bugün

güncel durumda bir bira + bir kadeh şarap + 10 midye + patates kızartması + dondurma nın 1400 tl tuttuğunu öğrendim.
artık ne kadar tutarsa tutsun fiyatları normalleştirdiğimi düşünürken asla normalleştiremediğimi fark ettim.
cundayı severim.
her yaz tatilimi burada geçiririm.
bir sonraki seneye yine gelirim.
çünkü ben buraları terk etmeyeceğim.
burası gençlerin olsun. ben artık ayvalık içinde tenekeciler sokağındaki meyhaneleri tercih ediyorum gittiğimde.
başıma bir şey gelmeyecekse, abartılan yer.

eski foça, kaş falan üzer burayı arkadaşlar. etmeyin. pompaladıkça pompalıyorlar.
gün geçtikçe esnaf daha fazla sikiyor.
Bir yarımada şeklinde ayvalıktan ege denizi açıklarına doğru uzanıyor ve tatil için güzel bir yer. Egenin kuzey batı bölümünde en özel yerlerden biri.
deniz desen bir b*ka yaramaz, sarımsaklı dururken

kim neden oraya denize gider.

fiyat desen, katlamalı.

bir şeye yaramaz bir yer.
Hoştur. Öyle beachler, cluplar, party ler yoktur.

Huzur var, lezzet var, doğa var, samimilik var.

Sakinlik verir, rahatlarsın.

Ama tabiki de Uzun süreli tatil (+3 gün) bayabilir, kısası için fevkalede yer.
Türkiyenin en güzel yeri.

Ayvalıktan yat turu yapın, ne demek istesiğimi yaşayarak anlarsınız..
Bir köşede oturup bütün yazın geçmesini beklemek istediğim güzide ada.
taş kahve'sinde kahve içilmeli, şerbet içilmeli dar sokaklarından denize inilmeli dediğim güzel yer.
görsel
http://www.ntv.com.tr/eko...si,MI1akqS6cU-JgWBzpMTLzA

haberi ile kendini hatırlatan adacık. çizimler iyi hoş da bana biraz abartı gibi geldi o köprü oraya. daha ufak nazik bişey olsa olmaz mıydı?

hem o köprünün ada tarafında 2 adet 5*lı otel var. tam o koca ayakların olduğu yerlerde. o adamlara yazık değil mi otelleri gölgede kalacak otoban gibi bi köprünün yanında.

ama bu manzara çok şık. keşke olsa:
http://img-cdn.ntv.com.tr...h&v=20150320091558450

ayrıca belediye keşke daha önce plajların güzelleştirilmesi ve ayvalıktaki iğrenç trafik ve otopark sıkıntısının çözümü gibi şeylere kafa yorsa.
denizi otludur. ay ben basamam.
asıl adı nesos olan ada. osmanlı zamanında türkleştirme amacı ile türkçe bir kelime olan cunda ismi verildi. daha sonra bazı az zekalı insanlar tarafından, halihazırda türkçe olan isim, tekrar türkçeleştirilmiş ve alibey adası ismi verilmiştir. ada halkı da, ayvalık halkı da bu ismi hiç bir zaman benimsememiştir.
ayvalık anakarasına lale adası aracılığı ile bağlıdır.
sokaklarının her bir taşında çocukluğumun gizlendiği, halkının büyük bir kısmının balıkçılıkla geçimini sağladığı, çevresinde irili ufaklı 20 küsür tane hepsi birbirinden bakir adacığın bulunduğu, boş olan her arsaya bir ev dikilmesine rağmen içine girdiğinizde sokaklarında hala masumiyeti bulabileceğiniz ada, adam, memleketim...
Efendim siz siz olun buraya 12.30 - 14.30 arası gezmek için gitmeyin mazallah beyniniz kulağınızdan akabilir. (bkz: kendinden bilmek)
an itibariyle yangın çıkmış yerdir.

görsel
özellikle sevgili kişisinin öyle alelade bir anda tutup kolundan sürüklenesi, sonra da zat-ı şahaneleriyle beraberce kafa dinlenesi yerdir. **
ipini koparanın gittiği bir yerdir.
Conta mı demeyen kalmaz buna canta mu cunta mı ? Ama güzel bir adadır nihayetinde Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlıdır.
kaybedilen huzurun aranıp da bulunduğu ada.
(bkz: alibey adası)
(bkz: türkiyenin ilk boğaz köprüsü)
(bkz: sakızlı dondurma)
ayvalığa bağlı bu adada süper 3 yıl kış yaşadım. esnafının ayvalık ve cundalı olması sevindirici. kışın kimselerin kalmayışı sokaklarının muazzam güzelliğiyle birleşince ve bir kaç sağlam arkadaşınızda yanınızda olursa tarif edilmez hatıralar sunabilir hayatınıza. adanın kedisi, delisi oldukça meşhurdur. ada sakinlerinlerinin yüzde 75 i zengin diyebilirim. değirmenin yanında aşıklar tepesi olup ve bu tepeden adayı ayaklarınızın altına alabilirsiniz.

adaya giderseniz balıkesirli cafe nin sahibi cemal i görmeden ve onun dondurmasını yemeden dönmeyin derim.
kendinizi bir anda yunan adalarında hissedebileceğiniz, sirtaki tadında yaşayabileceğiniz şahane bir yer. o mistik doku bilmiyorum başka bir yerde daha var mı ama bir gün mutlaka gidin, cunda sahili'nin, daracık sokaklarının tadını çıkartın...