1. 1.
  contorium adı altında sözde gizli bir element
  ve ilgili video.
  http://www.facebook.com/v...v=130519407239&ref=nf
  facebookta gelen ilgi çekici etkileyi fakat yalan olduğunu düşündüğüm aşırı şüpheci bir yaklaşım.
  ama insan bi işkillenmiyor değil.
  6 -2 ... 2154
  #6025678 :)
 2. 2.
  fake element.
  (bkz: tatmin)
  3 -2 ... picnick
  #6026727 :)
 3. 3.
  facebook ta hızla yayılan yeni bir video.
  1 ... chucklet
  #6033233 :)
 4. 4.
  link elli karakterden uzun olduğu için;

  bkz: http://raghupathy.wordpre...ate-a-folder-by-name-con/

  sadece bu sitedeki açıklama bile nasıl saçma bir komplo teorisi olduğunu ortaya koyuyor.
  3 -1 ... tayk
  #6036439 :)
 5. 5.
  tartışmalı element.

  "irakin işgal edilmesinden sonra acaba abd nereye yönelecek ?
  şu anda hakkında en çok gizli araştırma yapılan mineral simgesi "con" olan contorium. hakkında google ya da başka kuruluşları kullanarak araştırma yapmak yasak.

  !!!!bilgisayarınızda con isminde klasör açamıyorsunuz!!!

  isterseniz deneyin.

  contorium = con+toryum
  simgesi con, atom numarası 90, kütle numarası 367,4! bu rekor bir radyoaktivite! dünyada sadece istabul boğazının diplerinde bulunduğu tespit edildi!
  bu elementten son yıllarda enerji üretiminde, özellikle roket yakıtlarında had safhada faydalanılıyor. bilgisayar devrelerinde minimum miktarda kullanılınca bile bilgisayarın fişe takılmadan yıllarca çalışabildiği tescillendi!! üstelik de alternatifleri içinde en ucuza mal edilen bir element.
  bugün abd, ab, bilimum asya ülkeleri, avustralya, antartika ve afrika contorium mineralinin peşinde!
  türkiyede tahmin edilen rezerv ne kadar?
  127.000 ton! değeri ne kadar? 23 trilyon dolar! toplam borcumuz ne kadar? 280 milyar dolar!
  türkiye aslında çok zengin bir fakir ülke!
  pekiii batılı ülkeler tarafından içimize sokulan basınının adamları ne diyor biliyor musunuz geçenlerde?
  "türkiye türklere bırakılamayacak kadar zengin bir ülkedir"
  tehlikenin farkındamısınız!!!!

  peki batı bu madenlere ulaşmak için ne tipte bizans oyunları yapıyor?? sadece istanbul boğazı ve haliçte bulunan bu mineralini ele geçirmek için başta bedavaya haliçi temizleme önerisinde bulundular! şimdiyse durmadan boğazdan yalı alıyorlar. satın alınan yalılara hiçbir türk'ün girememesi ve bu yalılarda tuhaf araştırmalar yapılması sizce tesadüf mü?

  dubai kuleleri gerçeği:
  peki merak ettiniz mi, neden dubaililer (yani aslında perde arkasındaki amerikalılar) birden bire istanbula bu kadar yüksek yapılar inşa etmeye heveslendiler ve milyarlarca doları bize (yani bu işe) yatırmaya karar verdiler
  iki kıtanın birleşim yerindeki farklı tektonik yapı acaba hangi elementin benzersiz ve mükemmel oluşum şartlarına ev sahipliği yapıyor?
  peki başka ne şekilde, yabancı bir ülkenin en büyük şehrinin ortasında, hiç engellenmeden (hatta alkışlanarak) yerin yüzlerce metre altında jeolojik araştırmalar yapabilirsiniz?.....

  lütfen bu yazılı metni tüm tanıdıklarınıza iletin ve ülkemizden toprak satın almak isteyen yabancılara ve güya turistik gezi amaçlı boğazı gezen ecnebilere şunu söyleyin:
  "you will never have our mineral of contorium! we are aware of the danger!" (asla mineralimize sahip olamayacaksınız, tehlikenin farkındayız.)

  arkadaşlar, vatandaşlar;
  contorium isimli dosya açilamamasinin sebebinin "console"un kisaltmasi olduğuna dair mossad ve cia güdümlü açiklamalar var. fakat şu noktaya dikkatinizi çekiyorum. türkiye'de contorium'un adi ilk olarak 93 yilinda geçti. konu ile ilgili olarak açiklama yapmak isteyen bilim dünyasindan insanlar susturuldu. o sene boğaz yalilarina yabanci bankalar ve arap şeyhleri normalin üstünde bir ilgi gösterdiler. bir sene sonra çikan windows 95 işletim sisteminde con isimli klasör açilamadiği gibi contorium'un izotoplari olan com1 ve com2 de isim olarak açilamiyordu. sizce güya işletim sistemiyle alakali olan bu kisaltmalarin dosya klasör ismi bile olamamasi bir tesadüf müydü? elbette hayir. tabii ki de contorium minerali amerikan windows işletim sisteminden daha da eski bir tarihe sahipti.

  tarihte daha da eskiye gidince periyodik cetvelin kurucusu dimitri mendeleyev'in 90 numarali yeri boş birakmasi için rus hükümetince baski gördüğü fakat onun ancak günümüzde sebebi anlaşilabilen bir cinlikle oraya "toryum"u yerleştirip(atom numarasi onun da 90) ileride bu elementle ilgili araştirma yapilabilmesi için geleceğe işik tuttuğunu görüyoruz. neden?
  işte sebep:
  toryum:
  atom numarası 90, atom ağırlığı yaklaşık 232 olan, 112,6 yoğunluğunda, 1700 °c de eriyen, kurşun renginde, havada bozulmaz, atom enerjisi kaynağı olarak kullanılan radyoaktif bir element. kısaltması th. türkiye'de manisa-gördes'te çıkarılır.
  şimdi türkiye haritasini periyodik cetvel gibi düşünüp manisa-gördes'ten kuzeye 364,7(contorium'un kütle numarasi) km gidince nereye gidiyoruz?
  cevap belli: istanbul boğazi!!
  (periyodik cetvelde de ayni grup içerisinde kuzey yönüne gidilince kimyasal özellikler değişmez)
  dimitri mendeleyev uğradiği esrarengiz baskiyi bir deha örneği sergileyerek savuşturmuştur.

  peki contorium tekrardan medyada duyulmaya başladiktan ve contorium mineralinin işlenmesi amaçli nükleer reaktörlerin kurulmasina izin çiktintan sonra trilyon dolarlik arap şeyhinin ülkemizi ziyaret edip yalilara talip olmasina ne diyorsunuz? sebep sizce de petrolün pabucunu dama atacak olan ve böylece arap şeyhinin zengiliğini bitirecek olan contorium'a ulaşmak değil miydi?
  http://www.d-onlineyellow...es.com/...um-engineering/
  http://arsiv.sabah.com.tr....gnc103-20041128-102.html
  http://www.yenisafak.com.....2006&c=1&i=21547

  lütfen bilinçli bir türkiye için çevremizi de uyandiralim.

  contact info email: ortamvirusu@gmail.com
  website: http://www.d-onlineyellow...es.com/...um-engineering/
  street: türkiye
  city/town: istanbul, turkey

  recent newsedit
  bilim dünyasini şaşkina çeviren mendeleyev mucizesi element: contorium!

  radyoaktiviteyle ilgili tüm bilinenleri tersine çeviren "yeşil(doğa dostu) radyoaktif madde" olarak tanimlanan contorium'un düşük miktarda kullanilinca basit elektrik devrelerine enerji verebildiği ve düzensiz işimalara neden olmadan faydali radyasyon yaydiği tescillendi!
  "bu maddenin yaydığı radyasyonun, talaso terapi adı verilen ve tedavi özelliği taşıyan bir niteliğinin ortaya çıktığını bildirdi. conrorium'dan elde edilen düşük radyasyonun anti radyasyon amaçlı kullanılabileceği saptandı. contorium 1/x ışını saçıyor ve telefon-bilgisayar gibi zararlı radyasyon yayan maddelerin etrafa saçtığı x ışınları contorium'un yaydığı 1/x ışınları ile çarpışıp matematiksel olarak nötrleniyor.
  x çarpı 1/x = 1(nötr)
  bu maddenin saatte, cep telefonunda ya da herhangi bir elektrik devresinde kullanılması her çeşit zararlı radyasyona bir kalkan sağlıyor.
  super nato topografik araştirma üssü 2007 temel bilimler makalesi, sayfa 217

  son açıklama: contorium'a türkçe bir isim bulmalıyız. (aynı sodyum klorüre tuz denilmesi gibi) ben dönergeçli energeç ismini bilimsel kuruluşlara sunmayı düşünüyorum. lütfen bu konuyu da düşünelim.

  http://www.d-onlineyellow...m/...um-engineering/";
  11 -6 ... bir sigara icimlik
  #6038856 :)
 6. 6.
  muhtemel senaryo;
  bir komplo teoristinin windows'ta con adıyla klasör isimli klasör açılmadığını farketmesiyle "bu iyimiş lan" diye düşünmesi ve bir komplo teorisi üretmek istemesiyle oluşan bir teoridir. ve toryum'un başına 'con' ekleyerek contorium'u elementini uyduruvermiştir. *
  3 -4 ... malcolm
  #6044581 :)
 7. 7.
  facebook ta yayınlanan, movie maker da yapılmış basit komplo teorisi içerikli yayın.

  atom numarası 90 olan element toryum bir kere ve periyodik cetvelde öyle bir element yok. labaratuar ortamında toryumun yapıyısla oynandı bir zamanlar onun adınada contorium koydular. o zaman labaratuarları bizim istanbul boğazının dibinde. içimize girmiş adamlar o zaman daha vahim bu durum * birde toryum öyle bulunamıyacak bir element değil ve bir işe yaradığı görülmemiştir.

  toryum bide yakında bir yerde çıkıyor. yunanistanın tripoli şehrinde. çık ordan yukarı ne çıktı karşına selanik vay anasını be! alın size bir komplo teorisi daha *
  3 -1 ... karegen
  #6222197 :)
 8. 8.
  sadece türkiyede bulunan ve gizli tutulan bir element..
  1 -4 ... akif928
  #6311442 :)
 9. 9.
  facebookta bir videoya konu olmuş elementtir. ayrıca con isminde dosya açılamamasıyla ne alakası var çok merak ettim. adamlar şunu mu düşündüler yani "con isminde dosya açtırtmayalım bu türklere ki uyanmasınlar." bu mudur yani.
  6 ... ricardinho
  #6311511 :)
 10. 10.
  içine vermiş teori. yani şimdi con adında klasör açamıyacaksın ama zangır zangır heryerde conthorium adına videolar paylaşıp, yorumlar yazıp, entryler girebileceksin. valla iyiymiş.

  (bkz: ah biraz düşünsen be kamil)
  3 -1 ... antimam
  #6713056 :)