bugün

(bkz: fight club)
Herkesin tadindan nefret ettigi birsey...
Dayigin tadini seven insan türüne sadist diyoruz...
bi sure sonra aliskanlik yaptigini duydugum sey. **
nasip
şayet kişi o an savunduğu meta ya da değer uğruna, fiziksel dezavantajlara sahipken* bile gözünü karartabiliyorsa, umursanmamalı, yok yeke yek iken yenmiş ise o dayak, bükülemeyen bilek öpülmelidir.
11.sınıfta üç beş kişi toplanıp 12.sınıflardan (üstelik okulun agaları olanlar) adamları dövmek için birbirlerini gaza getirdikten sonra tuvalette arkadaşını tek bırakıp o arkadaşın bir güzel okşanmasıdır... (bkz: arkadaş satmak)
(bkz: polislerin sevilmeme sebepleri/@maxim tsigalko)
er kişilerin, en azından bir kere dahi olsa yaşadığı olaydır.
olay sonrasında sorulacak olan "ne oldu dayak mı yedin lan?" sorusuna "yok abi kapıya çarptım" cevabının verilmesine neden olacak eylem.
kahkaha atmanızı sağlar. *
başka bir etkisi yoktur. döveni komik duruma düşürür.
arzulanmayan bir durumdur. fiziksel açıdan güçlü olanın, güçsüz olana fiziken zarar vermeya çalışmasıdır. özellikle dayak yiyen küçük bir çocuk ise çocuğun ruhsal gelişimini olumuz etkileyecek, çekingen, içine kapalı bir kişilik geliştirmesine neden olacaktır. tavsiye edilmez.
zevkli bir eğlence aracıdır. üzerine para verilir. insanı rahatlatır. dayak atmaktan daha zevklidir. olay bitince "çok pis vurdu beh" denilir.
(bkz: mazlum u getirin bana)
küçük sanayi sitelerinde oto tamircilerine ya da marangozlara meslek öğrenmesi için verilen küçük çırakların sık sık karşılaştıkları durumdur.
bok yemekten iyidir.
sevgilin sorduğunda kapı çarptı bahanesinin hiç bir işe yaramadığı andır. denemeyin. aksi taktirde sevgilinizden şöyle bir yanıt alırsınız: aşkım o kapıda baya büyükmüş haa...
çok kişiden yenilince ayrı bi tadı vardır fazla hasar alınmaz direk kapandığın için ama teke tek ise ozaman kafanda civcivler uçuşur.
erkekliğin onda birlik kısmıdır. geri kalan onda dokuzu ise kaçmaktır.
60 kişiye karşılık 6 kişi kavga ediyorsa sizde o 6 kişinin içersindeyseniz mümkün olan olay.Dayak yenildikten sonra 2 hafta muhabeti döner.60 kişiden olan hayvanlar sizle dalga geçer sizde ''Ben sizi tek yakalıcam'' demenize sebep olucak olay.
(bkz: ben de vurdum ama)
dönerci : d
turist : t

t: give my money back
d: vat moniy?
t: i gave you 10
d: ula yürü gidula
t: give me five
d: al lan sana fayf mına goduğum
*şlaaaaaaaaaaaaaap*
d: noldü fayf diodun amanagoduğumun
çok yedikten sonra,çok ta atarsın diye bir şehir efsanesi var..
haklı ya da haksız yere fiziksel şiddetle karşılaşmanın en hayvani boyutuna dayak yemek denir.

yemedim de az kaldı çok da güzel yiyecektim. en azından bir yumruk gelirdi.

şimdi bilenler bilir, bilmeyenlere de lazım değil zaten. olayı anlatabilmek için söylüyorum. havaalanında çalışıyordum. daha yeni açılmıştı birkaç sene önce. daha doğrusu bina değişti. neyse bagajlar filan gelmiyor hak getire, hani bir yarım saat beklemek filan değil bayaa bayaa gelmiyor. biz fakirler de mecbur yolculara ık bık yapa yapa ha şimdi gelecek, eli kulağında indirmişler uçaktan, hah geldiii...derken bir anda bekleyen yolcular üzerimize üzerimize gelmeye başladı. hem yutkunuyoruz hem hala anlatmaya çabalıyoruz. normalde 5 kişiysek iki tanesi fırsat bu fırsat kaçmış "ben bir bagajlar geliyor mu bakayım" diye. prr...ara ki bulasın.

ben zavallım ofiste ha gayret uğraşıyorum. salonun kapısı da ofisin uzağında ve tam karşısında. yolcu da gelmiş (bu öyle teslim almaya gelmiş sırf) kapıya doğru çıkmaya yeltendim alayım diye. bırakmıyor ki kapıdaki illa eşlik edeceğiz.

tam çıkmaya yeltendim ofisten, amcamın bir tanesi "hooop nereye" diye çıkışmaz mı. o sinirle "kaçmıyoruz ya" filan demiş bulundum. halen söyleniyor. ben de söyleniyorum

buraya kadar dayak riski yok.

lakin tam kapıya yaklaşırken ben biraz daha kabalaştım. o sırada bagajını beklemekten bitap düşmüş bir abla "sen ne diyorsun" dedi. sana demedim dedim ben de. hayatta da sen diye konuşmam fakat o dönemki korkunç ortam insanı katil eder.

neyse akrabasıymış o amca bunların. okurlarsa filan kusura bakmasınlar. oldu öyle.

sonra zaten ofisin oraya gelip pataklamak için küçük bir girişimde de bulundular ama dövemediler.

dayak insanca değildir. dövmeyin. *
şimdi o zamanlarda dayanamayarak laf soktuğum, içimden küfür ettiğim, kendimden nefret ettirdiğim tüm insanlardan özür diliyorum. *.
çeşit çeşit tarifleri bulunan bir yemek çeşididir.
(bkz: yumruk yemek)
(bkz: kafa yemek)
(bkz: tekme yemek)

hepsi vardır da birinin yeri ayrıdır ;
(bkz: beni bir kere dövdüler)
Ekşi limon yemekten de daha beter olan şey. (bkz: kim vurduya gitmek)