bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  gerilim romanı dalında bir ekol olan 1945 yılı doğumlu amerikalı yazar. Müthiş tasvir yeteneği ile olayları birbirinin içinde fakat birbiri ile karıştırmadan ince bir şekilde işleyen, gerilimi ve tansiyonu hep en yüksek seviyede tutan, olayların gelişiminden öykünün sonunu tahmin edilemeyecek şekilde kurgulayan, karakterleri detaylı bir şekilde işlerken okuyucuyu olaydan soğutmadan romanın gelişimini sağlayan yazarın nöbet, cehennem alevi, soğuk ateş, yıldırım, kışa açılan kapı, yabancılar önemli eserlerindendir. özellikle nöbeti tavsiye edilir.
  2 ... devedikeni
 2. 2.
  stephen king ile tarzları benzeşen gerilim yazarı."onlar yoktu" isimli kitabı ziyadesiyle hoştur.aksiyon her daim zirvededir eserlerinde.
  2 ... elendil
 3. 3.
  stephen kingin kankası olan amerikalı gerilim yazarı.tabii stephen king gerilim romanlarının kralı ise koonzt maalesef sadece ve sadece kralın hokkabazı olabiliyor.
  2 -2 ... veritaserum
 4. 4.
  (bkz: yanlış hafıza)
  1 ... crocus_cc
 5. 5.
  yıllar önce fısıltılar 'whispers' adlı muhteşem romanıyla tanıyıp çarpıldığım ve daha sonra yaklaşık iki sene içinde 50'den fazla kitabını okuduğum günümüz gerilim yazınının tartışmasız en kendine özgü dehalarından biridir. en az kendisi kadar başarılı olmasına rağmen stephen king in gölgesinde kalmaktan bir türlü kurtulamamıştır ne yazık ki. nöbet 'watchers' romanı iki defa sinemaya aktarılmıştır ve ikisi de birbirinden başarısızdır. siz sakın filmlerine aldanmayın ve mutlaka romanı okuyun derim. dean amca; neredeyse kel kafası, pos bıyıkları ve hüzünlü kestane bakışlarıyla pek sevimlidir. ve belirteyim türk erkeklerine çok benzemektedir.
  ... ditty
 6. 6.
  korkmayınız, tıklayınız;

  http://www.dkoontz.com/
  ... ditty
 7. 7.
  (bkz: onlar yoktu)
  ... baris baris
 8. 8.
  1945 pennsylvania doğumlu amerikalı yazar. alkolik babasının terör estirdiği bir aile ortamında oldukça umutsuz ve fakir bir çocukluk geçirdikten sonra Pennsylvania, Shippensburg Universitesi'nde edebiyat öğrenimi gördü. 1967 yılında mezun olarak ingilizce öğretmenliği yapmaya başladı. ilk romanını 1968'de yayınladıktan sonra kendini tamamen korku ve gerilim kurguları türünde eserler yazmaya verdi. ilk kitaplarını ; " Deanna Dwyer, K. R. Dwyer, Aaron Wolfe, David Axton, Brian Coffey, John Hill, Leigh Nichols, Owen West, Richard Paige, Leonard Chris, ve Anthony North " takma adları ile yayınladı. (şu an aynı kitaplar kendi adıyla yayınlanmaktadır)
  1980 yılında yayınladığı 'whispers' fısıltılar adlı romanıyla bir best-seller haline gelen koontz şu an eşi gerda ve köpeği trixie ile birlikte güney kaliforniya'da newprot beach'de yaşamaktadır. bildiğim kadarıyla 1990'dan itibaren kel kafasına saç ektirmiş ve o sevimli bıyıklarını da kesmiştir.
  1 ... ditty
 9. 9.
  bu da sevimli korku yazarımızın resmi web sitesidir;

  http://www.deankoontz.com/
  ... ditty
 10. 10.
  (bkz: nöbet)
  ... pamuk proton ve 7 elektron