bugün

yanlış kullanımı da oldukça yaygındır.

örnek: diş doktoru
(bkz: doktor)
dis hekimlerine, disci denmemelidir.
5 yillik dis hekimligi fakultesinden mezun olduktan sonra dt unvaniyla meslek hayatina atilan insan

dt=dis tabibi
çocuklarin korkulu rüyasi olan doktordur. * * *
hiç tanımadığın insanların ağızlarının içleri ile uğraşmak gibi dışarıdan çok itici gibi görünen, başkalarının ağız kokusunu çekmek deyiminin vücut bulduğu, fakat bu mesleği yapan insanların çoğunun meslek seçmeden önce "ben diş hekimi olacağım" diye istedikleri, olduktan sonra da çoğunun zevk alarak yaptığı ilginç bir meslek. ayrıca bayanlar üzerinde gayet de etkili olan bir meslektir.

(bkz: kadınların dis hekimi takıntısı)
Korkulası aletlerle dolu bir muayenehanesi olan, korkulası bir iş yapan, korkulası insan. Bir tür doktor da denebilir; ama en korkulası olanı. Tabi eğer hasta durumundaysanız.
daha bu akşam "sen şimdi bu dişlerle rahat rahat gülemiyorsun da diğ mi diğ mi" diyerek beni rezil etmiş, moralimi bozmuş ibne.
(bkz: o kendini biliyor)
cuma günü 20 lik dişimi aldırcağım ama deli gibi korktuğum gıcık olunası doktor modeli...
5 zor ve çile içinde geçen yılda hep zengin olacaksınız dendiğinde, zaman içinde zengin olacaz dediğimizde bi gazla tekrar sarıldığımız yorucu ve asla yapılmayacak mesleğimiz.ilk yıllarda beğenilmeyen eczacılık için, son sınıflarda ilahi meslek yorumları artış gösterir arkadaşlar arasında.en çok sarmısaktan nefret eder bu meslek grubu, bi de sürekli ağrım var diyen hastalardan.
insanların ağrılarını geçirmesine, yemek yemesini sağlamasına, rahatça gülebilmesini sağlamasına rağmen yine de bahane bulunup nefret edilen mesleğin fedakar sahipleridir.
sanatçıdırlar. bir dişi yoktan var eden ellerine kurban.
konuşmayı seven insanlardır, en azından bana rastlayanları öyle. en son yirmi yas dişimi çektirmeye gittim. kadın elinde kerpeten allah ne verdiyse girişiyo benim ağıza, bi yandan da greenplasticçim annen dolgularından memnun mu diye soruyo. nası cevap vermemi bekliosun e mal karı salya mı akıtayım evet manasında, gözyaşı mı dökiim yok memnun diil mahiyetinde, hey yarabbim.
çürük dişi çeker diye üç buçuk attığımız, gözünüzün önünde sanki kurbanını kesmeye yeminli katil gibi edavatını büyük bir zevkle biliyen, yedisinden yetmişine herkesin tırstığı beyaz önlüklü abiler, ablalar.
20'lik dişleri acımazsızca çeken, çekmek ne kelime söken insan.

(bkz: allah çektirmesin)*
(bkz: düs hekimi)
ağzınızdan 6 yı yamuk köklerini kırmadan cekebilen (kendileri böyle diyo) bu sırada 5e zarar vermemeye calışan ancak lezyonunu temizlerken sinüsünüzü acan ve minicik yere şahane dikişler atabilen, agrınızı dindiren, stand up tadında cekim yapan meslek grubu.
kimi zaman cellat gibi görünen ancak iyilik meleği olan insanlardır. *
hah iste meslegi bu olan yazarlar sozlugumuzu basti.

kacin lan ellerinde aerator basligiyla geliyorlar.

tanim: disci diyince kizan kisiler.
acıların çocuğu olduklarından hastaların çektiği acılar onlara acı gibi gelmeyen iyilik meleği şeytanlardır.
omuzlarina astiklari seyyar motorlari sayesinde aerator basliklarini istedikleri her yerde kullanabilen kisiler.

edit: entryim yanlis bilgi iceriyormus, dogrusu asagida fabalanin yazdiginda. bi zahmet onu okuyun.
çoğu zaman masum yüzlü ve çok güzel olan meleklerdir.
seyyar motorlara takılanların adı aerotor olmadığından aerotorle istedikleri gibi zarar vermeyecek olan hekimlerdir.
evlere zarar meslek grubu.

uykunuzda sizi guzelcene uyutup, disinizdeki curugu temizleyip, gecici dolgu bile koyarlar.
bir tane dolgu için gidersiniz diş hekimine, açar bakar ağzınıza, elindeki kançalı edavatlarla dişlerinizin orasını burasını karıştırır. arasıra acı varmı acı diye sorar.

işleri bittikten sonra yüzünüze öyle bir bakarlarki sanki vücudunuzun üçte birini kanser ele geçirmiş ve iki haftalık ömrünüz kalmış. siz dişinizi çekeceğinizi sanırsınız neymiş taş varmış, dolgular eskimiş,bunun yanında dolguya ihtiyaç duyan bir çürük ve ne hikmetse bunları dişleriniz gizliden gizliye gerçekleştiriyordur. anlayacağınız dehşet bir durum.

ağrınızınm ve sızınızın olmadığını söylersiniz ama ina edemezsiniz dişçinizi.

toplam maliyet 5o ytl'lik bir dolguyken ödediğiniz para 375 ytl oluverir.

artık sağlıklı dişleriniz vardır ama iştahınız kaçmıştır.
mekanina en son ziyaretimde artik kurtarilamayacak ve cekilmesi zor bir disim oldugunu soyledi kendileri bunun uzerine su onermeyi yapti ya bu disin yanindaki 2 disi cekerim once; sonra onu cekerim ya da sadece bu curuk disi parcalar cekerim hasbinallah diyorum icimden zaten agzim uyusmus yok bes tanesini cek auua koouum seklinde verdigim cevap sonrasi manyak misin kardesim 5 disi cekmeye ne gerek var ben curuk parcalamaktan yanayim 3 disi cekmeyi bile istemiyorm seklinde cevap veren dunyalar tatlisi ironi karsiti insan..