bugün

entry'ler (1001)

bir insanin adanada yasamasi icin 2 sebep

muzlu süt , kebap şalgam, klima.

jose mourinho

united ve roma kendi liglerinde fenerin bugun kendi ligindeki takımlara kurduğu kadro kalitesi üstünlüğüne sahip değildi. Kaldı ki unt için kendinden sonrasını kerteriz alırsak başarısız olduğu söylenemez. Romada ise takımın bariz bir bitiricilik sorunu olmasa anca-real seviyesi bir kontra takımı ortaya çıkarmıştı. Modasının geçtiğini düşünmüyorum umarım bizde senelerce devam edip td liği bırakır.

din olmadan ahlak temellendirilemez

haklı bir söylemdir istediğiniz kadar ahlakin temeli vicdandır deyin bir ödül ceza mekanizması olmadan günün sonunda her insan kendi çıkarına göre hareket eder.

pitbull besleyen insanın psikolojisi

nerde ne kadar illegalle iştigal eden gördüysem hep onların baktığına şahit olmuşumdur ki o kopekleri doverek kendilerini de tatmin ediyolar.

hiç düzgün bi adamın bu tarz bi kopek baktığına şahit olmadım.

kendinize yakın bulduğunuz kurgusal karakter

Karakter ya da geçmişleri olarak değil ama
ivar the boneless
erwin smith
sadece yakın hissediyorum yoksa pek benzerlik yok arada.

en iyi animeler

benim için tek cevabı var
bu başlığa ya anime izlicem ama ne izlesem diye bakıyosan
kesinlikle attack on titan.

fitness a gideceklere tavsiyeler

keep it simple.
less is more.

fitness

takıyorum kulaklığımı önce sakin müziklerle başlıyorum antrenman ortalarına doğru bassı yükseltip daha heyecanlı müziklere geçiyorum akabinde bi duş bi ayna eve geliyorum yemeğimi yiyorum çiçek gibiyim daha da iyisi insanın nefsine ağır gelen şeyleri yapması kadar tatminkar olduğu başka durum zor.

isaac netero

öyle üst düzey avcıdır ki dünyaya hükmetmek için doğmuş kral'ı ve yanındaki üç yancısını yerin dibine gömmüştür öyle ki kral'ın aklını başından almış hxh tarihinin gördüğü en kuvvetli elemanı sinekten hallice bir yaratığa çevirmiştir. 5 millon insanı kanatlarındaki tozla hipnoz eden kelebeğin kanatlarını koparmıştır.

ateistlerin zeka seviyesi düşüktür

derinlemesine incelediklerini ve ince eleyip sık dokuduklarını düşünmüyorum. Tümevarım değil tümdengelim yapıyorlar haliyle yüzeysel kalıyor.

anime izlemek

death note ile başladım mirai nikki ile devam ettim sonra attack on titana hayran kalmakla ara verdim ve 10 sene sonra sahalara döndüm. attack on titan harikulade idi benim için hxh ise tam bir facia sırada vinland saga var seversem devam ederim sevmezsem bırakırım bu işi.

hunter x hunter 2011

hayatımda izlediğim en kötü şey galiba. sırf yarım bırakmayı sevmediğimden kerhen bitiriyorum. atlaya atlaya izlemekten de hoşlanmam ama 120lerin sonunda itibaren artık atlıyorum.
gelelim neden sevmediğime çünkü kimera karıncalarının bölük komutanlarının insan geniyle beraber insani hırsları da taşıyor olması başlıca müthiş bir potansiyelken bunu harcadılar üstelik 4 tane uzaylı gibi bi şey getirdiler karşımıza ve hiçbirinin doğadaki güçlerden herhangi biriyle dengi yok ve abartısız söylüyorum 25 bölüm süren olaylar zincirini 1 bölümde anlatabilirdi anime chimera arcında. ayrıca artık vsler absürt seviyede fantastik. bitse de kurtulsak.

dengeler biri olmak

dizi müthiş başladı iyi devam etti ama bitirişi yapamadı
o final bölümündeki çatışma sahnesi berbattı zaten
erkangilin deli gibi korktuğu ilyas, musavatın evinin inşaatını yapan ilyas
musavata kendini düşman eden ferite tek kelime etmiyor ama
oğlunun götünde bomba patlatan adamdan kaçmak için tüm yatırımını bırakıp
gürcüye gidiyor öyle mi? ayrıca ferit her şeyi öğrendikten sonra nejata sıkmıyor
şahin ilyasgilin has adamı 2 gün önce yanlarına giren ferite abi demeye başladı yetmedi
bi de feritin adamı oldu nerdeyse ilyasla idrise sıkacaktı yani.
ateşle erkanın hikayesi muazzamdı hiç olmazsa onlardan biraz sonra musavat gibi op bir karakter gelseydi.

belli ki film de bu olaylardan öncesini anlatıyor, inş erkan başkanı görürüz.

altay cem meriç

allah ondan razı olsun.

hunter x hunter 2011

başlarda biraz çocukca gelmiş animedir ancak izleyenlerin büyük bir kısmının aksine ben karınca ark'ıyla beraber bayağı hypelandım ve hızlı hızlı tüketmeye başladım bölümleri. Zaten başlardan karıncaların birer isme sahip olma isteği serideki potansiyelin yüksekliğini ve konunun kısmi evrimini gözler önüne seriyor. bi şans verilebilir.

dengeler biri olmak

dördüncü bölümüyle beraber benim gözümde düşüşe geçmiş dizidir
dikkat spoiler!!!

dizide erkan başkan ve kardeşi ateşi çok erken harcadılar gibime geldi üstelik abisi öldükten sonra ateşin bitik tavırları bugüne dek gördüğümüz ateşi yansıtmadı sanki pek
feriti illa işin içine dahil edecekler diye abisini öldürmeleri mantıksız böyle bir plan varsa arka planda feriti dahil edelim ateşin ölüsünü ve diğerlerini ona yıkalım dosya kapansın gibi bunu bize aksettirmeleri lazımdı
ilyas muhtemelen oğlunda görmediği cevvalliği feroda gördüğü için idrise müsade etmedi ki sıksın ama final bölümünde celladı olur fero

bir de nejat madem polissin kasaplık ne iş de ki o tamam ateşin bildiği ve bulduğu abini sen ilyas gibi en büyükten nasıl saklıyorsun, hastanedeki hemşire sana teşkilattan diyor da ekibin bilmiyor öyle mi bu nasıl casusluk ?

bir de torbacıya baskın sahnesinde polisler geldiğinde herkes binadaydı yönetmen bey bunlar nasıl çıktılar binadan.

edit 2 : spo!!
6. bölümde bitti dizinin seyirciyi aptal yerine koymayan tavrı müthiş bu sebeple kendi seyircisinden tepki de çekse bunu takmıyorlar. yönetmen insta yorumlarda trollüyor böylelerini. filmi de çıkacakmış zaten önce filmi yapmışlar sonra diziyi hikaye baştan belliyse neden önce filmi çektiler o da muamma ama sorun değil.
dizinin ilk iki bölümü inanılmaz hype ile geldi sonraları düştü ve düşmeye devam ediyor yine de bu çok kaliteli ve benzerlerinden ayrışan bir dizi olduğu gerçeğini değiştirmiyor. oyunculuklar o kadar iyi ki ferit ve nejat bile gölgede kalıyorlar ki savaş satış sıfır birin son 2 sezonunda gökhan abe ile beraber diziyi taşımıştı oyunculuk olarak. burada idrisin payı büyük o konuda keza ilyas ve hido da rollerine çok uygun oynuyorlar. dizi bittiğinde tadı ilk iki bölümdeki kadar yoğun gelmeyecek belli ki ama ellerine sağlık ekibin bu öyle bir seviye ki bir daha suç işleri çekilirse kerteriz alınması gereken yeri arşa çıkardı.

dengeler biri olmak

muazzam güzellikte bir dizi mi yoksa uzun süredir bu tatta bir şey seyretmediğimden mi beni büyüledi bilmiyorum ama 2 günde 2şer defa izledim ilk bölümlerini müthiş tat aldım ve çok gerçekçi her şey öyle planlar bilmem neler yok gidiyorlar vuruyolar

dikkat spoiler!
dizinin başında ateşin yanındaki kürt adamın bacağının durumundan muhtemelen gazi olduğu anlaşılan adamı ilk gördüğünde onu süzme şekline kadar düşünülmüş çok hoşuma gitti.

edit : 3. bölümü az önce izledim bu bölüm biraz traş olmuş inşallah devamında mevzular ilk 2 bölümde olduğu gibi hız kesmeden ilerler.
bir de senaryodaki şu noktayı anlamadım. ilyasın oğlunu kaçırmışsınız ve sabaha karşı ilyasın oğlunu kurtartıp sizin dostlarınızı öldürttüğünü varsayarak hiddetleniyorsunuz ama iş için icazet istemeye yanına gidiyosunuz? bu nasıl oluyo hiç demiyo musunuz gece biz bu adamın oğlunu kaldırdık da pusu kurup mermi manyağı yaptılar şimdi hasımız diye? tamam ilyasgil durumdan haberdar değil oğlunun da ellerinden kurtulması tesadüfen oldu ama ateş bunu bilmiyor ki ateşin sandığı ilyasların bu eylemi yaptığı.

mert hakan yandaş

türk şimanski.

tek sahurla 3 gün oruç tutmak

efendimiz iftar yapmaksızın oruç tutmayı müslümanlara haram kılmıştır fakat su içecekseniz haramlık düşebilir.

bebekli ev kokusu

ekşi ekşi kokar.