bugün

Pokemon çakması bir çizgifilmdi. Hiç sevemedim.
pokemonsuzluktan dolayı izlemek zorunda kaldığımız boktan çizgi film.
Çakma pokemon. Sevemedi tabi zamane çocukları.
Ben dahil.
digimon u da gayet pokemon kadar sevmistim. her ikisinin de tasolarini biriktirmistim. hey gidi gunler.
Pokemon dan iyi yu-gi-oh dan kötü anime.
3 gün içinde ilk sezonun tüm bölümlerini izleyerek çocukluğuma gittiğim anime. ( tabi o zamanlar anime falan bilmezdik. çizgi film derdik)

pokemonla falan yarıştırmayın ayrıca. ikisi çok farklı.

edit: efsane müziği https://www.youtube.com/watch?v=lboUNlnKIlY
seneler önce plaj havlusunu aldığım ve halen daha kullandığım anime/çizgi dizi.
pokemon analog ise digimon dijitaldir. analoğun tadı da her zaman daha güzeldir. digimon'a gelene kadar bazılarımız çoktan eşşek kadar herif olmuştu ayrıca.
Altigenli tasolarina kucukken bayildigim ve pokemondan daha fazla sevmis oldugum animeydi. t shirtum falan hala durur digimonlu. Aklima gelince bile icim ciz etti amanaki.
kenarları ortadan bağımsız kartları vardı plastikce...
ya bu animeyi çocukluğum boyunca kanal d her gün verdi. arşivlerde felan yok mu o günlerden kalan türkçe dublaj izleyebilsek. alt yazılı ilk sezonu buldum ama tam o duyguyu alamıyorum. yaş daha 7-8 maraton koşuyordum resmen.
Böyle mavi çizgili beyaz bi kurt vardı ona bayılırdım adını hatırlayamıyorum, garip..

Daha da garip olan benim buralara "azula"dan gelmiş olup şu an bu entry i giriyor olmam.
banyo havlusu olarak yıllardır benimle duş sonrası sarılan tai ve agumon'un bana koşa koşa geldiği baskıda ben de soğuk havanın vurduğu şaplakla popom ve ben koşa koşa cevap verdiğimiz çizgi film.
(bkz: didimon)
çok eski bir çizgi filmdir. hatırlayan var mıdır bilmem ama hayal meyal hatırlıyorum ben.
pokemon'dan daha çok sevdiğim. hastasıydım ben bunun. daha başlarken her seferinde jenerik şarkısını hipnotize olmuş gibi dinlerdim. geçenlerde de aklıma geldi. açtım youtube'da dinledim. angemon'u ve mimi'si kalmış şimdi aklımda sadece.
Pokémon taklidi.
holyangemon ve blackwargreymon düellosu aklımda kalan anime.
Pokemondan farkli onzamanlar pokemon varken ondan daha çok ilgimi cekmişti ama nedense izleyemedim yayindan kalkmisti heralde kisa bi sure sonra.
Bi pokemon değildir.
tasolarını hala sakladığım Animedir.
arada zıplatıyorum.
hiç izlemediğim,pokemona ihanet ederim kafası yaşadığım bir animedir.
o dönemdeki bir çocuk için böyle koca koca çok fantastik tasoları vardı.
pokemon'un yayından kaldırılmasından sonra yaraya bir nebze pansuman olmuştur ama o da kaldırılmıştır. üşüyoruz agumon reyiz...
kaç sezon yayınlandı bilmiyorum ama, o paralel evrene ilk düştükleri zamandan en büyük 4 düşmanı yenip dünyaya dönene kadar ki (sanırım ilk sezon olması lazım) bölümler harikaydı.
güncel Önemli Başlıklar