bugün

birkaç gündür istanbulumuzun ana caddelerinde bayrak görünümlü şeylerin üzerine işlenmiş olan sözdür. ciddi ciddi soruyorum herhangi bir laf sokma amacım yok bu kast edilen diriliş neyin dirilişi ? sürekli olarak "evet" tercihinin doğru tercih olduğunu yazan yazar arkadaşlar gelip 2 kelam yazıversin ve aydınlatsınlar bizi lütfen..

dirilmek kelimesine bir bakalım tdk üzerinden ;

http://www.tdk.gov.tr/ind...kelime=D%C4%B0R%C4%B0LMEK

dirilmek için ölmüş olmak gerekiyor sanırım. bu referandum içerisinde sistem değişikliği oylanacağına göre kast edilen ölmüş sistem cumhuriyet olmalı parlamenter sistem olmalı değil mi ? peki bu sistemler öldü ise 15 senedir iktidar olan partinin payı yüzde kaç bu ölüm üzerinde. eğer sistem ölmüş ise dirilecek olan sistem hangisidir ? diyorlar ki rejim değişmiyor parlamenter sistem gene kalacak meclis olacak bakanlar olacak yargı bağımsız olacak vs vs vs peki rejim değişmeyecek ise dirilecek olan ne tekrar tekrar soruyorum. osmanlı sistemini geri getiremeyecekleri aşikar artık değil mi..

aklıma diriliş ertuğrul dizisi geliyor acaba kast edilen diriliş ertuğrul un dirilişi mi bu bir reklam çalışması mı..
anladığım kadarıyla biz şimdi türkiye olarak erdoğan'ın mehdi ve mesih olduğuna ve ölümden sonra dirildiğine inanıyoruz bi çeşit. evet deyince de erdoğan dirilmiş oluyor. çok da anlamadım ilahiyatçılar varsa bi el atıversinler.
biz millet olarak çok seviyoruz böyle olayları.

diriliyoruz ! huraaaaaaaaa

uyanıyoruz ! hurraaaaaaa

yükselişimiz önlenemiyor ! hüloooooggg

vb.. şeklindeki beyanlar, açıklamalar, afişler falanlar filanlar.
bizim milletin şöyle bir dürtülmesi gerek. eski ağır vasıta araç şoförü arkadaşlar ve tofaşçı arkadaşlar iyi bilir. ara gazı vermek diye bir hadise vardır vites atarken. motor şöyle bi kendine gelir. bunların şu an yaptıkları budur. bizim milleti arada coşturmak gerekir. önce coşturacaksın sonra ne istiyosan onu isteyecek ve yaptıracaksın.
benim asgari ücretli yurttaşımda metrobüste tost olmuş bi halde tek ayak üstünde giderken yada öğlen molasında simit-peynir-çay kombosu yaparken diriliyoz diriliyoz az kaldı ananızı belleyecez diye hayatına devam edecek.
olay budur. önce coştur sonra kabul ettir.

afiyet olsun.
(bkz: reenkarnasyon için evet)
Sikiliş için evettir o diriliş için olsaydı duramazdın.
Abi salağa yatmanın bir anlamı yok. Laf cambazlığı yapanlar delikanlı gibi çıkıp osmanlı dirilişi diyemiyorlar. Malların hayallari ancak malca hayaller olur. Boşuna kıçınızı o yana bu yana atmayın. Rüyanızda görürsünüz osmanlıyı.
bir lafla dirilecekseler gir toprağa koş koş koş, kemiklerim çıtlıyor.