bugün

bizim bakkalın kızı. geçenlerde camdan sarkıtılan sepeti tutamayıp kafasını patlatmış. ayrıca da bir isim yani.
yapraklarından az bir miktar yemeklere koyulduğu görülmüştür ve şu da görülmüştür ki yaprakları suda kaynatılıp saç yıkanmıştır söylenilenlere göre yararlıymış.
(bkz: laurus nobilis)
yeşil sabun yapılırken içine katılan yağ.
yılmaz özdil'in defne joy foster için kaleme aldığı yazısına verdiği başlıktır. güzel de yazmıştır. okumak isteyenler için buyurunuzdur:
http://bit.ly/fwtiD0
gücün simgesidir.
pek sempatik kız ismi. defne mitolojide bir su perisi (bkz: daphne) (bkz: dafnis) olduğundan mıdır bilinmez, bütün defne'ler su delisidir, bulduğu sıvı formdaki herşeye kendini bulayacak kadar suya aşıklardır.
(bkz: isimlerin karakterleri etkilemesi)
beş harften oluşan, büyük ünlü uyumuna uyan, söylenmesi ve yazılması kolay ve de bu adı taşıyanların güzel olduğu olduğu tatlı bir kız ismidir.
apollon ağacı da denir.

Apollon bir su perisine aşık olur, peşinden çok koşar ama karşılık bulamaz. Buna kızan apollon su perisini defne yaprağına dönüştürür. O günden beri roma'da gladyatörlere ödül olarak defne yaprağı tacı hediye edilir. Romalılar mart ayının 1. Gününü yılbaşı olarak kutlarlar ve kapılarına defne yaprağı asarlar.
balıkta güzel olur.
şu an askerliğimi yaptığım hatayın güzide bir ilçesidir kendileri, aman da aman ne tatlı bir yerdir.
edit: götüm donuyo aminim.
30 mart'ta tkp'li bir belediyeye kavuşacak olan güzel ilçe.
inanmayan, bilmiyor demektir:
https://www.facebook.com/...65&type=2&theater
palamut tavaya yakışan ağaç yaprağıdır. mis gibi kokar. sabununu ve envai çeşit güzellik ürününü yaparlar.
tkp'nin %75 gibi ufak bir farkla kaybettiği ilçemizdir. teselli ikramiyesi olarak dersim ovacık'ı almışlardır.

http://secim2014.hurriyet.com.tr/ilce/defne-688

edit: yalnız akp %3 lan. buraya taşınmak istiyorum.
Harbiye şelaleleriyle olsun mutfağıyla olsun gezilip görülesi şehirdir. ayrıca ayrımcı politika sonucu oluşturulan hatay'ın yeni ilçesi.
cb. seçimlerinde ekmelettin ihsanoğlu nun yüzde 92 oy aldığı muhteşem ilçe.
Az önce uyumuş dünyalar tatlısı kızımdır.*
Dafnim kalbimin en parlak yıldızı.
sınırlarını kimin çizdiğini merak ettiğim hatay ilçesi.

chp 66 bin, hdp 13 bin, akp 3 bin, mhp 800 oy almış.

antakya merkezdeki chp oylarının 4/3'ü ve hdp oylarının neredeyse tamamı bu ilçe içinde birleştirilmiş.

hatay'ın asıl merkezinde antakya'da chp 4/3 oy kaybetmiş, hdp bırakılmamış. antakya sağın kalesi olmuş ancak sağdan tamamen izole yeni de bir ilçe kurulmuş.

akdeniz'de solun kalesi bir tek hatay'ın samandağı ilçesi vardı. şimdi çok daha fazla nüfuslu bir defne oluşturulmuş yine hatay'da.

sınırları siyasi ve dini olarak çizilmiş gibi duran hatay ilçesi.
yaprağı sardalyaya ızgarada eşlik eder.
hatay da büyükşehir yasasından sonra yeni oluşturulan ilçenin adı. ismini harbiyedeki defne ağaçlarından almıştır.

diğer yazarların da belirttiği gibi sınırları tamamen siyasi rant üzerine belirlenmiştir. chp seçmenini defne ye dolduralım ki akp antakya ya kalsın. başarılı da olunmuştur.

ancak büyükşehir için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. antakya yani hatay ın il genelinde tabanı chp olduğu için büyükşehir i almıştır.

bir sonraki seçimlerde de hile hurda dönmezse yine alır gibime geliyor.

siyaseti bir tarafa bırakırsak mutlaka gezilmesi gereken yerlerin başında gelir. hem yemekleri hem de tarihi ve turistik yerleri açısından buralar çok değerlidir. misafirperver küçük sevimli bir yerdir.

herkesi bekleriz efendim.
görsel
Bu gurur bizim.
Hepimizin değil, bizim.
Dafni. Derdim defne adında bir kiz tanisaydim. Gerçi defne adida güzel. Dafni de.

Bir ilceymis yeni duydum.
evlenirsem, kızım olursa koyacağım isim.
(bkz: defne sabunu)
güncel Önemli Başlıklar