bugün

en sinir bozucu insan tipidir. bu şahsiyetin davranışları o kadar tutarsızdır ki, bir süre sonra bir bakmışsınız siz de ona ayak uydurabilmek için dengesizleşmişsiniz. kendinizi tanıyamaz hale gelmeden derhal koşarak uzaklaşmak gerekir.
(bkz: ORTA KULAK iLTiHABI)
arkadaş birinin benle tanışmak istediğini söyler. ardından kızla tanışılır. ertesi gün cep telefonuna bilinmeyen bir numaradan mesaj gelir. mesaj aynen şöyledir.
" ben aslı. numaranı x'ten aldım. artık görüşmeyelim."
dumurlara doğru yelken açılır.
hayat dengelimi ki insan dengeli olsun. üzerine gitmemek lazım.
(bkz: manik depresif)
omurilik soğanı problemli olan insan.**
söylemleri ile eylemlerinin birbirini tutmadığı insandır.
bazi güzelliklerin ho$landiği erkek tipi.
toplumda örneklerine sıkça rastlanan, neye ne tepki vereceğini asla kestiremediğiniz, sorunlu insan modeli,son zamanlarda moda da olmuştur, birçokları sanki övünülecek bir şeymiş gbi 'ben dengesiz herifin tekiyim'diyerek gezinmektedir ortalarda,bu da toplum bilimciler tarafından araştırılması gereken ayrı bi konudur zira...
en nefret edilesi insan modellerinden biridir. ne emmeye gelirler ne gömmeye. *
görmek için çaba sarfetmeye gerek olmayan insan tipidir.
nerede ne yapacağı belli olmayan, kişiliği henüz oturmamış ama kendini dengeli sanan ve bununla övünen insan modelidir. görüldüğü yerde kaçılasıdır.
tespit edilmesinin oldukça zor olduğu insan kılıklı kişi. konuşma ve hareketlerinden çatlaklık potansiyelini ölçebilmenin mümkünatını elde etseniz de, geniş toplum tabakasının tümüne yayıldığı için kabullenmekten başka çare yoktur.
ne isteyip istemedigine bir turlu karar veremeyen, yanar doner durumlarına etraflarında olanları da alıstıran bir cesit maynuma donduren, bir gun oyle bir boyle davranan, kendilerine laf ettirmeyen, kullanma klavuzu ile piayasa surumlerinin yapılması gereken insanlar.
(bkz: ikizler burcu)
(bkz: terazi burcu)
herhangi bir ülke aleyhine ciddi derecede ağır konuşmasına rağmen, altındaki ayakkabının, üzerindeki t-shirt'in vs. vs. o ülkenin malı olmasına aldırmayan garip insan.*
(bkz: balık burcu kadını)
çok değil dakikalar içerisinde bile ak derken kara demeye başlayabilen insan modelidir. aradaki geçen değişim süresi sahip olduğu potansiyele göre değişir. bunun birde daha acınası olan anlık değişen kararlarım vardır kisvesi altına saklanan modelleri vardır ki, en yakın acil çıkış kapısına doğru arkana bile bakmadan tabanlar yağlanmalıdır.**
(bkz: akrep burcu kadını)*
ciddiye alınmaması gereken insandır. düşünürüm sanır, konuşurum sanır, ezerim hatta ezdim sanır, laf soktum sanır, inanmaz.... daha bir çok özellik sayılabilir bu tip insana... kendini başkalarının hayatında vazgeçilmezlere koyar, acizlikle suçlar... insanı sevmek, insana güvenmek, insana değer biçmek en 'insani' duygudur. dengesizler bundan nasibini alamadıkları için kuyruğuna basılmış ... gibi cazırdarlar. onlar hep mutsuzdur, huzursuzdur,kendilerini en üst noktada görme gafleti içindedir. bu tavırla asla da olamayacaktır. bıraksın insanların mutluluğuna keyfine acizlik demeyi de, kendi becerisini sergilesin mutlu olmanın yollarını bulsun. insanlar; dengesizler olmadan gerçekten mutludur, güzel fırsatlar yakalamıştır. dengesizlerin gözüne çocuk gibi kendi mutluluğunu insanın sokması ahmaklıktır, ha gereksizdir de...kişinin kimseye mutluluğunu ispatlama çabası olmamıştır, inandırma, ballandırma göze sokma çabası da olmamıştır. kendisini fasülyeden sananlar üzerine alınıyorsa eğer; fasülyelikten acilen istifa etsindir, zira değildir. ciddi ciddi hiçbişeydir... hele de bu saatten sonra...
(bkz: sos)
(bkz: aa bu benim lan).

edit:dengesizliği yakıştıramadı bana, ondan eksiledi kesin..
(bkz: deniz baykal)
denge bozan insandır.
beyinciği zarar görmüştür... yürürken bir sağa bir sola yalpalar...
dedikleri birbirini tutmayandır.
denge bilekliği takması gereken insandır.
hayatindaki birini yanlis bir yere koyan insandir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar