bugün

dandik film. montajlama bir after credits i abarttıkça abartıyorlar. bir film after creditsle mi ön plana çıkar la.
sharon stone oynamış diyorlar.
çok eğlendim. Diğer filmlere,senaristlere ve gündeme dair dokundurmaları çok komikti. sesli güldüğüm çok fazla sahne vardı. Ben normalde bu tarz filmleri avengers, Batman,superman pek sevmem takip de etmem. deadpool ise çok farklı benim için. 10 film yapsa giderim herhalde. o kalp hareketi yapmış pozu bile beni güldürüyor.
filme dair tek eksi puanım biraz uzun buldum. Onun haricinde aksiyon ve komedi olarak izleyiciyi doyurduğu kanısındayım.
bence sinemada izlenmesi gereken bir film.
ilk film kadar dar değil, fakat zor.

ek : neden yazmak gelmiyor lan içimden?

ahret sanal duvarı var ya, orası önemliydi bizim için.

bacakların çıktığı sahne iddialı derecede komikti, temel içgüdü esprileri güçlüydü.

çocukların önemli karakter olduğu filmlere pek ısınamamışımdır oldum olası.

neticede ryan reynolds. beğenime ket vuran bir olgu da dublajlı izlemek zorunda kalmam. deadpool ve dublaj..yok abi.
kendileri serinin 2.ci filmi olur efsanedir.
hem oruçlu olmanın verdiği halsizlik, hem de sıcak havanın etkisiyle klimalı salonu bulunca büyük bir bölümünü uyuyarak geçirdiğim film.
Hayatımda hiçbir filmi izlerken bu kadar eğlendiğimi hatırlamıyorum.

Uzuuun zamandır sinemadan bu kadar tatmin olmuş halde ayrılmamıştım, hatta sinemadan hiç bu kadar mutlu çıkmadım! Hem de tam "ulan ben nedwn artık sinemadan eskisi kadar zevk almıyorum" dediğim bir zamanda can simidi gibi yetişti.

Bir film dolusu harika sahne var, anlatılacak çok şey var, Benden 10 üzerinden 10 puan aldı, ancak bu benim zevkim, benim anlayışım. Siz de izleyip karar verin, en kötü ihtimalle çok eğleneceksiniz.

Edit: en güzel sahnelerden birinde çalan bu muhteşem şarkıyı da bonus olarak bırakıyorum.

https://youtu.be/Xohx2jFLF8Y

2013'e gidip henüz yeni aşık olmuş halime bu şarkıyı dinletsem tam otururdu o duruma, tam aşık olunca boşluklara dalarken dinlemelik bir parça.
imkanım olsa bir kaç kez daha izleyeceğim efsane film.
ilk film gerçekten eğlenceliydi ama bu ikinci film resmen iki senedir şişirilen balondan ibaretti. Senaryo resmen oturma organı ile yazılmış.
Hala gitmeye fırsat bulamadığım after crediti baya iyi olan marvel filmi.
Sinemada izlemeye değmeyen bir film. Evde kafa dağıtma amaçlı izlenir.
Şöyle bir grup türedi 'ben zaten Marvel'in butun kahramanlarini seviyorum'. Bıraaak yaaa.
Eşcinsellik propagandasi yapildigini dusundugum filmdir. Erkek poposunun film boyunca çok fazla ustunde durulmasi beni rahatsiz etti. Ilk filmi iyiydi fakat ikincisi olmamiş. Beğenmedim.

Onlarca sahneden sadece birisi.
görsel

Edit: çizgi romandan ornekler buyrun:

https://www.google.com.tr...oments-from-deadpool/amp/
Marvel'ın vakit öldürmek için izlenebilecek ve izlenmesini de tavsiye ettim gayriciddi serisi...
Güzel bir komedi filmidir.
ilk film kadar güzel. göndermeler efsane. filmin sonunda akan yazıları bile izledim çünkü çok güzel yapmışlar. imdb de biraz baktımda gerçekten X-Force diye bir şey var. hatta önümüzdeki yıllarda filmi de çekilecekmiş. deadpool un kurucusu olduğu ekibi tabiiki kaçırmayız. *
https://www.imdb.com/titl...53198/?ref_=nm_flmg_act_4
Malum ortamlara düşmüştür.
--spoiler--
en iyi sahnesi Colossus ile juggernaut kapışması olmuş.

--spoiler--
2018 yapımı 119 dakikalık david leitch filmi. ilki kadar komik ve eğlenceli, imdb notu 7.9 görsel
ilki kadar komik değil ama ilkinden eğlenceli bulduğum film marvel,dc takip etmiyorum hiç wolverini deadpoolun öldürdüğünü bi filmle öğrenmiştim.
Üzgünüm ama beğenmedim. Gerçekten 1.filmi harikaydı ama 2 olmamış ya.
ilk filmini komik sahneler ve komik espriler harici pek beğenmedim, güzeldi ama çok da iyi değildi fakat bu film tam anlamıyla muhteşem. Gram sıkılmadım, ilk filmin 2-3 katı kahkaha attım. ilk filmin imdb 8 ise bu filmin 8.5 falan olması lazım. ilk filmden daha anlamlı bir film olmuş. Aksiyon sahneleri de ilk filme göre çok daha iyiydi. Filmin sonunda X-Men de ki karakterinin kafasına sıkması, hatta Green Lantern'de ki rolünün de kafasına sıkması ve gerçek Ryan Reynolds'un Green Latern senaryosunu okurken kafasına sıkması ve bunu yaparak DC'ye yaptığı mükemmel gönderme efsaneydi. Filmin imdbsi de 5.5, resmen oynamaması için kafasına sıkıyor Ryan Reynolds'un. afsafasfasfasfasfas
Brad pitt'in vanisher rolüyle 3-4 saniye dahil olduğu film. *