bugün

35 vereyim gel komilik yap.
Bu adam da vergi kaçırıyorsa vay bu ülkenin haline!
O kadar dükkan video falan az kazanıyormuş. Ben daha çok beklerdim. Belkide günlük giderler sonucu cebinde kalan paradır. :/
adamin onlarca restorani var sadece taksimdeki restoranin bir günlük cirosu 120 bin lirayi aşıyordur.
utanmadan yüzü kızarmadan bir de aylık 30 bin tl kazanıyorum diyor!!
(bkz: vergi adaletsizliği)
(bkz: yalancıyı sikmiyorlar)
olm her önünüze gelen adamı ünlü yapıp allah gibi taparsanız olacagı bu.
dünyada yemek düşkünü gösteriş düşkünü müptezeller yüzünden nusret gibi czn burak gibi herifler zirveye çıktılar.
çok fazla büyüttünüz bu adamları.
alayının amk.
Maliye acaba ne diyor bu duruma.

Söyle okkali bir denetim yapmaz bu devrin adamlari.
Hiç inanmadım. O kadar iş yeri ve işcisi olan bir adam benim kadar mı kazanıyor..?
Bir zahmet maliye baksın bu konuya. Eğer vergi kaçırma varsa gereğini yapar. umarım...
Ben sıradan bir vatandaş olarak 1 lira vergi kaçırmıyorum. Sanırım vergi kaçıranların cezalandırılmasını istemek hakkım.
Ama bilemiyorum Altan...
her sözlüğün baş belasıdır x kişinin aylık xxxxxx kazanması başlıkları.
Hayatın olağan akışına aykırı beyan. Hakimin yerinde ben olsam bunun hakkında suç duyurusunda bulunurdum.
bir akyandaş diyorsa doğrudur.
zenginin bunu beyan etmesi normal. misal çok ünlü bir oyuncu da bir hakaret davasında aylık gelirini "6.000 tl "olarak belirtmişti. (bölüm başı 30.000 tl civarı alıyordu o dönem 10-12 sene önce).

fakirlerde durum bambaşka. yıllar önce bir ağır ceza duruşmasında sanık geliri sorulduğunda "günlük 500-600 tl" şeklinde cevap vermişti. hakim emin olmak için aylık değil mi bu diye sorunca sanık "hayır günlük" diye üstüne basa basa söyledi. savcı da dayanamayıp ne iş yapıyorsun sen diye sorunca sanık "köprüde kgs de kartı olmayanlara kart basıyorum" (o zamanlar köprüde kgs vardı) diye cevap vermişti.

mahkeme başkanı kaba hesapla "aylık 18.000 eder ben de hakimliği bırakıp bu işe gireyim o zaman" diye söylenmişti hatta. (o tarihlerde o paraya araba alabiliyordun rahat rahat).

özetle zengin uyanıktır kaznacının reklamını yapmaz, fakir görgüsüz olur bu konularda.

çok şaşırmamak laızm.
Sadece youtubedan kazandığı para bile aylık 30 binden fazladır.
Türkiye şartlarında zekat verilebilir.
pek inandırıcı gelmedi.
cebe girmeyen para, para sayılmaz, sadece çene oynatır.
(bkz: vergiden kaçınma sanatı)
(bkz: sun tzu)
insan su beyanda bulunurken utanir yahu!
o kadar şöhrete o kadar çabaya karşılık aylık 30bin kazanıyorsa bıraksın sırıtmayı.
sadece kesip pişirdiği dana ve malzemeleri 30 bin tutar zaten.
az kazanıyor yada vergi kaçırıyor. Ben bile o kadar kazanıyorum garip.
az kazanıyor yada vergi kaçırıyor. Ben bile o kadar kazanıyorum garip.
Buna kim inanır Kadir inanır.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar