bugün

diriliş için evet

birkaç gündür istanbulumuzun ana caddelerinde bayrak görünümlü şeylerin üzerine işlenmiş olan sözdür. ciddi ciddi soruyorum herhangi bir laf sokma amacım yok bu kast edilen diriliş neyin dirilişi ? sürekli olarak "evet" tercihinin doğru tercih olduğunu yazan yazar arkadaşlar gelip 2 kelam yazıversin ve aydınlatsınlar bizi lütfen..

dirilmek kelimesine bir bakalım tdk üzerinden ;

http://www.tdk.gov.tr/ind...kelime=D%C4%B0R%C4%B0LMEK

dirilmek için ölmüş olmak gerekiyor sanırım. bu referandum içerisinde sistem değişikliği oylanacağına göre kast edilen ölmüş sistem cumhuriyet olmalı parlamenter sistem olmalı değil mi ? peki bu sistemler öldü ise 15 senedir iktidar olan partinin payı yüzde kaç bu ölüm üzerinde. eğer sistem ölmüş ise dirilecek olan sistem hangisidir ? diyorlar ki rejim değişmiyor parlamenter sistem gene kalacak meclis olacak bakanlar olacak yargı bağımsız olacak vs vs vs peki rejim değişmeyecek ise dirilecek olan ne tekrar tekrar soruyorum. osmanlı sistemini geri getiremeyecekleri aşikar artık değil mi..

aklıma diriliş ertuğrul dizisi geliyor acaba kast edilen diriliş ertuğrul un dirilişi mi bu bir reklam çalışması mı..