bugün

terminator 4' un çekimlerinde görüntü yönetmeniyle ağız dalaşına girmiş olan taş aktör.

http://www.youtube.com/watch?v=tLXVuy0h29c
oynadığı her rolün üstesinden gelebilen düz ama görev adamı oyuncu.
oyun hamuru gibi yazılan her role gelebilen oyuncu. *
konuşmasındaki aksan ve üslup mükemmelliğiyle mest eden oyuncu.
oldukça başarılı bir oyuncu.. daha ne gibi filmlerde görürüz bilemem ama her rolün hakkını dibine kadar verebilen nadir adamlardan.. izleyenlere keyif veriyor efendim.. daha sağlam daha kült olması muhtemel filmlerde görmek isteriz kendisini..
peltektir kendisi.bu durum cazibesini etkilermi asla ve kat'a.*
oyunculuğu güzeldir. abartısız sade. rescue down filmin'i izledikten sonra hayranlığım daha da artmıştır.orda bi deri bi kemik olup ardından batman için nasıl o kasları yaptın diye sormak isterim.
1974, galler doğumlu ingiliz oyuncu.
her filminde ayrı bir christian bale sunar size. sanırım değişkenlik onun en büyük özelliği. değişmeyen ise enfes oyunculuğu.
her filminde filmin en iyisi olarak görmeye alışkın olduğumuz bale i 'the dark knight' da zorlayan bir isim vardı o da can dostu heath ledger dı tabiki.
beraber 'i'm not there' filminde de rol alan bu ikiliyi daha çok izleyecektik beraber ama olmadı olamadı.
http://images.google.com....hl%3Dtr%26sa%3DG%26um%3D1(heath ledger-christian bale)
Equilibrium filminde tanıdığım ve o andan itibaren "adamım" sıfatını kazanmış aktördür. oynadığı her filme gitmek ya da o film hakkında muhakkak bilgi sahibi olmak, tarafımca farz sayılmaktadır.
public enemiesde en az johnny depp kadar iyi oynamış oyuncu.
prestij filmiyle kendine aşık etmiştir efendim beni.
gençliğinde oynadığı empire of the sun ve all the little animals filmleriyle bugünlerin sinyalini vermiş yetenekli aktör.
son zamanların en iyi oyuncularından.
the prestige ile tanıdım bu adamı. sonra bir baktım batman begins'te de var. iyi oynuyor.
dün gece kanaltürkte equilibrium adlı filmi gösterildi. belki onbeş defa felan izlemişimdir. yine oturup seyrettim. gerçi tamamına değil finaline denk gelmiştim. bu adamda ki action oynama potansiyeli müthiş. yakışıyo yani. böyle cool, böyle sexi. acaip bişey vesselam.*
holywood un sansasyondan uzak duran, özel hayatı ve kişiliği ile değilde, sadece ve sadece işiyle konuşulmak isteyen nadir yüzlerinden biri.
empire of the sun da 13 yaşında olmasına rağmen gösterdiği göz alıcı performans medyanın gösterdiği yoğun ilgiye neden olmuş ve bay bale, holywood un özel hayatını silmeye çalışan yönünü reddederek, bir basın toplantısı esnasında ortadan kaybolmuştur.
galler e, sıradan hayatına dönmeyi seçen bale, 1 yıllık denemesinde, kendisi ne kadar isterse istesin, hiçbir zaman eskisi gibi olamayacağını görerek, ilkönce ingiliz sinemasına, daha sonrada holywood a dönüş yapmıştır. kennet branagh ın beşinci henry si görkemli dönüşünün ilk perdesi olmuş, takiben amerikan sapığı, makinist ve tabii ki batman ı sonsuza kadar değiştiren batman begıns. makinist filmi için çok kısa sürede 30 kilo vermesi ve hayatını riske atar şekilde filmin aylar süren çekimi esnasında bir konserve ve bir elma ile yaşamaya direnmesi, set işçilerinin dahi, koruyucu kıyafet ve maske olmadan giremediği, gerçek kanalizasyonlarda hiçbir tedbir almadan oynaması ve hatta rolüne adapte olmak için, aralarda dahi kanalizasyondan çıkmaması, rol yapmadığına, rolünün kişiliğine büründüğüne ilk işaretlerdir. nitekim batman begıns çekimleri boyunca set dışında da bruce wayne gibi konuşmaya ve davranmaya devam etmiş hatta setteki karavanına kendi isminin değil, bruce wayne isminin yazılmasını istemiş ve ısrarı sonucu ismi yazdırmayı da başarmıştır.
christian bale rol yapmaz, rol teklifinde bulunulan karakteri alır, yaratır ve yaşar.
b filmlerini dahi izlerken, hiçbir halta yaramayan senaryonun içinde karakterinin nasıl ışıldadığına hayret edersiniz.
3:10 to yuma filmini izleyenler, russel crowe un başrolde olmasına rağmen, christian ın göründüğü her sahnede russel ı silişine zihinlerini kapattılarsa christian ı ve çabasını anlayamıyorlar demektir. christian bale bir filmde ne kadar küçük rolde oynarsa oynasın, o rolü alır ve filmin baş köşesine taşır. o varsa, siz yoksunuz demektir. kim olursanız olun, rolünüze onun kadar inanmıyorsanız, onun önüne geçmenizin hiçbir yolu yok demektir.
68 inci altın küre ödülleri'nde en iyi yardımcı erkek oyuncu ödülünü kazanmıştır.

(bkz: the fighter)
bugün 37 yaşına giren müthiş aktör. oynadığı her role muazzam uyum sağlar daha güzel filmlerini bekliyoruz.
çok iyi bir oyuncu olmasına rağmen hakkı yenmektedir diye düşünmekteyim.kendisinin gayet normal bir aile hayatı olmakla beraber özel hayatının gizli tutulmasına da epey düşkünmüş bundan dolayı normal bir aile hayatı olsa gerek yine bundan dolayı pek popüler değil galiba.ayrıca bu adam filmlerinin birinde * çekimlerin dışındaykende kendine camlardırdığı karektermiş gibi davranılmasını öyle seslenilmesini karavanının üzerine adının o şekilde yazılmasını istemiştir.daha sonra yine bir filimde * tekrar tekrar çekilen bir sahnede hep aynı anda terliyormuş * bir anda acayip zayıflayıp gene bir anda kas yığınına dönüşe bilme gibi süper güçleride var kendisinin.ha bunları nerden biliyorsun manyakmısın diye sorarsan zamanım çoktu biyografisini izledim nolmuş yani?
hollywood'un şuan için en popüler jön*lerinden.

yardırdığı filmler için

(bkz: american psycho)
(bkz: equilibrium)
(bkz: batman begins)
(bkz: the dark knight)
(bkz: the prestige)
(bkz: the fighter)
(bkz: terminator salvation)
(bkz: 3 10 to yuma)
(bkz: harsh times)
(bkz: recue dawn)
(bkz: the machinist)

ayrıca idolümdür kendisi.
(bkz: aşmış kişiler)
dövüşçü filmindeki mükemmel oyunculuğu ile yardımcı erkek oyuncu oscar ını mutlaka almalı dediğim oyuncu.
ayrıca batman ve terminator deki vurgulayıcı ses tonu ile gönüllere taht kurmuş,prestige de gayet başarılı olan aktördür.
the fighter filmiyle kendisinin yine ve yine ne kadar iyi ve önemli bir oyuncu olduğunu kanıtlamıştır.
the machinist filminde bir deri bir kemik kalmış kilosuyla iyi iş çıkaran oyuncu.
http://galeri.uludagsozlu...m/r/christian-bale-51148/ ne kadar karizmatik olduğunu kanıtlasa da şu top sakal, uzun saç, kısacası saç sakal işini bırakmasını temenni ettiğim aktör.
the fighterda o kadar zayıf görünmüştür ki ya gerçekten çok kilo verdi ya da hasta diye düşündürdü. ama performansa söz yok.
döneminin en iyi aktörlerinden, hatta belki de en iyisi olan karizmatik ingiliz. konuşurken ki peltekliği mi denir hafif tıslaması mı artık her neyse, işte ona bayılıyorum. bilhassa batman serisinde çok dikkat çekici oluyor o konuşma şekli.

yalnız bu adam sanat için bir zayıflayıp bir kilo alırken** hastalanacak, allah korusun ölecek diye çok korkuyorum. artık şu adama normal ölçülerine uygun roller teklif edin sayın yapımcılar, n'olur bak.