bugün

entry'ler (347)

sözlükçülerin blog adresleri

http://ezaimoglu.blogspot.com.tr/

arda turan

hani ünlülerin bindiği arabaları, yaşadığı evleri falan görünce kıskanırız, vay aq adamın yaşadığı hayata bak bide bizimkine bak falan deriz ya, hah bu adam ne yaparsa yapsın kıskanmıyorum, yaşadığı hayatı hakettiğinde mi? değil, ama kıskanmıyorum aga. en güzel arabalara bin en güzel kızları sik arda. ama şu acunla fazla takılma ya, valla bak. ülkemizin çocuğu.

münacaat

ismet özel şiiri. bu şiiri yazan adamla nasıl türk olunur sorusuna namaz kılarak diyen adam aynı kişi. error verdim ismet özel.

türklerin sahip olup kürtlerin sahip olmadığı hak

kürt bu ülkede her şey olabilir, kürt olamaz kürdüm diyemez.

aslı bekiroğlu

gel uzun yola çıkalım aslı, upuzun bir yola.

ebedi kiraci

altıncı nesil yazar.

356 dönem askere gidecek sözlük yazarları

aralarında bulunduğum yazarlar grubu.

alpay göltekin

ofisine gelen insanı içeri davet etmeyen, parayla her şeyin elde edilemeyeceğinin kanıtı aranjör şeysi. misafirlerini kapısındaki köpek karşılıyor.

recep tayyip erdoğan ın sıkça kullandığı kelimeler

suretiyle.

2013 ösys sonuçları

akdeniz üniversitesini kazananlara yardımcı olunacak sonuçlardır.

iş görüşmesinde sorulan saçma mülakat soruları

üniversite öğrencisiyken bir gününüz nasıl geçiyordu?

--ikindi vakti kalkıyordum, genelde akşamdan kalmaydım zaten, daha sonra kahvaltı çay falan derken akşamı ediyorduk sonra yine aynı. diyemedim ya la.

sözlükçülerin blog adresleri

http://ezaimoglu.blogspot.com

elektronik müzik

(bkz: stüdyoda gergin anlar)

şaka maka bırakın gençler şu elektronik müzik diye tanımladığınız olayın peşinden koşmayı. ben size güzel bi cd yapayım şöyle içine anadolu rüzgarı sinmiş, enstrumanlı müziklerden oluşan bi cd.

elektronik müzik

bazı ergenlerin "müzik" diye nitelendirdikleri ucube şey. aynı ergenler bu ucubenin müzik olmadığını yüzlerine vurunca sizi "yobaz" olarak nitelendirirler. müzik dediğin şey sadece ritimden oluşsaydı enstrumanlara gerek kalmazdı dimi minik kuş. halk müziği dinlemek yobazlık, elektronik saçmalık dinlemek çağdaşlık öyle mi? hadi canım hadi...

kadınların fit vücutlu erkekleri sevmesi

(bkz: tespit yaptı bal kabağı)

facebook kullananların sanki biraz beyinsiz olması

(bkz: facebook görgüsüzlüğü)

facebook görgüsüzlüğü

arkadaş yazmayayım yazmayayım diyorum fakat artık yeter, sıkı durun!

aslında başlık facebook görgüsüzlüğü olmamalıydı belki de, bahsedeceğim şeyler toplumumuzdaki genel görgüsüzlükler fakat malum artık insanlar sokakta değil facebook ta ve bu görgüsüzlükler de en çok burada karşımıza çıkıyor, bunlardan bazıları;

-yediği yemeğin fotoğrafını çekip facebook ta paylaşmak: apaçisinden akademisyenine, ateistinden müslümanına facebook ta çoğu kişinin yaptığı bir şey bu. kaymaklı künefe yiyip künefe nin kaymağına zoom yapıp paylaşmanın mantığını biri bana açıklasın. ya ilk defa künefe yiyorsun, ya da bakın ben neler yiyorum siz de var mı la kaymaklı künefe yiyecek para diyorsun. her türlü allah belanı versin.

-dünyanın son harikası biricik bebeklerinin fotoğraflarını facebook ta çılgın attırmak: bu da bir iki senedir revaçta. arkadaş herkesin bebeği dünya tatlısı olmuş: minik efe sıçarken, küçük ece kovanın içinde vb. bir sende var zaten çocuk. hayır bir de çocuğun çirkini olmaz hepsi masumdurlar falan ama yamuk kafalı iki aylık bebeğinede dünya tatlısı sıfatını yapıştırma hemen, ben görüyorum en azından.

bunların dışında @starbucks ları, espinho'da porto şarabı içmek leri, adidas'ta alış veriş keyiflerini yazmaya bile gerek yok.

demem o ki: edeb ya hu!

yazarların haftalık alışveriş listeleri

fazla entellektüel değilim sanırım: ekmek, yumurta, peynir, su.

gül yaşartürk

akdeniz üniversitesi iletişim fakültesi öğretim üyesi. sağlam film analizleri vardır fakat bu feminist olduğu gerçeğini değiştirmez.

bilal arık

an itibariyle akdeniz üniversitesi iletişim fakültesi dekanı.