bugün

vücudumuza çeşitli yollarla giren ve atık madde olarak dışarı atılmayı bekleyen zararlı toksinlerden kurtulma işleminedir.
''az gıda, bol likit ve egzersiz yapmak her vücut ve metabolizma için uygun değildir. Zaten gerçekten ağır bir toksin birikiminiz olduğunu düşünüyorsanız beslenme biçiminizde, bedensel ihtiyaçlarınızı göz ardı etmeden bir değişime geçmek ve belki o noktada bir uzmandan beslenme önerileri almak ve normal sisteminizde aldığınız likit oranını sadece su içerek biraz çoğaltmak çoğu zaman yeterli bile olacaktır. Boşuna su hayattır dememiş eskilerimiz. Tabii bu arada yaşam koşullarınızı ve yaşamdaki duruşunuzu dengelemek, bunu da süreklilik arz edecek şekle sokmak daha uzun vadeli ama kalıcı ve
az hasarlı bir yöntem olacaktır.'' *
''Bir detoks programı, amacı yada tanıtımı nasıl yapılırsa yapılsın metabolizma için ağır bir şok oluşturabilir. Bu tip detokslar esnasında komaya girmiş hatta hayatını kaybetmiş insanlar tanıyor olmak beni bir miktar daha bu konuda hassas yaptı. Bir detoks programı ile nasıl komaya girilir demeyin başınıza saksı düşmesi olasılığından daha yüksek oranda olduğu kesin. Çünkü vücudunuzda bazı minarelerin dengesinin bozulması, bedenin kendi fişini çekmeye karar vermesine neden oluyor. Mesela Potasyum eksikliğinin
ortaya aniden çıkması gibi. Potasyum eksikliği ise sizi çok kısa sürede komaya sokup uzun soluklu bir hastalık sürecine sokuyor çünkü beden tekrar düzene girip çalışmaya başlamadan önce bir çok sistemi sıfırladığı için hepsinin tekrar tam faaliyete geçmesi hem zaman alıyor hem de bir çok araz bırakabiliyor. Keza bu süreç içinde yaşayacağınız yan etkiler yaşam kalitenizi ciddi olarak etkiliyor. Bu mineralleri nasıl kaybediyoruz peki? Sadece likit beslenip, sürekli boşaltım sistemlerimizi çalıştıracak bir beslenme formuna geçtiğimizde. Çünkü beden ihtiyacı olan maddeleri önce midede sonra karaciğerde ve böbreklerde süzerek alır. Hatta mide zarı doğuştan ince olan kişilerde sıklıkla kansızlık gözlenir çünkü B vitaminleri geç emilimlidirler ve mide zarınız inceyse gerekli emilim süresini tanımaz size dolayısı ile de B vitamini eksikliğinden kaynaklı bir kansızlık ve sinirlilik haliniz oluşabilir. Bilinçsiz vitamin kullanmakta keza çok doğru ve doğal değildir. Bedeninizin size anlattığı ama sizin anlayamadığınız iletişim dilinizi geliştirmeniz size sağlıklı ve uzun bir beden ömrü sağlayacaktır.'' *
sabah öğle ve akşam 1 kilo kiraz yiyerek, gün boyunca 10 bardak yeşil çay ve 4 litre su içilerek yapılabilen eylem.
Toksinler bir çok hastalığın yaşlanmanın sebebidir.toksinlerin hızla çoğalmasından dolayı vücudumuzu hızla toksinlerden arındırmamız gerekmektedir.Bu arındırma yönteminin adına DETOX denir.insan bedeni normal şartlar altında 120 yaşına kadar sağlıklı yaşayacak şekilde oluşmuştur. Ama biz onu ne kadar çok toksinlerle doldurursak o kadar çabuk yaşlandırmakta ve hastalandırmaktayız.

havuç suyu, ot suyu gibi genellikle tadı çirkin olan suların detoksifikasyon'a yardımcı olduğunu duyduma ama şimdiye kadar gözümle ne çıktığını görmemi sağlayan tek yöntem ayak banyosuydu.
adına şimdi baktım da :
detoks terapi spa

ne kadar toksik madde varsa hepsi etki ettiği yere göre suya akrışıyor aleti kullandığınızda ve ayrı bir renk alıyor su. çok ilginç bir yöntem.
düzenli spor zor geldiğinde, sauna alışkanlığını sigara ve alkol alışkanlıklarından daha gereksiz gördüğünde, yemek için yaşamayı yaşamak için yemeğe tercih edip doğru beslenilmediğinde başvurduğunuz yoldur.
sebze ve meyve tüketimi ağırlıklı olmak üzere,
hayvansal gıdalardan alabildiğine uzak beslenerek,
kafeine düşman gözüyle bakma yolu ile
masaj, sauna ve spor takviyesi de yaparak
vücuddan toksinleri atma yöntemi.

sıvı ve katı detoks olarak da ikiye ayrılır kendileri.

katı detoks mis gibidir, insan kendini feci zinde hisseder.

lakin sıvı detoks tam bir eziyettir. sabah çorba, öğlen taze sıkılmış meyve suyu, akşam çorba, aralarda her türlü çerin çöpün çayı...

sağlıklı yaşayalım iyi hoş da, böyle de yaşamanın ne anlamı var ama ya?!
vücuttaki pis toksinlerin atılmasını sağlar. bazıları ise vücudu yenileyicidir.
bunlardan kiraz detoksu örnek gösterilebilir. 3 günlüktür.

haziran'ın 18-19-20'si için geçerlidir.

kilosu 70'in altında olanlar 500 gram üstünde olanlar ise 1 kg her öğün kiraz yemeliler.

sabah:
1 kg kiraz,
3 bardak yeşilçay yada biberiye çayı. ( ikisinin bulunduğu çaylarda olabilir )
kirazın saplarını da çaya ekleyiniz.

öğlen:

1 kg kiraz,

akşam:

1 kg kiraz,

günlük en az 2.5 - 3 litre su. cırcır olacağınızdan giden su kaybını önlemek için.
bu 3 günde spor olarak sadece hafif yürüyüşler yapın.
3-5 kilo kadar vücuttan pis toksin madde atılmaktadır.

edit: insanlara iyilikte yaramıyor.
sadece zayıflamak için yapılmamaktadır, vücudu arındırmak için de yapılabilmektedir. meyve ve sebze suları, bitki çayları içilerek yapılır. detoksu yaparken sigara, alkol, nescafe ve türevlerini kullanmamak gerekir.

dün sabah başladım detoksa, haftasonu 2günlük yapmayı planladım. domates ve kabak rendeleyip pişirip iğrenç bir çorba hazırladım. dünden beri hala bitmedi o çorba. sigara tiryakisiyseniz işte onu içmeden olmuyor, zaten ağzınızda geveleyebileceğiniz bir şey yok yemek gibi (çiğ olarak yani katı halde de tüketebilirsiniz fakat sıvı şekli daha yararlı olduğu için ben böyle yaptım.) bir de sigara olmazsa gerçekten fatal error verip etrafa saldırabilirsiniz. şu iki günde ağzıma giren tek güzel şey karpuz ve mandalini blenderdan geçirerek uydurduğum içecek karışımı oldu. her gün yaptığım yürüyüş saatini de 1'den 2'ye çıkardım. şuan yarın sabah olsa da mis gibi kahvaltımı yapsam diye düşünüyorum. kilo problemim yok fakat 1 2 ay yapsam ne gibi farklılıklar yaratacak diye merak etmekteyim. sonuçlarını yazarım.
bir süre katı şeyler yemeyip suya ağırlık verdiğinizde de aynı etkiyi görebilirsiniz. özellikle depresyon dönemlerinde bir şey yiyemeyen insanlar bunu yaşarlar cilt pürüzsüzleşir, ağırlık hissi gider.
Pazartesi günü başlayacağımdır.
Bakalım etki ediyor mu??
amk ben onun. bak yeminle sinirlerim bozuldu. elim ayağım tutmuyor.
diyetisy4enim verdi. 3 günlük bir şey. nasıl iğreç karışımlar anlatamam. sadece sıvı.. ama nefret ettim. tatları iğrenç oluyo. ananas, muz, light yoğurt ve greyfurt vardı en iyi olanı.. greyfurtunda amına koyayım ne iğrenç tadı var.
2. gün bugün.. verileni içemiyorum, acıkıyorum iğrenç bunlar diyip bitiremiyorum. sonra halsizlik. ama kilo verdriyor mu verdiriyor.
3. günü tabi yapmayacağım. canıma kastım mı var?
Detoks suyu iç.
32 kilo vermiş biri olarak sana nacizane tavsiyem bu üç günlük detokslardan uzak dur.
Diyetisyene gitmedim, ameliyat olmadım.
Spor ve beslenme tarzımı değiştirdim.
Yulaf ezmesi kullanabilirsin.
her daim merak ettiğim birşey olmasına karşın hiç yapamadım ben bunu. yapmış olanlar hissettiklerini paylaşsalar ya biraz ve gerekliliğine inandırsalar bizi.
Bi 3-5 gun yapin sizde ölmezsiniz ya sonucunda vucudunuz organlariniz arinacak.
her şeyde olduğu gibi aşırıya kaçılmadan yapılması gereken yapay metabolik faaliyetler bütünüdür. bilinen diyet miyet ne varsa artık, hepsinden azar azar yapmak gerek.
Tuvaletten çıkamamaktır.

(bkz: çiş)
Botoksun yandan yemişidir.
saçmalık.

iki gün, üç gün, bi hafta her neyse.. bu kadarı bile bedeninizin ihtiyaç duyduğu besinlerden yoksun kalmasını sağlamaya yeterli.

bana hayatında sürekli sıçalayan ama arada bir de vicdanını aklamak isteyen insan işi geliyor. buna gerek yok. zarar verdiğini düşündüğün şeyi komple yeme, içme, kullanma.

mesela on sene aygır gibi yemişsin. paket gıda tüketmişsin, yağlıya şekerliye abanmışsın. iki gün sadece patates yicem, iki gün sadece shake içicem tertemiz olucam pürü pak olucam.

siktir ordan.
aslında biraz olabilir ama bir süre sonra sıkıyor.
mesela şöyle anlatmışlar.
işte detoks diyeti nedir falan diye gibisinden.
düşününce olabilir diyorsun ikna oluyorsun okey de.
uygulamaya gelince cidden dayanması zor sanki.
he ama nedir mesela ;
şöyle değişik detoks diyetinin faydaları da varmış.
derseniz 1-2 gün okey yaparım o şekilde olabilir gibii.
fazla abartmadan kıvamında.
sonuçta herşeyin fazlası zarar azı karar.