1. 1.
  serenlerin havadaki ucu.
  ... frozen hopes
 2. 2.
  (bkz: cunda adası)
  ... painkiller
 3. 3.
  midilli adasında yaşayan birçok yunanlı ile akrabalığı olan birçok insanın ikamet ettiği ayvalık beldesi.
  -1 ... legend of the stranger
 4. 4.
  Ayvalık' da bulunan ve Türkiye'nin ilk boğaz köprüsü ile ilçeye bağlanan ada. Doğallığını koruması ile ünlenmiştir. Ada sakinlerinin çoğu kökeninde rumdur. Adada hala rumca konuşulmaktadır. Papalinası ve sakızlı dondurması meşhurdur. Hayatına huzur katmak isteyenlerin inzivasıdır.
  1 ... nevi sahsina munhasir
 5. 5.
  gidilesi, görülesi, yaşanası adadır.
  bir kaç saat geçirmekle bile huzur kaplayabilir insanın içini.
  insanı sıcak, lokması, dondurması şahanedir. rum evleri görülmeye değer, hatta biri benim olsa şeklinde hayallenmek serbest ve ücrete dahildir. insanlarının çevreyi korumak için çırpınmaları, yere çöp atılmaması konusunda sürekli ikazda bulunmaları bu şahane memleketin güzelliğini uzun süre koruyacağına dalalettir. rakı balık keyfini ucuza yaşayabileceğimiz yerlerden biri olması da başka bir artısı..

  özetle emeklilik günlerini huzur içinde geçirmek için yer beğenemeyen anne babaya sunulabilecek en bi güzel seçenektir. *
  1 ... chuckle
 6. 6.
  gitmek istiyorum şimdi. kıyıdaki balıkçılarda tekir balığı yemek istiyorum. sabah karışık ayvalık tostu yemek istiyorum üst üste iki tane. adaçayı içip çay bahçesine giren kedilere pişşttt demek istiyorum. karı koca el emeği göz nuru takılarını yapıp satan o çiftin dükkanında kendimi incik boncuk içinde kaybetmek istiyorum..denizde sırt üstü yatıp gökyüzünün sonsuz maviliğinde kaybolup uzaklara giden o uçağı izlemek istiyorum yeniden..
  cunda... sen neymişsin ben de??? sen ne yapmışsın bana? ben bile şaştım bu halime..
  1 ... kunefe
 7. 7.
  adanın tüm güzelliklerini deniz kenarında bulabileceğiniz; rum evleri, dekoratif restaurantları ilede kaybolabileceğiniz muhteşem yer. ancak yemek için bu restaurantlar çok ama çok pahalı zira; olta ile tutulan balığa istedikleri fiyatın pahalı olması gayet tabi bir durumdur, hakkıdır o balığa istediği fiyat ama bir çiftlik çuprası 25 ytl edermi yaa.. bir bardak şarap 12 ytl, bir çoban salata 10 ytl. deniz mahsülüne boğulmak istiyosanızki bu tavsiye edilir tarafımızdan adanın kıyısındaki restaurantları tavsiye edilir. zira iç kısımlarla kıyıdakiler aynı fiyata ürün satıyolar. pansiyon fiyatları ve hediyelik eşyalar oldukça makul aralıklarda ama yemek çok pahalı; karnınızı doyurup gidin derim.
  1 ... ruhadam
 8. 8.
  kesinlikle büyülü bir yer.arabadan inip havasını ilk soluduğunuz anda etkiler sizi.sanki hayatınızın aşkını bulmuşsunuzda ayaklarınız yere basmadan geziyorsunuz o arnavut kaldırımlı sokaklarda.o evler,insanlar,dükkanlar hepsi ayrı bir dokular.herkes tutkuyla bağlı oraya.en ufacık bir sıkıntı ya da şikayetleri yok.her mevsimi farklı güzel.orada geçen her gün bir diğerinden daha çok bağlıyor insanı oraya.geldiğiniz yeri unutup hemen oralı oluveriyorsunuz.
  herşeyi mükemmel cundanın.okadar sakin ve şirin ki anarken bile mutlu oluyorum.
  mutlaka gidip görmelisiniz.mutlaka rum meyhanesine gitmelisiniz.mutlaka rakı içip sarhoş olmalısınız.
  gerçekten bu hissin adı aşk olmalı.bu denli heycanlandıran ve bu denli geri çağıran.
  ... 6may72
 9. 9.
  ömrüm burda nihayete ersin dedirten yer. denizin rengi her koyda farklı , havası , suyu herşeyi harika. tek başına dolaşıpta sıkılmadan insanın kendini dinliyebileceği tek yer. cunda evleri , balıkçıları , lokmacısı.esnafı biraz müdanasızdır , insanı sinir eden tek yanı budur. cunda sizle konuşur , siz susarsınız...
  ... ayya
 10. 10.
  Uç demektir. Direk cundasi, seren cundasi, bumba cundasi. Cunda yakasi ise yelkenin seren yakalarina gelen uçlarina denir.
  1 ... tamirci manny