnüp hem de travellayacakmı$. * *
yolculuğunun nasıl geçtiğini? daha önemlisi gideceği yere varıp varmadığını merak ettiğim burdan kendisine seslendiğim insan.
sesini aslında kısa süre önce duymuş olsam da, bu gece resimlere bakarken bir anda esip aradığım ve açılan telefon karşısında hömbülü durumuna geçiren canım benim. başlamış bile aksanını değiştirmeye 3 günde, unutturmama yalnız ben türkçe'yi sana görürsün sen, bir ilke var bi de sen çıkma başımıza.

sen susacaksın ben anlatıcam dedi bana sanki hep farklısı oluyormuş gibi. *
beholderr'ını bana emanet edip bensiz elmaşehre * * giden yazar. üç gündür hasta olduğum için uyanık olduğu zamanları bulup arayamadım ama o kusura bakmaz bence... bakmaz di mi? çok seviyorum kız seni, dikkat et kendine çok oralarda, bi de mutlaka geri gel, fotoğraf çekmeye çalışırken otobüsün, trenin, lebron james'in falan altında kalıp ezilme... sensiz olmaz. * *
yalnızlık değil ona koyan ya da sevdiklerinden uzak olmak. 14 yaşından beri yatılı olduğundan belki, belki üniversite hayatı boyunca tek ba$ına ya$adığından. bir $ekilde hep birilerine uzaktı, hep birilerini özledi. hep ağladı. $u an onu üzen, istediği an dokunamayacak değil ula$amayacak olmak sevdiklerine. ağladığında telefon edemeyecek olmaktan korktuğu için ağlıyor bazen. ama hepsinin ötesinde $u an herkes uyumu$ken ve gökyüzü daha kızılken buralarda sadece ne kadar $anslı bi velet olduğunu dü$ünüyor. ona güvenen ailesi, arkada$ları, sevgilisi olduğu için, ona destek oldukları için. washington köprüsüne bakıyor, boğaz köprüsüne benzeyen. kocaman gülümsüyor doğu yönünde, türkiyeye gitsin sevdikleri uykularında mutlu olsun diye.

tüm pisliğine rağmen gülüyor harleme doğru, daha güçlü.
(bkz: incelikler yüzünden)
(bkz: creep)

edit:

uzaklarda bir yerlerde güne$ doguyor tüm karanligima inat. ve ordakiler her sabah ellerinden geldigince çabuk güne$lerini yolluyorlar bana.
her sabah.
çok $anslı bir velet...
penguların peşinde orda kalmamasını dilediğim kuzum... çok özledim çok, her seferinde aklıma bişiler geliyo, elime telefonu alıyorum, ama arayamıyorum, saatleri hesaplamaya çalışıyorum, matematiğim kötü napalım *. oralarda deli gibi yürüyüp, rejim yapıp, bi de spor salonuna yazılması sonucu yetenek avcılarından birinin kapmasından da korkar oldum... ama yanına alır beni di mi özel asistanı olarak. * * * * * * *
büyük yolculuğunda başarılar dilediğimiz sözlük insanı..
"sylviaplathh - uludağ sozluk - newyork - amerika birleşik devletleri" modunda "yeni başlayanlar için newyork" entry silsilesi yaratan penguen. *