1. 1.
  suudi arabistan'ın bir şehri. hac vazifesini yapmak isteyenlerin mecburen (havaalanı) gitmek zorunda oldukları şehir.
  3 ... arjen robben
 2. 2.
  Suudiarabistan'ın ticaret kentidir. Çok fazla türk çalışan bulunduğundan dolayı Türk kolejleri açılmıştır. Ayrıca Dönerci berber gibi Türk esnafla karşılaşmanız çok şaşırtıcı olmayacaktır. Deniz kenarında yeni şehirler kurulacak ve daha esnek bir Suudiarabistan yaşantısı bu şehirlerde yaşanacaktır.
  ... marlboroxc
 3. 3.
  Mekke nin 100 km kuzeybatısında yer alan suudi arabistan ın önemli bir liman kentidir.
  1 ... medineli
 4. 4.
  suudi arabistan' ın en güzel şehirlerinden birisidir. arabistan' ın şeriat hükümleri ile yönetildiğini düşünürsek bu şehir diğerlerine kıyasla daha özgürdür. ticaret, alışveriş, sualtı turizmi ve liman şehridir. kızıldenizi dillere destan olacak şekilde güzeldir. scuba diving yapanlar için mükemmel bir yerdir. dünyanın akvaryumu olarak bilinir kızıldeniz. dört mevsim yaz olan bu şehir yabancılara özgü plajlarıyla meşhurdur. lüks caddeleri, büyük alışveriş merkezleri ile meşhurdur. dubai' den sonra arap ülkelerinin en gözde ikinci şehridir. ayrıca burada cidde uluslararası türk okulu bulunur. çok sıcak bir ortamı vardır. yurtdışında gurbette olduğunuzu size farkettirmez bile. bu okuldan mezun olan öğrencilere yçs sınavı ile türkiyedeki üniversitelere kolayca girme olanağı sunulur. insana çocukluk anılarını hatırlatır. güzeldir. özlenir...
  ... eastnbull
 5. 5.
  son gunlerde selle mucadele eden sehirdir. arabalar surukleniyor o derece.
  ... raanaa
 6. 6.
  annemin hac operasyonu sebebiyle orada bulunması ve bugün gelmesinden ötürü,sel ile anlattıklarından yola çıkarak bir şeyler yazabilirim.

  sabah uyandıklarında,hava güzel,biraz soğuk ama öyle yağmurluk bir hava değil.onlar da giyinip tüm ekiplerin oturduğu bir lobi var,oraya inmişler.o sırada yağmur başlamış.önce yavaş yavaş yağan yağmur,daha sonra hızlanmış.o hızı ile de hiç durmadan 3 saat boyunca yağmış.

  daha sonra,ortalığı bir anda çamurlu su almış götürmüş.ne kadar pislik,fare varsa şehrin göbeğine kadar gelmiş.arabaların hepsi olduğu yerden sürüklenip belirli bir noktaya gitmiş.arabaların hepsi kızıl denize falan girmemiş zaten.çoğu bir 50 metre kadar ileride,yığın halinde kala kalmış.

  anlattıklarına göre,şehir pis.belediyesi öyle alışmış.ya da hava sıcak sürekli,sel gibi felaketlere hazır değiller,bilemiyorum.ama şehrin göbeğinde hala yerde pislikler ve fare ölüleri varmış.her yer dağınık durumda.otellerin bazılarının lobi bölümleri sular altında.şehrin gidiş geliş 6 şeritlik devasa yolu sular altında.

  anlattıklarına göre böyle.sular falan çekilmiş ama 6 veya 7 saat sonra.
  1 -1 ... klavye
 7. 7.
  bu aylarda müslümanların akın ettiği şehir, havalimanı çekilir gibi değil, rezalet pis bir şehir olmasıyla birlikte insanların bu duruma oldukça alışmış olmaları ve yerlisinin bu durumu hiç problem etmemesi enterasan gelse bile dünyadaki bir çok müslüman kötü şartlara rağmen ibadet etmek için bu topraklara gelmeye devam ediyor.
  ... ceylina
 8. 8.
  (bkz: jeddah)
  ... gece lampulu
 9. 9.
  hafta başından beri hacılarla dolup taşan şehir, günde yüzlerce uçağın indiği şehir.
  1 -2 ... ceylina
 10. 10.
  (bkz: cide)
  ... little bastard