bugün

"tontişko ile bıcırık" tarzı çocuk piyeslerini anımsatan hikaye.mehtap,deniz,rüzgar ve martı'nın fantazileri döner biz de rakımızı içeriz.ne yaman çelişkidir bu be aybalam?
Bol miktarda kişileştirme sanatı kullanılmış bir şarkıdır.
" çek elini, kırcan mı belimi?" gibi bir fantastik yanı olmadığı malumdur.
romantizmin doruğuna ulaşmasına sebep olur pişmanlık yaratan olayları geliştirir.sonrada :
kız:benimle evlenmek zorundasın.
erkek:neden ?
kız:onu beni hamile bırakmadan düşünecektin.
erkek:olamaz (bayılır)
sonra ayılır.babam mirasından men edecek hemen aldır o veledi.
kız:tabi yeterki miras bize kalsın

durumlarının çıkmasına neden olacak güzel ama acı sonların yaratan aldatıcı durum
Manevi çoşkunun, Aşkın ve Sevginin doruk noktasıdır. Bazende Hüznün kaynağıdır. Gecenin nurudur.
tanju okan'ın mükemmel parçasıdır. dinlenilesi aşık olunası bir parçadır. çünkü made by tanju okan'dır.he bu arada adamın yalnızlığıyla taşak geçen deniz ve mehtap allah belanızı versin mi lan sizin!?
mumlarla dolu romantik bir ortamda ilk şarabını yudumlarken fonda çalınabilecek "love me tender" dan sonraki ender şarkılardan biri.
10. entrydeki linkteki moustapha tikalnirsa insani kocek gibi oynatan parca cikiyor.
(bkz: en iyi ikililer)
dondurma ve üzerindeki kaymağı temsil etmektedir.
-deniz ve mehtap sordular seni neredesin?
+deniz ve mehtap ha.. kim oluyorlar da soruyorlar? sorucam ben sana!
-alay ettiler benle hep.. sen oldun bunlara bak sebep..
+değiştirmesene konuyu! deniz ve mehtap kim? yokluğumda ne haltlar karıştırdın sen öyle?!
-mehtap dedi gördüm ah onu..
+ neyi görmüş mehtap? ne gösterdin mehtaba?
-deniz güldü halime..
+ne var halinde? deniz neden gülüyo sana? bırak git allasen özlemişmiş bi de beni..
-gidemem dinle martıları...
+ehh ama bi deniz diyosun bi mehtap diyosun bi kuşun eksikti!
tarlabaşı ' nda iş tutan iki beden işçisi ablamızdır.
itinayla aglatır.
gunun her saatinde raki icirtebilecek tipten sarki. israrla da tanju okan.
hatırla sevgili'de süper dörtlünün* sürekli söyledikleri parça. sanki 68 kuşağının marşı gibi lanse ediliyor. ya da bu dizinin senaristleri dönemle ilgili sadece bu şarkıyı biliyorlar.
zara da söylemiş bu şarkıyı, fena değil... ama dario moreno ve tanju okan yok mu? mahvediyorlar bünyeyi, yıkıyorlar yakıyorlar... bu kadar mı hisli söylenir... ağzınıza sağlık...
moreno'nun şarkısında girişte o martı sesleri yok mu, işte denizdeyim diyor insan. denizdeyim, alay etmişler bana ne, denizdeyim. mehtaptan bana ne, denizdeyim.

deli manyak bir şarkıdır. vurucu cümleleri;

"Bir avuç su verdi elime
Biterse gözyaşın al dedi"

bitmiyor gözyaşlarım denizdeyim, gözyaşlarım görünmüyor. sessiz harflerle ağlıyorum. kimse görmüyor.
köşküm gazinosu'nun emektar konsomatrisleridir. sürekli birilerini sormalarıyla meşhurdurlar.

- deniz ve mehtap sordular seni neredesin?
+ offf onlarda iki dakka durmuyor olm para yetiştiremiyorum gelicem bir ar
kanal 1 de başlayan yeni dizidir.
çoğu zaman çok neşeli bir şeyi anlatıyormuş gibi söylenen şarkıdır. ne kadar hüzünlüğ bi şarkı olduğunu deniz ve mehtapla baş başa kaldığında hissettirir.
hesap sorar gibi adama sevgilisinin nerede olduğunu soran rakı manzarası, birleşince (bkz: yakamoz) adlı şaheseri ortaya çıkartan sebepçiler.
''nasıl derim terketti'' nin cevabının seneler boyu arandığı leziz şarkı.
içinde ay ışığı olan parça.
-deniz ve mehtap, sordular seni, neredesin?
+geliyorum siz oturun.
sürekli beni aradığı söylenen arkadaşlar.
"biterse gözyaşın, 'al' dedi.
doldur tekrar yerine." kısmıyla beni benden alan şarkıdır.