bugün

bir aşiret olarak geçerler.adana'nın yavuzlar semtine istiflenmişlerdir.adana'da birine hakaret edecekseniz cono demeniz yeterlidir.aslına bakılması gerekirse bu cono olarak tabir ettiğimiz insanlar kro ile birebir örtüşmektedirler.bağırları açık gezerler.sanki herkes onların göğüs kıllarına hayranmış gibi.saçlarında on ton jöle vardır ve karanlıkta bile en küçük ışıkta parıl parıl parlarlar.arabalarında maksimum sesde arabesk dinlerler.yoldan geçen bayanlara laf atarlar.şimdi burdan bütün conolar mı böyle diye soracaksınız.tabii ki aralarında düzgün insan evlatları da vardır.ancak yetişmiş oldukları semtteki insanlardan dolayı kanlarında conoluk vardır.
tülin ile canerin olduğu evlenme programında, Adanalı iki kız kardeş vardı Gülcan ve Gönül işte conolara en güzel iki örnek.Arada bir ibo şovda gözüme takılırlar göbek atarken.
bildiğimiz çingene hatta daha beter bir şey bunlar,
acayip edepsiz ahlak yoksunu insanlar.
tvlerde isimleri canolar,konolar diye telafuz edilsede bal gibi de conolardır.
adana'da zırt pırt kavga çıkaran aşiret.

(bkz: yanlışlıkla atom bombası düşmesi gereken yerler)
yemekteyiz adana programından sonra, ekranlarda haberlerini özlediğimiz yurdum mozaiği.
(bkz: adana adliyesi)
adana daki adli olayların büyük bir kısmında imzası bulunan aşiret.
kağıt mendilciliği, çiçekçilik, dilencilik, yan kesicilik, kapkaç, oto fareliği bazı gelir kaynaklarıdır.
cono kadını aşofmen (onlar eşofmana öyle diyor ben napim) üstüne giydiği basma, kalın çorap üstüne geçirdiği terlikle ve yürürken memeleri ile dizi vasıtasıyla top sektirme iğrençliğindedir. ayrıca sırtında mutlak suretle bir adet burnu sümüklü bir bebek görmek mümkündür. bebek kız ise onun da başında başörtüsü mevcuttur.

cono çocuklar ise hemen her kavşakta, ışıklarda, işlek cadde ve sokaklarda ayet el kürs-i, mendil, sakız satmak ve boyacılık zanaatiyle geçimlerini idame ettirmektedir.

erkekleri ise, defolun olm bu memleketten dedirtmektedir.
(bkz: nüfus cüzdanı)

(bkz: mahalle - köy)

(bkz: yavuzlar)

nüfus cüzdanımı insanlara gösteremiyorum anasını satim yavuzları görecekler diye, valla benim suçum değil kütük mütük ne haltsa öyle yazıyor orada.
Adana da bir aşiret gibi gözüken aslında her birinin ayrı ayrı memlekettedirler tek amaçları soygun hırsızlık çevreye anarşizm denilebilecek derecede zarar vermektir.
dün beni dumura uğratmış aşiret.
adana'da eroin bulundurdukları gerekçesiyle 1000 kişilik polis ekibiyle baskına uğramışlardır ve aşirete mensup bir kadının savunması ilginçtir:
-biz hırsızız. öle işlerle alakamız yok*. sadece hırsızlık yapıyoz. giderim istanbul'a ankara'ya vururum voleyi gelirim evde krallar gibi yirim.
bu ne lan. adam hırsızlığı bi yaşam biçimi haline dönüştürmüş ve normal olduğunu düşünüyor. biz hergün nasıl işe gidip eşek gibi çalışıyosak onun içinde hırsızlık alnının akıyla yaptığı bi iş.
ayrıca (bkz: türkiye den gitme nedenleri)
uyuşturucu satıcılığını ahlaksızlık gibi gören hırsız aşiret.
birinde insanın parasını çalarsın, birinde ise hayatını. benim nazarımda hepsi ahlaksızlık. kaldı ki yemezler hadeee.
adana'nın lanet olsun denilen yönlerinde biridir.
çingene aşiretidir. bir de bu çingenlerin dizilerde şirin gösterilmesi yok mu ben ona kıl oluyorum. kürtler yine inşaatta minşaatta çalışıyor, bunlar onu da yapmıyor.
ilk defa adanalı ev arkadaşımın 'çingene gibi' demeye çalıştığı kıza söylediği ve o anda duyduğum kelime.
adanalı olmayanlara anlatmakta zorluk çektiğim insan tipi.
(bkz: kara) (bkz: kavruk) (bkz: kısa)
Bugün mersin'i de karıştırmış olan gereksiz aşiret.
--spoiler--
'007 James Bond: Skyfall' filminin çekimleri Adana'da 'Cono'ların yaşadığı mahallede yapılacak.

Hollywood, Roman mahallesinde! 'James Bond' serisinin son filmi 'Skyfall'ın çekimlerinin bir bölümü Adana ile, ilçesi Yüreğir'de yapılacak. ilçedeki set; kendilerine 'Cono' diyen Roman vatandaşların yaşadığı mahallede kuruluyor. Ekip çalışmalara başladı bile.

100 KiŞi KORUYACAK

Mahalleli de set ekibine her konuda destek oluyor. Çekimler sırasında seti 100 kişilik bir ekip koruyacak. Filmin aksiyon sahneleri ise Adana'daki Kasım Gülek Köprüsü ile tren garında gerçekleştirilecek.
--spoiler--
kanal çocuğu olarak da adlandırılabilirler.
Savaşçı ırklardır. Kadınları da amazonlardan daha güçlüdür.
1918 yılında bulgaristan'dan erzurum'a, oradan da adana'ya göç eden bir çingene aşiretidir.
ispanyolcada vajina anlamına gelen kelime. argosu tabi. utancımdan söyleyemiyorum amına koyayım.
kadınları sokak ortasında göğsünü açıp çocuk emzirmeye başlayabilir. genç olanları fuhuşa yatkındır. otobana çıkarlar.
Adana'nın geneline lanse edilmeye çalışılan topluluktur.