1. 1.
  Genellikle hafif bir kapak içerisinde, yazı yazmak için bir araya tutturulmuş kâğıt yaprakları.
  ... trinfr
 2. 2.
  yıllara göre büyüklüğü ve sayfaları da artan birbirine bağlı kağıt parçaları. ilkokulda iken 30 sayfayı geçmezken ortaokula doğru harita metod gibi kafa yaranlarına sahip oluruz. ilkokul döneminde kaplarken ortaokula doğru soyundururuz. üniversiteye gelince ise hiç kullanmayız, fotokopi icat olunmuştur çünkü.
  1 ... peline gider
 3. 3.
  edebiyat dergisi.
  söz uçar yazı kalır.
  ... collector
 4. 4.
  birçok çeşidi olan kağıtların birbirine tutturulması ile oluşturulmuş eşya. (Telli, haritametod, çizgili, kareli, düz, 3 ortalı, 5 ortalı). Bir de kullanım amaçlarına göre sıralanabilir. Küçük kızlarda her çeşidini bulmak mevcuttur. Hatıra defteri, anket defteri, günlük (özel), ajanda (genel)...
  bir de bakkal defteri vardır. bakkallar defterlerini düzgün tutmadığından olsa gerek -defterin bakkal defteri gibi- şeklinde bir söyleyiş vardır.
  ... wampirella
 5. 5.
  (bkz: kırmızı defter)
  (bkz: paul auster)
  ... legend of the stranger
 6. 6.
  Nicholas Sparks'ın yazdığı ve daha sonrasında da filmi çekilen mükemmel bir aşk romanı.Arka kapağında şunlar yazılıdır."Öyle özel biri değilim; bu kuşkusuz. Ben sıradan düşünceleri olan sıradan bir adamım ve sıradan bir yaşantım oldu. Adıma dikilmiş anıtlar yok; ismim de kısa sürede unutulacak. Ama, ben birini sevdim, hem de bütün kalbimle. Bu da benim için her zaman yeterli oldu. Şimdiye kadar okumuş olduğunuz en etkileyici aşk öyküsü bu satırlarla başlıyor..."
  1 ... sokrat
 7. 7.
  en son ortaokulda kullandığım ders araç gereçlerinden biri.
  ... nearly insane man
 8. 8.
  ozellikle ilk ve ortaokul yillarinda ilk iki bilemedin uc sayfasina ozene bezene yazilip harflerden inciler dizilip hemen sonrasinda icine sictigimiz(hadi en azindan sahsim adina konusayim) nesne. sonraki yillarin farki, baslar baslamaz sicmamizdir.
  ... alos04
 9. 9.
  (bkz: eski defter) Aykut ilter albüm şarkısı.
  http://www.izlesene.com/v...-kucuk-hirsiz-zuzu/941579
  ... aykut ilter
 10. 10.
  bu bazen içine kolaj yaptığınız, bazen yazdığınız, bazen boş boş baktığınız bir araçtır. içi boşken defter, doldurulunca kitap olur.
  ... sezzo