bugün

8 yıllık zorunlu eğitim sonrası (eskiden 5 yıl idi) sınavla alan yabancı dil eğitimi veren ve derslerinin belli bir bölümünü de yabancı dille veren devlet okullarına verilen isimdir.
liselerin 4 yıla cıkmasıyla bir cogunda hazırlık sınıfı kalkmıs, özelligini yitirmiş olan okullardır
(bkz: bursa anadolu lisesi)
sınavla öğrenci alması dolayısıyla eğitim düzeyinin ve öss başarısının düz liselere göre hayli yüksek olduğu okullardır.
önceleri öğrenim kalitesi yüksek olan, küçük yaştan başladığı için çok iyi yabancı dil eğitimi veren, ilköğretimden sonra sınavla girilebilen liselerdi. hazırlık sınıfını geçmek için baraj sınavı uygulaması yapılırdı. fen bilgisi, matematik gibi dersler ingilizce okutulurdu. (bkz: yabancı dilde eğitim).sekiz yıllık zorunlu eğitime geçildikten sonra eski kalitesini kaybetmiştir.
(bkz: ankara anadolu lisesi)
(bkz: ato anadolu lisesi)
(bkz: adana ticaret odası anadolu lisesi)
eskiden lgs ile girilen ama simdi oks ile girilebilecek olan okullardır
diger arkadaslarınızın yanında artizlik yapma sebebi olabilir
tabi size inek de denilebilio
gerci simdi butun liselerin anadolu lisesi statusu kazanmasından dolayı artık bir havası kalmayan egitim ve ogretim kurumları
ben de bir taneseinden bu sene mezun olucam isallah
(bkz: umraniye anadolu lisesi)
(bkz: nisantası anadolu lisesi)
(bkz: şanlıurfa anadolu lisesi)
(bkz: samsun anadolu lisesi)
(bkz: snşal)
insanların anadolu liseselerini yazmak için kullandığı başlığın adı.süper liselerin bir üstü fen liselerinin bir altı olarak görülen liselerdir. *
(bkz: adem tolunay anadolu lisesi)
(bkz: meram anadolu lisesi)
(bkz: nazilli anadolu lisesi)
(bkz: ankara atatürk anadolu lisesi)
(bkz: eskişehir anadolu lisesi)
(bkz: sekine evren anadolu lisesi)
(bkz: dalaman anadolu lisesi)
ato anadolu lisesindeyken anlamını tam olarak kavradığınız eğitim kurumu. ilk okuldan sonra gidilmesi halinde beraber büyüdüğünüz dostlar kazandırır ki değeri anlatılmaz.
bir zamanlar girebilmek için bir taraflarımızı yırttığımız ama şimdilerde önüne geleni aldıkları sözde yabancı dil eğitimi verilen düz lisenin bir çeşidi.
Gittikten sonra diğer liselerden değişik pek fazla yönünü bulamayacağınız okul türü.
(bkz: Adnan Menderes Anadolu Lisesi)
düz lise mezunu olsanız da yapabileceğiniz, gösterebileceğiniz başarının sadece kendilerinden mazun olarak yapılabileceği imajını veren lise türü.
(bkz: adana anadolu lisesi)
(bkz: bayrampaşa anadolu lisesi)