bugün

starbucks taki harika sütlü çay sahlep benzeri tatı var. denenmesi gereken zevkler listeniz varsa ekleyin.
(bkz: ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler) *
(bkz: çay bulamıyorlarsa chai tea latte içsinler) (bkz: bu ne len)
ne zaman içsem bana içtiğim yerde kıvrılıp uyuma isteği getiren, garip garip baharatlar içeren içecek.
bir çok kişinin starbucks ' a gidiş sebebidir.
starbucks ın en güzel içeceği. tabi kimin sikinde belli değil, benim de değil.
büdüt: içinde zencefil var. hastayken içinde nane şurubu koydurupta içerseniz bayağı faydalı. ama yine de evde adam gibi ıhlamur falan için.
starbuckstan vazgeçmemem için tek sebep.
enteresan lezzete sahip içecek.
hayatindaki ilk chai tea latte'yi starbucks'ta icenler bunun gercek olanini, demleme chai tea, yagsiz soya sutu ve bal ile ictiklerinde starbucks'ta satilanin sallama cay oldugunun farkina varacaklardir.

o yuzden "ben kimsenin bilmedigi birseyi iciyorum, cok guzel, bayiliyorum" diye triplere girmeyin, bileni kandiramazsiniz.

(bkz: bel kul yutmam)
evde nasıl yapıldığını merak ettiğim içecek.
evde yapmayı deneyip beceremediğim içecek. oranları tutturmak gerçekten çok zor.
Tam bir "yağmurlu-kış-gününde-kitabını-al-koltuğuna-kıvrıl-dizlerini-battaniyeyle-ört-sıcak-bir-şeyler-iç"lik içecektir.
evde de yaptığım, başka cafelerde de içtiğim ama asla 'starbucks chai tea latte'nin tadını alamadığım efsanevi içecek.

ayrıca djarum'la çok iyi gidiyor.
starbucks'ta içilebilen en iyi şey.
kahve sevmeyenler için en güzelidir. ağızda kalan mükemmel lezzet olsada içsek .
muhteşem bir aroması vardır. ölmeden önce içilmesi gereken içecek.
eğer yapan kendim değilsem çok sevdiğim içecek.
soğuk kış günlerinin vazgeçilmez içeceğidir.
tarçınla daha da güzelleşen sütlü içecek.
Yağmurlu havalarda ayrı bir tadı olan içecek.

2 liraya kıyabilirseniz 2 pump da nane attırın. Pis fakirler sizi.
Mide bulandırır.
Kış aylarının vazgeçilmez içeceği. Nanelisi ayrı bir hoş oluyor.
biraz yaratıcılıkla evde rahatlıkla yapılabilecek içecek. an itibariyle yaptım oldu düsturu ile yudumluyorum kendisini.
yapılışına gelecek olursak, bir bardak için ;
yarım bardak süt, yarım bardak su, bir adet karışık (baharatlı) bitki çayı poşet çay* nescafe 3 ü 1 arada ya da hazır cappuccino, yarım paket salep, bal, tarçın, vanilya. varsa evde alternatif baharatlar da kullanabilirsiniz damak tadınıza kalmış.

süt ve suyu karıştırıp içerisine baharatlarımızı koyup kaynatıyoruz. kaynadıktan sonra poşet çayı da içine salıyor kısa bir süre demlenmesini bekliyoruz, üzerine neskafe ve salep ekleyip tatlılık durumuna göre bal ekliyoruz. afiyet olsun. yalnız balı abartmayın baya biliyor.

oktay usta was here.
starbucks'ta içtiğim tek şey. içinde kahve olmayan içecek. kahve satma iddiasında olan bir şirketten sadece bunu içiyor olmak da kendimce "kahve dediğin Türk Kahvesidir" deme şeklim oluyor. starbucksta filtre kahveyle birlikte siparişi en hızlı hazırlanan içecektir zira chai şurubuna süt koyup ısıtılıyor ve köpürtülüyor, tataa lezzetin kralı hazır. yaz aylarında da bunun iceını yapıyorlar. kısacası yaz kış içilesi rahatlatıcı içecek.

Not: starbucks dışında türkiye'de daha güzel yapan yer var diyen varsa gidip denemek isterim. caribou cafe'de yapılanı kötüdür örneğin.
An itibarıyla yudumladığım içecek. 2 pump nane attırıp yağmura karşı içilmesi tavsiye olunur.
kesinlikle kış içeceği, oh tarçınlı tarçınlı.
güncel Önemli Başlıklar