bugün

an itibarı ile hükümetin devleti ezmesiyle sonlanan versustur. üstüne vatan ve milletide alması bekleniyor.
devlet babadır. hükümet üvey baba.
Devlet hepimizi temsil eder hukumet bir kismimizi. Devlet hukumetleri denetler hesap sorar temsil edilmeyen diger kisimlarinda hakkini hukukunu korur. Devlet bakidir hukumetler geçici.
gemi ile kaptan kıyaslamaya benzer.
hükümet herkesi temsil etmez. ama devlet herkesi temsil eder. hükümet kararlarını alırken devlet yönünden almak zorundadır çünkü bütün kararları halkın her kesimini doğrudan veya dolaylı etkiler. devlet de hükümetin kararlarındaki dengesini ölçer.
önemli bknz: (bkz: hükümet değil hükumet)

biri mülktür (devlet) biri kiracı(hükumet). önemli olan mülkün sahibi (halk) olan kişinin mülkünü doğru kişiye vermesidir.
Görüldüğü kadarıyla hükümetin eze eze aldığı versustur.

Devlette satıla satıla pek birşey kalmadı zannımca.
Türk milletinin her birinde devlet uyuyan bir dev. Çocuk da değil hani... bu son hükümet iflasından ki bilmiyorum kaçıncı kez, neyse devlet kazanır. Devletçilik yine haklı sonuçta. Hükümet bireylerinin hepsinin bir vatandaşlık numaraları var. Secereleriyle birlikte. Yok kandırıldık, yok mecbur kaldık yok bir kereden birşey olmaz. Devletin ne bahane dinleyecek ne de zaman verecek sabrı kalmadı. Ha demokrasinin rolü ne olur? Demokrasi Devletin yanında.
Hükümet bugün bildiğimiz bakanlar kuruludur .Fakat bildiğiniz üzere 2017 anayasa değişiklikleri ile kaldırılmıştır. Devlet ise ülke içerisinde Yasama Yürütme Yargının bütünüdür.
zararlarından başka bir şeylerini görmedim.
CHP’nin, bunların farklı şeyler olduğunu bu millete hergün anlatması gerekiyor.

Bunların aynı şey olduğuna inandırmak için büyük tv kanalları ve internet siteleri kasıtlı bir propaganda yapıyor.
hükümetler geçicidir, devlet bakidir. ancak bizim halkın en büyük yanlışı hükümetleri, özellikle de şimdiki iktidarı devlet olarak görmesi ve tanrılaştırmasıdır.

siyaset içinde her pisliği barındırır, siyaset adamı olmak kolaydır; ucuz yapılır. asıl mesele devlet adamı olmaktır. bu ülkenin başına 4 büyük devlet adamı gelmiştir; mustafa kemal atatürk, ismet inönü(2. dünya savaşında yürüttüğü politika sayesinde ülke savaştan sıyrılmıştır), bülent ecevit, necmettin erbakan(28 şubat sürecine neden olan siyasal islamcılık yapmasaydı keşke, tek yanlışı buydu).

öyle "eeeyy amariga sen kimsin yha .s .s" demekle olmaz o işler. şak diye ambargoyu yer götünün üzerine oturursun. hele ki bir de uzay bilimlerine, robot teknolojisine önem vermiyor ve üretmiyorsan dolar olur comolokko, enflasyon %250, totomuz olur kabak çiçeği.

sonra neden götüm yok, vay efendim prompter niye bozuldu.. heh işte bunlar hep amariganın oyunu.
Devlet ebedidir.

Hükümet geçicidir.

Geçici olan tek devlet, devlet bahçeli’dir.
Şu an ikisinin arasında bir fark kalmamıştır, akp devletinde yaşıyoruz.
(bkz: kiracı)

halktan yönetimi geçici olarak kiralamış oluşumun kıyaslamasıdır.