bugün

bir aşiret olarak geçerler.adana'nın yavuzlar semtine istiflenmişlerdir.adana'da birine hakaret edecekseniz cono demeniz yeterlidir.aslına bakılması gerekirse bu cono olarak tabir ettiğimiz insanlar kro ile birebir örtüşmektedirler.bağırları açık gezerler.sanki herkes onların göğüs kıllarına hayranmış gibi.saçlarında on ton jöle vardır ve karanlıkta bile en küçük ışıkta parıl parıl parlarlar.arabalarında maksimum sesde arabesk dinlerler.yoldan geçen bayanlara laf atarlar.şimdi burdan bütün conolar mı böyle diye soracaksınız.tabii ki aralarında düzgün insan evlatları da vardır.ancak yetişmiş oldukları semtteki insanlardan dolayı kanlarında conoluk vardır.
tülin ile canerin olduğu evlenme programında, Adanalı iki kız kardeş vardı Gülcan ve Gönül işte conolara en güzel iki örnek.Arada bir ibo şovda gözüme takılırlar göbek atarken.
bildiğimiz çingene hatta daha beter bir şey bunlar,
acayip edepsiz ahlak yoksunu insanlar.
tvlerde isimleri canolar,konolar diye telafuz edilsede bal gibi de conolardır.
adana'da zırt pırt kavga çıkaran aşiret.

(bkz: yanlışlıkla atom bombası düşmesi gereken yerler)
yemekteyiz adana programından sonra, ekranlarda haberlerini özlediğimiz yurdum mozaiği.
(bkz: adana adliyesi)
adana daki adli olayların büyük bir kısmında imzası bulunan aşiret.
kağıt mendilciliği, çiçekçilik, dilencilik, yan kesicilik, kapkaç, oto fareliği bazı gelir kaynaklarıdır.
cono kadını aşofmen (onlar eşofmana öyle diyor ben napim) üstüne giydiği basma, kalın çorap üstüne geçirdiği terlikle ve yürürken memeleri ile dizi vasıtasıyla top sektirme iğrençliğindedir. ayrıca sırtında mutlak suretle bir adet burnu sümüklü bir bebek görmek mümkündür. bebek kız ise onun da başında başörtüsü mevcuttur.

cono çocuklar ise hemen her kavşakta, ışıklarda, işlek cadde ve sokaklarda ayet el kürs-i, mendil, sakız satmak ve boyacılık zanaatiyle geçimlerini idame ettirmektedir.

erkekleri ise, defolun olm bu memleketten dedirtmektedir.
(bkz: nüfus cüzdanı)

(bkz: mahalle - köy)

(bkz: yavuzlar)

nüfus cüzdanımı insanlara gösteremiyorum anasını satim yavuzları görecekler diye, valla benim suçum değil kütük mütük ne haltsa öyle yazıyor orada.
ispanyolca "am". konyo diye okunur.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.