bugün

anlam veremediğim kadar çok korktuğum meslek sahibi insanların genel adıdır. artık çocuklukta nasıl anlatmışlarsa bana..
(bkz: diş tabibi)
diş çekimi * bitene kadar gözümde yanar döner kırmızı boynuzlarıyla yaklasan seytan; bittikten sonra da melek gibi görünen hekimdir. aksama ne olur bilinmez. kafam mı güzel albert?
ister kriz olsun ister olmasın. her şartta deli gibi para kazanan, üniversitede bu işe sabunları oyarak başlayan kişidir.
en nefret edilen meslek grubu mensuplarından biri. nefretin kaynağı korku elbette. ancak koltuk fantezisi hafifletici sebeplerden sayılabilir. uyku için değil seks için.
"eli hafif olanı cennetten inme, eli ağır olanı yanında zebani getire", tıbbın hayati alanlarından birinde görev yapan doktor. Kendisini seçerken mümkün olduğunca maddi düşünülmemesi, ilerleyen dönemlerde çıkacak sorunlar, eksik dişler, tam temizlenememiş çürükler ve işkence unsurları açısından son derece önemlidir. * * * * *
milletin ağız kokusunu çekerek para kazanan meslek erbabı. kullandığı alet ve yaptığı işlemlerle tornacıyı andırır, diğer hekimler kadar saygı görmez. iyi para kazanır, o ayrı.
kendimi bildim bileli antipatim var bu kişilere. önlerinde böyle garip garip ince uçlu, sivri, dönen aletler falan. ayrıca diş hekimliği fakültesinde 5 sene boyunca ne öğretildiğini gerçekten çok merak ediyorum.
aslında çok eğlenceli insanlardır, mesleği bırakana kadar hergün yeni şeyler öğrenirler*
sadece askerlik yaparken bedava oturabilirsiniz koltuklarına...
en bi çok istediğim meslek.
bazen haftada dört dişinizi oyup, içine bade koyabilecek kişidir.
Diş hekimleri sağlık camiasında üvey evlat muamelesi görüyor. Ben, bir diş hekiminin uzman doktordan daha önemsiz olduğunu düşünmüyorum. Toplum sağlığı açısından önemli ve büyük bir yeri tutan diş hekimlerinin özlük hakları stabil hale getirilmeli. Hakkaniyet ölçüsüyle; "Sezar'ın hakkı Sezar'a" yani!
ömrü hayatımda en bir ürktüğüm korktuğum meslek erbabı ahan da budur. yalnız o korkunun temel sebeplerinden birinin alttan pedala basınca zıızzzzt diye yatmaya başlayan dişçi koltuğu olduğunu farkettim. sanki bekleme salonuna gelip muhabbet eşliğinde işini yapsa o kadar korkmayacağım gibi geliyor...
rapor verip vermediğini çok merak ettiğim yüce insanlar, eğer yarın kendilerinden rapor alabilirsem hayatım kurtulacak.
sırf gereksiz yere aldığı muayene ücreti yüzünden nefretimi kazanabilmiş uzmandır. evet sinir etme uzmanı.
eger bu kişi arkadaşınızsa yanına gittiniz de "agzıma mı bakıyo lan bu? " hissi yaratan insan.
eğer ortodontistse çok para kazandığı malumdur.
eskisi gibi devletin trilyonlarının sömürülemediği meslektir.
(bkz: allah düşürmesin)
ileriki tarihe atmada efendiler. 1 ayda sadece agzı acarlar.
parasıyla milletin ağız kokusunu çeken insan tipidir. Paraya para demez kendileri.
kendilerine dişçi denmesine sinirlenen insanlardır.
dişçi sözünden alınırlar. kendi aralarında hiyerarşileri vardır. ortodontist tepededir.

özellikle abd'de pek çok şakaya konu olan meslektir.

örn-1: tıp fakültesinde 6 yıl okuyamayanlara ne denir? dişçi.
örn-2: dişçi ile sadist arasındaki fark nedir? sadistin dergileri daha günceldir.

not: bir ömür insanların pis ağızlarına, lağım kokan nefeslerine katlanan bir meslektir en nihayetinde. üzerlerine varmamak. *saygı göstermek gerekir. ne de olsa diş ağrısı denen şerefsizi bir tek bunlar iyi edebiliyorlar.
kendilerine doktor muamelesi yapılmaması gerek çünkü doktor falan değillerdir..diyetisyen,fizyoterapist gibi uzman sağlık memurudur.
güncel Önemli Başlıklar