bugün

entry'ler (979)

yakından görülen en ünlü kişi

havaalanı dış hatlarda YouTuber uras benlioğlunu gördüm kendisiyle sohbet etmiştik o da vip kisimdaydi fransaya uçuyordu ben tamamen şans eseri girmiştim vipe.

neden sözlüktesiniz

önceleri burayı eğlenceli ve kısmen faydalı bulduğum içindi ancak birkaç zamandır görüyorum ki olayların yerine şahıslara odaklanmış ve hem gündemden hem de yetkin olan yazarlardan uzak durumda sözlük ki bu da burayı terkedeceğim anlamına geliyor.

kocanız borsadan 19400 tl zarar etse boşar mısınız

satmadigi sürece zararın yok.

mesai saatleri kısalacakmış

devlet kurumlarında çalışan birçok meslek sahibi görevlerini hakkıyla yapmıyorlar çoğu işçinin özel şirketler bizi sömürüyor diye zırlaması bir sahsa ait kurumların çalışanlarından hak ettiği performansı almak için çalışmasıyla alakalı. keyfinize göre çalışırsanız hiçbir iş düzgün gitmez bilinçli ve randımanlı çalışmak size ödenen para karşılığı istenen emeğin hakkını vermek zorundasınız ya da defolup işten çıkmalısınız.

herkesin sevmeyip sizin sevdiğiniz şeyler

Alizade ve yeni nesil rap. Özellikle benim gibi ezelden beri rap dinleyen kimseler kültüre hakaret sayıyor bu yeni çocukları bence ilgisi yok yolları açık olsun.

akıl sağlığınızı nasıl koruyorsunuz

toksik insanlardan uzak duramıyorum çünkü ailemin de işimin de hayatımın da tam ortasındalar bu kış veda zamanı geldi desem bu defa geçim derdiyle biraz keçileri oynatacak gibiyim hayırlısı bakalım.

benjamin miles franklin

dizinin başında gösterildiğinde ekibe dahil olmasını çokça istediğim ama bölümler geçtikçe sempatikligini kaybeden karakter.

fernando sucre

dizinin en salak adamı tek vasfı sadık olması zira c note kendisinin aklını her seferinde çelmeye çalışmasına rağmen michaeli hiç satmadı.

thedore bagwell

batmandaki jokera acayip benzeyen, pb’de michaeldan sonraki en zeki (dikkat spoiler!! ) karakter zira mickey hırsız çocuğa planı anlattığında bellicke ispiyon etmesi mevzusunda meseleyi ilk çözen tbag idi fakat michael zaten iki adım ötesini görüp de ispiyon edilsin diye yaptı.

arkadaşlar saçı sakalı kestim nasıl olmuşum

egede ben feronun meneceri olduğunu iddia eden tunç diye bi eleman vardı ona benzemişsin.

neden pahalı olduğu anlaşılamayan şeyler

vintage ürünler ve düğün salonu hizmeti. bu ikili normal insanlar için neden bu kadar pahalı anlamasın güç, not for me.

imkanınız olsa yurtdışına çalışmaya gider misiniz

ben üniversite zamanı yapmış bir arkadaşınız olarak maddi olarak harikulade olsa da manevi yalnızlığına değil değmeyeceğini tartışırım.

özgüven sahibi olmak için gerekenler

Kişiden kişiye değişir bu benim için sürekli bir başarılı olma hali bir iş kurdun büyüttün kazanıyorsun ilk birkaç ay çok iyi sonra tatmin düşüyor dolayısıyla özgüven de düşüyor sonra ne oluyor dersiniz yeniden bir gelişim görene kadar standart düzeyde gidiyor.

mauro icardi vs edin dzeko

icardi dzekonun daha genç hali gibi, ceko dayım belini döndüremiyor aklıyla vücudu birbirine yaşi gereği yüzde yüz koordine değil yalnız icardi için de şu var kendini salmış ligi donunda sallıyor diyorlar hakikaten kendini saldıysa 3 ay sonra bilemedin bir sezon sonra bitime yaklaşır.

24 ağustos 2023 dinamo kiev beşiktaş maçı

Lazrail bunları da mahvedecek bi tane düzgün stoper alın şu adama yönetim.

eski sevgiliye adanmış cümleler

Özür dilerim sana büyük kötülük ettim olmayacak bir şeyin oluruna inandım seni de kendimle beraber sürükledim hem kendimi hem seni kötü ettim dünyanın en iyi insanını beni annem kadar çok seven insanını beni sevmediğine pişman ettim üstelik bunları hep hayat bu oluyor boyle şeyle ya da madem yaşandı o zaman sen de suçlusun diye kendimi ikna etmeyi denedim yetmedi dedim ki ne olacak vaktiyle benim sana yaptığımın aynısını bana da yaptılar ama affet beni vicdan azabından uyuyamıyorum kaç ay oldu geçti üstünden sen benim acımı unuttun ben seninle olmayı unuttum ama sana ettiğim kötülükten yaptığım yanlışın bedelinden kurtulamıyorum biliyorum beni affedersin biliyorum sen de ben nasıl bana yapana büyük bir olgunluk gösterdiysem aynı olgunluğu bana gösterirsin ama yardım etsen keşke içimdeki bu vicdan azabından kurtulmama.

osmanlının yıkılma nedenleri

Bu entryler beni tatmin etmedi hep genel geçer ve sığ konulara değinilmiş osmanlıda ya uzun zamandır süregelen kalıplaşmış olaylar neticesinde bu bahsedilenlerin gerçekleşmesi mümkün ya kendi dönemin ruhuna ve içinde bulunduğu coğrafyanın şartlarıyla ilişkili ya da gelen liderlerin kabiliyet yoksunu olmasıyla ki orada bir sürü güç sahibi adam var bu konuda tatmin olmuş değilim okumaya devam.

bir erkeğin boş biri olduğunu anlama yöntemi

Solcu bıyıklı solcuysa, emeği kutsuyorsa, vsco hesabı varsa, futbol takip etmiyorsa ve kaç kadinla beraber olduğunu bir statü göstergesi olarak pazarlıyorsa

antimilitanist

Antimilitarizm klişesinden bir dönem çok sıkılıp buna atıfta bulunarak antimilitanist nickini almış (militanlik eden olmazsa savaş da olmaz) bir arkadaşınızdır.

enner valencia

Askerdeyken telefon yoktu haftasonu akşamları maç açarlardı iskenderunda 500 tane adam projeksiyondan maç izlerdik, heh iste orada yarım yamalak gördüğüm tüm gollerin sahibidir. O dönemki kız arkadaşımın ki kendisinin bana inanılmaz iyiliği olmuştur o sırada Allah bin kere razı olsun, kulağımda ismini bağırarak söylediği yankılanır ara ara. Helal len valensiiii.