bugün

Rezil, çarpık, kağıt üzeri eğitim sistemimizin kötü sonucu ve rantçı kuruluşlarıdır.
Giden hemen hemen herkes pişman olur.
bir dönem gençlerinin "tersane" diyerek eğlendiği, eğitim sisteminin öğrencileri yem gibi önüne attığı para tuzağı.
tiksindiğim, sözde eğitim yuvası.
kötü eğitim sisteminin acı meyvesidir dershaneler.
daha 6. sınıfa yeni başlayan bebeler; kendilerinden büyük çantaları alırlar sırtlarına ve güzel bir cumartesi sabahı o eziyeti çekmeye giderler. bu olay lise son sınıfa kadar devam eder. o çocukların vücudu büyüdükçe, eziyette aynı oranda büyür. çünkü; hayatları okul, dershane, ev üçgeninden oluşmaktadır.
benim tepkim dershanelere değil. benim tepkim eğitim sistemini bu hale getirenlere...
ayrıca asıl merak ettiğim nokta şu; dershaneye gidilmeden üniversite kazanılamıyorsa, bu okullar neden var allasen?
türkiye'de batması çok zor olan sektördür.
Okuldan önce/ sonra görülen bir nevi işkencedir..
sınav sayısını azaltacaklarına, güya reform yaptılar, artırdılar..

1975'te 150 tane dershane varmış bu memlekette.. şu anda 5 bin,

netice ?

elalemin çocukları disneyland'a gidiyor..

bizler hala psikiyatra,

saçları dökülmeyen, mide spazmı geçirmeyen, sebepsiz yere başı dönmeyen, hırçınlaşıp aniden parlamayan, regl dönemi sapıtmayan mı kaldı allah aşkına,

altına ıslatan bile mevcut.
rehberlik hocalarının herkese boğaziçini kazancakmış muamelesi yaptığı ve gaza getirdiği yerdir. iyi bir ortam kurduktan sonra gitmesi zevklidir ama okuldaki ortamı bulmak zordur.
düşük dozlu işkence.
(bkz: gelecek tüccarları)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.