bugün

ikizler, Zodyak'taki üçüncü burç tur. Antik zamanlarda sizi Tanrıla rın arabası olarak nitelendiriyorlar dı; siz yaz başlangıcının en güzel haberlerini getirirsiniz. Güneş bu burca, gıpta edilecek derecede zekâ vermiştir. Size özel düşünülürse, ikizler civa gibi yerin de duramaz. Hava grubunun özelliklerini taşıyan değişken ve tahmin edilemeyen, sebatsız bir karakteri vardır. Güneşin verdiği, negatif etki yaratmayan kararlı bir zekâ sizi eş sizlik, canlılık ve sağlam bir karaktere götürür. Bir ikizler çocuğunu yetiştirmek aile için çok zordur, çünkü onu ideal bir şekilde geliştirmek için sınırsız bir özgürlük vermek gerekir. Bel ki bu, onun doymak bilmez istekleri ni karşılayabilir. Ama yine de bunlara değer. lkizler, karşısındakini ikna etmeyi becerir ve her şeyi formüle etmeyi bilir.

ikizler, kadınını veya erkeğini, risk rüzgârları esen, gizemli ve yeni liklerin yaşanabildiği her yerde bula bilirsiniz. Beceriye dayanan hızdan zevk duyarlar. Sporu severler ve iyi sporcudurlar. Bu becerikli tip, özel likle kayağı, dalmayı, ata binmeyi, su kayağını ve paraşütle atlamayı, yani kısacası ani tepkilere ihtiyaç duyan her şeyi sever. Golf onlar için biraz fazla yavaştır, ama tenis, onları hızlı arabalar gibi çıldırtır. Özellikle pilot lisansı olanları, bu burçta doğan ve Merkür tarafından yönetilen insanlarda görürsünüz, tehlikeyle eğlenmeyi severler.

iki ya da üç şeyi bir arada yapmak ikizlere zor gelmez, tam tersi ne bu hayat prensipleridir. Kişilikleri ve yaşam tarzları onların tek ifadesidir, ama aynı zamanda cazibeli, liderlik yeteneğine sahip, neşeli, gayretlerini endişeli ve sorunlu olduklarında bile kaybetmeyen, iyimser insanlardır.

Hareketleriniz ve konuşmalarınız da çok dürüst olduğunuz söylenemese de her durumda açık ve tarafsızsınız. Fikrinizi değiştirmeye hazırsınız. Size göre içten pazarlıklı hareketler, fikirlerinizi gerçekleştirme alanınızı daraltan, anlaşılmaz hareketlerdir. Sonuçlar, sizin için her zaman can sıkıntısıyla bağlantılıdır.

Doğal olarak genelde ilgi odağısınızdır ve yanınızda kendini çok iyi hisseden, entelektüel insanlarla

dostluk kurarsınız. Fazla görüşmemeye çalıştığınız daha az ilginç ve dokunaklı insanlar, hemen alaylarınızın hedefi olabilirler. Her zaman güncel olaylardan haberdar olduğunuz için, her yerde konuşmaya katılabilir ve konuşulan konu hakkında bir otorite olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Burada işlek zekânız sayesinde, her şeyi hemen anlama, analiz etme ve ona mührünüzü basma konusunda çok başarılısınız.Fikrinizi bir anda değiştirip yeni bir duruma ayak uydurabilirsiniz. Burada burcunuzun sembolü olan çift karekter kendini gösterir; siz insan şeklinde bir bukalemun ve bayrağını rüzgâra bırakan bir insansınız. Bunun yanı sıra, birisine beklediğini ya da istediğini vermek hoşunuza gider. Eğer insanlar masalları gerçeklere yeğliyorlarsa, istediklerini verirsiniz ve bunu çok ikna edici bir tarzda yaparsınız. Gerçek yüzünüzü kimsenin keşfetmesine izin vermezsiniz.

Keskin zekânıza ve akıllı düşüncelerinize rağmen aslında iflah olmaz bir romantik, idealist ve hayalcisiniz dir. Fantazileriniz sizi en büyük spekülasyonlara bile inandırır. Bütün. iyimserliğinizle hayallerinizi gerçekleştirmek için maceralara dalarsınız ve gerçeklerin sizi bile şaşırtabileceğini görürsünüz. Yüksekten uçuşlarınızın genelde düşüşle sonuçlanmaması için, keskin zekâ ve yaratıcılığınızı gerçekçi plan ve faaliyetlere göre dengeleyip geliştirmeniz çok önemlidir. ikizler, tükenmek bilmeyen öğrenme hırslarını, çok yönlü yetenek ve ilgilerini, zamanını, devamlı yeni bir şey deneme tutkusuyla israf etmeye eğilimlidir. Aklının kölesi değil efendisi olmayı öğrenmelidir.

Sanatta olduğu kadar günlük pratik işlere de yeteneklidir. Eğitiminiz sırasında bile ikizler doğanız, meraklarınızı ve sabırsızlığınızı kesin ya da belli sınırlarda tutmanızı zorlaştırır. Birçok ikizler, kendilerini en değişik bilimlerde dener. Öğrenme açlığınız, size sürekli olarak, yeniliklerin ve değişimlerin özlemini çektirebilir. Büyük planlarınızı gerçekleştirmek için, ilginizi gerçek ve doğru şeylere yöneltin, çünkü sadece o zaman gerçekten istediğiniz şeye ulaşırsınız.

ikizler kolay kolay bir öğüdü, haklı bir hükmü veya iyi teklifleri kabul edemez. Büyük bir beceriyle hareketini mazur gösterir ve böylece her tartışmayı söndürür. Bu yanar döner, enerji dolu ikizlerin iç ve duygusal yaşamı acaba nasıldır? Her yalnızlığı ve acıyı hisseder mi? Tabii ki. Hatta çoğu kişiden de fazla umutsuz ve üzgün olur. Bu ruh halini alkol ve ilaçlarla yenmeye çalışır. Depresyonları da onun her ruh hali gibi hızla geçip gider. Yine de güçlü bir kişiliğe sahiptir, cesaretinin kırıldığını ve zor yendiği üzüntüsünü kimseye hissettirmez. Çift yönlü kişiliği onu tekrar çok yönlü ilgi ve isteklerinin heyecanlı dünyasına yönlendirecektir. içinizden gelen sesi dinlemelisiniz. Doğru yolu ancak böyle bulabilirsiniz. Keskin zekânız altındaki "gizli" kalbinizi keşfetmek için güçlü bir etkiye ihtiyacınız vardır. Burada da yine, hissettiğinizin gerçek aşk mı, yoksa sadece dudak tanışıklığımı mı olduğunu hemen anlarsınız. Gerçek olmayan aşklara duyduğunuz tepki yüzünden duygusuz ve soğuk görünebilirsiniz. Şaşkınlıkların etkisinden hemen kurtulursunuz. Mantıklı bir durumun mantıklı ispatını hemen kabullenmediğiniz ve bu durum üzerinde uzun süre durmadığınız için sizi seven insanları hayal kırıklığına uğratırsınız. Şiddetli değişiklik isteğiniz, genelde başkalarına zor durumlar yaşatır.
(bkz: ikizler burcu erkegi)
(bkz: ikizler burcu kadini)
Künyesi

En önemli özellikleri : Girişim isteği, her şeye kolaylıkla uyum, zekâ
En zayıf noktaları : Tutarsızlık, egoistlik, umursamazlık
Toplumda tercih ettiği rol : Gazetecilik
Yeteneksizliği : Hükümet görevlisi olmak
Tercih ettiği araç : Taksi
En sevdiği yemek : Mezeler
En sevdiği içecek : Coca Cola
En sevdiği spor : Tenis
En sevdiği film : Marilyn Mon roe'nun "Bazıları Sıcak Sever"
En sevdiği televizyon programı : Walt Disney filmleri
Ayrılamayacağı eşya : Koltuk
Metal : Civa
Uğur taşı : Akik
Tehlikeli organı : Ciğer
Sevdiği müzik : Caz
En severek bulunduğu yer : Gece kulübü
bir anı bir anına uymayan yaratıcı zeki hızlı hareket edebilen sadakatsizlik abidesi olarak gösterilebilecek bir şey dir.hiçkimseyi çok sevemez her an aşık olabilir yalan söyler ikiyüzlüdür bilmediğiniz çok şeyi vardır kesinlikle güvenilmez kişiliklerdir herşey onların doğrularına göre olsun isterler alıngandırlar ulaşılmaz olduklarını düşünürler aşkı önemsemezler
çift karakterlilik temelinde, kendi içinde ve sosyal hayatında bu özelliğini her fırsatta teyit edermişçesine elinden geleni yapan insanların ait olduğu burç.
abi bu ikizlerde bi çene var heleki bu çene kadınların yapısındaki normal çene potansiyeliyle birleştiğinde derhal kaçılası olay yeri terk edilesi bi durum söz konusu oluyo. eğer bu ara fena başınız ağrıyosa etrafınızda olan bi ikizler kadınından dolayı olabilir uyarması benden.
aman dikkat dediğim burçtur. bir gunleri bir gunlerini tutmaz, eğer sevgiliniz ikizlerse allah size kolaylık ve sabır versindir.
iyisi ve kötüsü olan burç ama ben hiç kötüsüne de rastlamadım dedirten burç.sadece erkekleri bazen çileden çıkarabilir insanı.başka da kötü bi özellikleri yoktur.delikanlı bi burçtur.sevdi mi tam sever,sevmedi mi hiç sevmez ve de bunu saklamaz.sözünün eridir sadece biraz kararsız olabilir kimi zaman ama zekasını kullanarak yine en doğru kararı verecektir sadece zamana ihtiyacı vardır.hayata zevk katan burçtur.
ikizler Burcu Erkeği Genel Özellikleri
ikizler burcu erkeği zeki, nazik, güzel ve etkili konuşan ve cazibeli yapısıyla dikkat çeker. Pratiktir ve sorunlar karşısında kolayca çözüm üretebilen bir yapısı vardır.
ikizler burcu erkeği değişkendir ve bazen onu anlamak zor olabilir. Çocuksu tavırlarıyla sürekli ilgi bekleyen bir yapısı vardır. Aklına koyduğunu mutlaka yapmak ister. Diğer taraftan özgürlüğüne düşkün olan ikizler erkeği kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz. Kendi işini yapmaktan daima keyif alır.
ikizler erkeği çift kısmetlidir. insanlarla kolay diyalog kurabilen ve sözünü dinleten bir yapısı vardır. Karşı cins tarafından hemen fark edilir. işle ilgili konularda yeni fikirler ve yeni projeler üretmekten çok keyif alır. Maddi konularda da değişkendir. Bazen çok bonkör, bazen de çok cimri olabilir.Fakat idare konusunda oldukça zayıftır. Bir konuda derinleşememek gibi bir problemleri vardır.
ikizler erkeği savurganlığı sever ve para konularında fazla başarılı değildir. Duygusal anlamda fazla hassas değildir ve olabildiğince işin mantıklı tarafından bakmayı sever.
ikizler erkeği çok disiplinli bir ev hayatından hoşlanmaz, fakat çok severse evlenip bu evliliği devam ettirmek için çaba harcayabilir.
anlaşılması zor bir burçtur.kendi içinde sürekli ikilem yaşar bu burç insanları.bu ikilemi kendiside ikizler burcu olan can dündar çokta güzel anlatmıştır..

" ikizlerden biri ölecek. Diğerinin yaşayabilmesi için canını verecek. Lâkin birinin ölümü, diğerinin artık ikiz olmaması anlamına gelecek.

Oburum. Akşam oturayım televizyon karşısına... Bir kanalı izler­ken, ille öbüründe ne olduğunu merak ediyorum; orada da aşağı yukarı aynı şeyi göreceğimi adım gibi bilmeme rağmen...
Bir şehirde yaşarken, diğe­rinde aklım; o şehirler ki, çok da farkı yok birbirinden...
Doymak bilmez bir çocuk gi­biyim; yetinemiyorum.
Islığım, bütün şarkıları aynı anda çalmak istiyor; uçurtmam, kainatın tüm semalarında bir­den kanat çırpmak...
Gemlenmez bir merak duy­gusu, "her yemeği tat," "her çi­çeği kokla" diye ha babam kam­çılıyor beni... Telaştan ne tadını ayırt edebiliyorum yemeklerin, ne kokusunu çiçeklerin...
Her akarsuya karışıp gitmek geliyor içimden; hangisine karışsam, gözüm ters akıntıda... Hal­buki her akarsu, aynı denize ka­rışıyor sonunda...
Sinemadaysam gelecek filmi, izleyeceğimden daha fazla me­rak ediyorum; ki onun da sonu aynı, biliyorum.
Hangi mektubu açsam, açılmayan için meraklanırım...
Kulağım çalacak telefonda; en sıkıldığım anda dahi gelen telefonlarda...
Kış boyu baharı iple çekmişken...
Şimdi sonbaharı özlemem neden?..

Zordur ikizler için tercih...
Bir yanını seçmek, çoğu zaman öbüründen de vazgeçmektir.
Çünkü birini feda ettiniz mi, "ikiz" değilsinizdir ar­tık...
Sizi siz yapan, içiniz­deki tepişmedir.
Değeriniz, "diğeriniz"dedir.
Bütün Haziran doğumlular bilir bunu...
O yüzden kıyamaz içinde tepişen ikizlerden birine...
Ne kahkaha saçan neşeye, ne ansızın bastıran hüzne...
Ne iyimser güne, ne karamsar geceye...
Ne ciddiye, ne muzibe...
Ne çocu­ğa, ne büyüğe...
Ne sadeliğe, ne debdebeye...
Kıyamaz her­hangi birini elleriyle öldürmeye...
Bilir ki yazılmış nice yazıda, dizilmiş onca notada, boyan­mış bunca tuvalde, söylenmiş sözde, yakılmış türküde o tepiş­menin sancısı vardır.
Sancı durdu mu ne akarsu, ne ters akıntı kalır.
Ölü bir denizde tek kürekle döner durursunuz.

Dedim ya; oburum...
Ve bazen kızdırıyor sevdiklerimi bu huyum.
Varsa bir kusurum: Haziran doğumluyum.
Ne garip şimdi bile: bir yanım bunları yazıp hicvederken bendenizi...
"Sil de ciddi bir şeyler yaz" diye yırtınıyor ikizi... "

not: alıntıdır (http://www.candundar.com.tr)

(bkz: helal olsun)* **
en sempatik, en girişken, en canayakın ve aynı zamanda bir anı diğerini tutmayan bir burç...
insanların bilip bilmeden gereksiz yorumlar yaptıgı burç. (bkz: yalancı sahtekar vb gibi)
cevap olarak söylendiğinde karşındakine şok etkisi yaratan ben bir uzak durayım diye düşündüren burç. aslında korkulması gereksizdir. burcun karaktere yansıması dışındaki faktörleri de unutmamak gerekir. *
Erkekleri cok iyi dost ama kızları cok iyi bir yalancı olur. Kızlarıyla bir ilişkiden kaçının.
özelliklerini taşıdığıma kanaat getirdiğim burcum..
kızlarından sakınılması gerekilen burç. (bkz: dengesiz)
osmanlıca karsılıgı " adem-ül çift-i aynen " anlamına gelen burçtur.
aslen ikizler burcu olmama ragmen, yükselen bakimindan oglak burcunun daha fazla etkisi altında kaldığım burcum.

(bkz: beni seviyorum) *
insanın herşeyden hemen bıkmasına yol açan, sürekli ikilemde bırakan, sevmediğim burç*
Birçoklarına göre tamamen gereksiz, yalancı vb. gibi özelliklere sahip olan, ancak aslında cok duygusal, zeki ve lider özelliklerine sahip olan burç. Dengesiz oldukları dogrudur. Bir anda alakasız bir insan olup cıkabilirler ama bu bence kötü degil aksine ikizler burcuna has olan, cok güzel bir özelliktir.
ikiyüzlülük ile çift karakterliliğin arasındaki farkı anlayamamış kıt beyinliler yüzünden bu burca mensup insanlara ikiyüzlü sıfatı yakıştırılmıştır ki bu şahsımı acaiyip sinir etmektedir.
Benim burcum. Erkek kadın farketmez değişkenlik(dıştan bakanların deyimiyle dengesizlik)burcun ana karakteridir. Oranlamaya vurursanız konuşmayı seven, zeki , entelektüel yönü gelişmiş, aklınıza gelebilecek en uç konularda fikir sahibi olan, olaylara çoğu zaman akıl yerine fazla duygusal bakmayı seven, konuşma kabiliyeti nedeniyle insanları etkilemeyi iyi beceren pek çok kişinin etkilendiği peçok kişinin nefret ettiği bir burçtur. idealleri, hayalleri , duygusallığı ve alınganlığı insanı kimi zaman bıktırır. Genel olarak sistemlerinin içinde öğütülmeye pek uygun değildirler, bu nedenle okulda fln çok sıkıntı çekerler. Velakin iyi bir ikizler insanı kendini hemen belli eder.
özellikse kadınsa çekilmez,illet insanlar...
(22 mayıs-21 haziran)
çabuk düşünen ve çabuk hareket eden çift karakterli ikizler burcu insanının anı anına uymaz. bir gün şakacı ve sevimliyse ertesi gün hırçın ve huysuz olabilir. müthiş bir konuşma yeteneğine sahiptir ve çok hazırcevaptır. bağımsızlığına düşkündür ama yine de ailesini sever. pek çok konuya ilgi duyar, ama hiçbir konunun derinine inemez. ne öğrenirse onu hemen başkalarına aktarır, sır tutamaz. biraz maymun iştahlı ve meraklıdır. *
aynı bünyede ne biri ne ikisi .mına koyiim, bir çok kişiliği ve ruh halini barındıran burcun insanlarıdır.çoğunlukla ortalama zekanın üstündedirler ancak en önemli özellikleri çok zeki değilken acaip zeki taklidi yapmaları, bilmediği konularda bile çaktırmadan vidi vidi konuşmalarıdır.sosyal yönleri kuvvetli olmakla birlikte konuşma yetileri sağlamdır.belki iyi arkadaştır bu ikizler burcu insanları, -ancak bu bir genelleme olsa da ve ben genellemeleri sevmesem de- iyi sevgili olamazlar.her an değişebilen ruh halleri onları bir karamsar bir neşeli yaparken sevgili kişinin bu dengesizliklere dayanabilmesi zordur.