bugün

Titrek sallantıdır bugünlerde modası geçti çığ up oldu önümüzdeki günler heyelan sonra hortum şeklinde nice tatlı maceralı iklim bozukluklarına.
10 dakika önce oldu yine manisada, bir an uzun sürecek sandım korktum aynadan sesler geldi. Zaten bu sessizlik beni korkutuyordu iyice korkmaya başladım.

Ek: 3.7 imiş.
Yanlış hissetmediysem gene sallandık. Evet.
Saat 20:00 civarı Balıkesir de yine sallandık.
Manisada devam etmekte olan. Az önce yine sallandık. Allah beterinden korusun.
Sallana sallana beşiğe döndük.
O kadar uzmanlaştık ki "hmmm bu 4.5 üstü kesin, aaa bu 5.2 dir diyecek kıvama geldik. Derinlik tesbiti yapıcak kadar da ileri uzman olucaz diye ödüm kopuyor, son bulur umarım artık.
görsel
Marmarada yakın zamanda olma ihtimali yüksektir. Hatta bahsi geçen deprem 7.2 7.4 civarıdır.
bu saatte deprem mi olur ama ya bu ne artık yeter be!

edit: manisa 5.0 diyor kandilli.
6 ya çeyrek kala uykudan uyandırmış depremdir.

Manisa'da yaşıyorum, alıştık artık depremlere.
1 dakika önce kahramanmaraşta yattığım yatak sallandığında hissettiğimdir.
malatya galiba merkez üssü.

çok yakın yüzeye.
o yüzden 2 saat mesafeden bile feci hissediliyor.
Gecmisler olsun.
litosfer adını verdiğimiz tabaka üzerinde gerçekleşen levha tektoniği hareketlerinden kaynaklanan, ülkemizde sık sık gerçekleşen doğal afet.

yerkabuğu bir çeşit yapboz gibi birbirine kenetlenmiş tabakalardan meydana gelir. bunlar, magma adını verdiğimiz akışkan tabaka üzerinde hareketli haldedir. levha, plaka gibi isimlerle de anılan bu tabakalar bazı yerlerde birbirlerinden uzaklaşırken, bazı yerlerde de birbirleriyle çarpışırlar. tabi bu çarpışmalar yavaş gerçekleşir.

genel olarak 3 tür hareket yapan levhaların birbirine sürtünerek kaydığı bölgelerde depremler oluşur. ülkemiz genel olarak afrika, arap ve avrasya plakalarının farklı hareket yönleri arasında sıkıştığından sık sık sallanıyoruz.

https://galeri14.uludagso...om/811/deprem_1983678.png
Tertemiz fobim oldu, gece uyutmuyor. Thx God.
Geçmiş olsun. Kimse ölmesin, amin.
Yer altındaki fay hatlarının oynaması sonucu ortaya çıkan hede. Psikolojisi bozuluyor insanın. Sanki sürekli sallanıyormuş hissi.
Deprem, yer sarsıntısı veya zelzele, yer kabuğunda beklenmedik bir anda ortaya çıkan enerji sonucunda meydana gelen sismik dalgalanmalar ve bu dalgaların yeryüzünü sarsması olayıdır.
Sonunda, birlikte yaşamayı, öğretti bize.
Su an istanbul da oldu mu diye merak ettiren afet.
Bu saatlerde hep deprem mi oldu lan acaba tribine giriyorum. Demin de oldu gibi geldi bana, inş olmamıştır.
5 dakika önce marmariste olan 4.5 büyüklüğünde oldu aga ne salladı be.
bir çok nedene bağlı olarak oluşabilir ama en temel ve en etkili sebebi fay hattı kırılması olan doğal afet.
az önce çok şiddetli olandır.
bir doğal afet. sanırım az önce izmir'de oldu veya ben yanlış hissettim.