bugün

entry'ler (1638)

valiye it diyen kişiye oy vermek

Ananı da al git dediler, kanserli bacımızı ölüme terk ettiler , 302 maden işçimizin katillerini milyoner ettiler halk bunları görmedi, son olay bize de ağır geldi Özge Ulusoy bacımıza çaktılar aman hepinizin
görsel

ekrem imamoğlu nun ilk icraatı

ilk icraati şu idi;

cinsiyet ayrımcılığını araştırma komisyonu kurulması ve uyuşturucu ile mücadele komisyonu kurulması teklifi idi

Akp ve MHP belediye Meclis oyları ile reddedildi. Wtf!

Neyseki aziz Nesin haksız çıktı Başkan 62 kat oy arttırdı.

ali ihsan yavuz

Akepe oylarını düşüren bir cehapeli. Oyuna geldik.

binali yıldırım

görsel

çapulcuların zafer kazandıklarını zannetmeleri

Hakikaten halen bazı insanlar Binali Yıldırım kazandı sanıyor. Anlayamıyorum.

gecenin fotoğrafı

görsel

hükümet dışında birine oy verince terörist demek

Bölücülerin işidir.

31 mart 2019 yerel seçim sonuçları

Dağlarına bahar gelmiş memleketimin.

buket aydın

Hatasını yüzüne vurmayalım %50nin seçimlerine kahkaha atarak yaptığı ayıbın acısını yaşadığına eminim. Vatandaşına hainlik yapmamalıydı. Neyse bunu geçelim

Bacım benim sana asıl tavsiyem kel gibi almışsın bütün faulleri yüzündeki küçük tüyleri çok çirkin duruyorsun ekranda. Saçların peruk gibi kalmış. Hiç mi imaj danışmanınız yok cancağzım sizin?

istanbuldaki elit semtlerin chp ye oy vermesi

Elit nedir kime göre kim elittir bilinmez fakat eğitim seviyesinin arttığı yerlerde - bu Avrupa ve Amerika’da da aynıdır- oylar sağ partilerden yana olmaz. Sosyokültürel düzeyin yüksek olduğu ilçelerde nitekim akp kazanamamıştır.

seçim kazanınca nasıl seviniyorduk lan

Ateş açarak değil. Onu magandalar yapar katiller yapar. Akepenin böyle seçmene ihtiyacı yoktur sanırım arkadaşlar. Önce insan olun sonra seçmen. Attığınız oy istanbul’da bir işe yaramadı bari insan olun o işinize yarar.

üniversite

Üniversite bir mekan değil zamandır. Zaman her zaman mekandan değerlidir ve nadir mekanların adı zaman kavramına dönüşür. Durmadan koşun konuşun yanılın yanıltın hoplayın zıplayın açın acıkın en çok da bilim kültür sanata acıkın , en özleyeceğiniz zaman henüz avuçlarınızdaysa sıkı sıkı sarılın, bırakmayın içindeki çocuk muhabbeti var ya o da yalan okul bittikten 10 yıl sonra hala tanıştığımız insanlarda üniversiteli kafası ruhu özgüveni özgürlüğü var mı ona bakıyoruz biz bazılarımız. O ruhu hiç kaybetmeyin.
Çok özledim seni üniversite yıllarım hönküre hönküre ağlayarak hasretle öpüyorum sizi sevgili anılarım..

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Gördüğüm çevremde dönen her hayat son hızı ile devam ediyor ben arafta kaldım.. ne o tarafa aidim ne bu tarafa.. başım da çok ağrıyor. Boka yaşadım demem inşallah

giffen paradoksu

Der ki bu arkadaşımız normalde olması gereken durumun aksine fiyatı artan mala talebin azalması değil artması durumudur. Buna da bizim gibi fakir fukaranın patates fiyatı artsa da yiyecek başka bir şey bulamayacağımızdan yine de diğer harcamalarını kısıp patatese para yatırmamızı örnek verirler. Yok anacım öyle olmadı iktisat jargonunun bile dışına taştık. nerede bu Mehmet şimşek nerede mahfi eğilmez. Bilen bilir 2018 haziran Türkiye patates soğan krizini. Onları bile alamadık depolarda tuttular aç kaldı millet.
Nys öyle aklıma geldi yazayım dedim.yine de allah belanızı versin.

safiye inci nin tutuklanması

Tc’nin bir hukuk devleti olmasının haklı sonucudur.
Uzun zamandır hukuk devleti miydik hayır?

Bu Safiye isimli çocuk ne mi yaptı?
Ülkenin en büyük değerine hakaret etti milyonların gönlünü kırdı. Yaşadığı korku ona yetti mi belli ki yetti tüm onurunu ayaklar altına alarak artık yüzünü bile gösteremeyecek kadar utanç içinde özrünü diledi fakat belli ki adalet bu defa işlemeyi unutmadı ve hukuk yerini buldu. Hak ise henüz tecelli etmedi.

Sözlüklerde internette orada burada vatan bölmeye çalışanlara bakmayın siz, recep Tayyip Erdoğan’a oy veren Hasan amca Ayşe teyze Hakan aslı Bilge ... vatanını seven herkes ulu önderi sever , ülkeyi Recep Tayyip Erdoğan’ı sevenler Atatürk’ü sevmez , tarihini sevmez, vatanını sevmez diye yaftalamayın. Bırakın bizi kara gerici tabaka dinsiz ilan etsin, cennetten mi kovuluruz ?
Ne Recep Tayyip Erdoğan’ın ne de başka bir parti liderinin kara gerici tabakaya ihtiyacı yok bu takım insanlar menfaatleri uğruna herkesi yarı yolda bırakır. Ve bu takım insanların bilgisiz saf coşkusu partisine kaybettirir.

Çok küçük bir kız yaptığı hataya kendisinin geleceği adına üzüldüm. Bizlere bir şey olmadı yine kalbimizde atamızın sonsuz hatırası, Atatürk’e de bir şey olmadı hatta bu gibi söylemler ile vatandaşın atatürk özlemi pekişti fakat çocuğa bu cahillik ağır geldi yara izi kapanmaz.

Düşünsene mühendissin Hyundai fabrikasına başvuruyorsun Atatürk’e hakaretten tutukluluk var adli kaydında, doktorsun medikal parka başvuruyorsun Atatürk’e hakaretten tutukluluk var adli sicilinde, ya da Benim oğluma senin kızına bakıcılık yapacak geçmişinde böyle bir simsiyah leke..

Adalet adına sevindik , çocuk için üzüldük. Geçmiş olsun. Hakkı ile cezanı çekeceksin belki tc içerisinde değil fakat vicdanın her gün eziyet çekecek.

Selam olsun ekmek yediği kaba tükürmeyenlere!

Ve selam olsun ulu önderin açtığı medeniyet yoluna Gönül verenlere!

(bkz: kimseyi görmedim ben senden daha güzel)

görsel
Kanunlarımızdan bir kuple de gelsin o zaman;

ırkçı dinci mezhepçi olmak

Cehaletten ileri gelir. Barışı kardeşliği öldürür.

mezhebi geniş lafını duyunca bozulan alevi

Şu faşist zihniyetiniz gerçekten üzücü.
Sizin dininiz insan lanetlemeyi kabul etmeyen bir din. Önce insan olup sonra inandığınız dini okuyup öğrenmeniz ne büyük aydınlık olurdu.

gezi parkı destanı

Bugün ulu önderin ve kurtul savaşı destanımızın bile kötü gösterilmeye çalışıldığı cumhuriyet tarihimizin en karanlık günlerinde pek tabiidir gezinin kötü lanse edilmesi.

iktidarın kim olduğu da önemli değil gençler seslerini dünyaya duyurdu önce ağaçları sonra medeniyet mülkünü kurtardılar. Kime karşı durulduğu mühim değil , devleti bugun kimin ne amaçla yarın kimin hangi amaçla yöneteceği de önemli değil ağaçlar için yeşeren alev Sönmez meşalelere dönüştü.

kemalistlerin tarihi saptırarak anlatması

Vallahi yalan.
Çünkü biz sevri imzalattıran vahdettini ve damat Ferit’i lanetledik.
Şimdi bu vatan satıcıları ulu yapan kişilerin kim olduğunu siz zaten biliyorsunuz..

güne bir yakışıklı bırak

görsel
Aslında sadece dolaşıyordum başlıklarda entry girme niyetim yoktu.
ulu Önder’in fotosunu gördükçe , kinlerinin aslında tarih bilmemek vatan sevmemekten kaynaklandığını bilmeyen garibanların eksi oy kadar değersiz olan zihniyetlerini gördüm. Aşağı kaydırdıkça sayfayı siz de göreceksiniz
Bu da benden gelsin o halde.

Çok yaşa paşam, senin bizden umudun bizim gelecekten umudumuz!