bugün

(bkz: hayat cok garip vapurlar filan)
(bkz: #2768272)
izlerken zevk almadığım ama burda, yaptıkları esprileri okurken gülme krizlerine girdiğim ikili.

- cenk bey sirinler e irin diyebilir miyiz?
+ ii..iiii..iiirrr... hayır diyemiyoruz erdem bey.
başarısız gençlerdir.
yolların otomobil lastiğinden, araba tekerleklerinin ise asfalttan yapılmasını öneren ikilidir.
cenk-erdem ikilisinden cenk, malt grubuyla birlikte türkiye'deki türk rock müzikteki yok olmuşluğu değiştirmeye çalışmaktadır. ancak bunu yaparken metallica, iron maiden gibi grupların parçalarındaki sözlerden fena halde araklama yapmış ve bu millete hitap etmekte biraz başarılı olamamış sayılabilir. ülkemizde rock müzik yapanlar işin sadece iyi müzikten geçtiğini zannetmekte, şarkı sözlerini ise inatla anlamsız şeylerden seçmekteler. oysa rock müziğin en önemli yanlarından birisi anlamlı ve etkileyici şarkı sözleridir. cenk bunu görmüş, ama fazla etki gösterememiştir.
kendilerine has espiri anlayışlarıyla bendenizi güldürebilen ender kişilerdendirler. radyo programlarını dinleme keyfine erişmiş olmak isterdim.
-cenk bey, hukuk hak kelimesinin çoğuluysa, guguk da gak kelimesinin çoğulu mudur?
+evet erdem bey, bu nedenle guguk kuşları kargalardan daha zekidir.az ve öz konuşurlar.
sokakta da beraber gezen komik ikili.
reyting uğruna ne yazık ki ekranlarda ya da dizi için bi taraflarını ve izlenilsin diye skimsonik tv programlarını ekranlarda gösteren ve uğraşan kanallarda gözükmeyen süper ikili. sizin için illa hankü pırooram manyak izlenir hankü pırooram izlenme rekorları kırar..

kaç yıldır kendilerinden ödün vermeyen ve vermeyecek bu ikiliyi fazla görmesek daha iyi aslında. bizim olsun onlar, fazla tanınmasın aslında..
benim açımdan johnny depp ve pelin batu ile birlikte ömür boyu anlayamayacağım bir üçlüyü oluşturan son parçadır bu ikili..
şu dünyada bir johnny depp'i inanılmaz yakışıklı, bir pelin batu'yu inanılmaz güzel, bir de bu ikisini inanılmaz komik bulanları anlamadım, anlayamadım..
bir de hülya avşar'ı inanılmaz zeki bulanlar var ama zaten bu tespiti yapanları, genel olarak sahip olmadıkları bir şeyin değerlendirmesini yapamazlar diye savıma katmıyorum..
hülya avşar ı zeki bulanların cenk erdem e komik diyeceğini ummam zaten.. de komiklik ya da bu çok komik olayı zaten kişinin anlayışı ve espri yeteneği olarak değerlendirilmesi gerekir. birisi atıyorum cümle içinde mimik hareketiyle boka güler diğeri ''ayıp lan'' der. yani herkesin herkesi komik bulacak diye bir kaidesi yoktur. dee mii?

cenk erdem de zaten kendi sevenleri ile kendini anlayanlarla bu işi yürütmekte ve izlenilmektedir. başkalarıyla[hülya avşar, pelin batu ya da her kimse..] o güzel bu yakışıklı gibi benzetmelerle yaklaşmak saçmadır, gereksizdir.
metropol mizahçısı olarak nitelendirilebilirler. herhangi bir gerçeklikteki komik unsuru ortaya çıkarmamaktadırlar daha çok çıkaramamaktadırlar. çünkü bu metropol insanının sıkışıp kaldığı yabancılaşma* sorunun mizaha yansımasıdır. zeka ürünü ufak tefek kelime oyunları ve sair numaralarla kendi komikliğini yaratma. oysa mizah hayatın bir parçasıdır ve hayattan kesitlerdir en nihayetinde.

örn: otobüste yanınıza oturan insanın dudağının kenarında kalan mayonezi farketmemesi ve sizin bunu dile getirişiniz ve mayonezi mizaha katma şekliniz olabilir.

ama bu arkadaşlar duruma yani mayoneze "madem mayonezden çıktık yola" şu açıdan bakarlar:

+ cenk bey, dün manava gittim, maydonez istedim. pazatesi gelir, elimde kalmadı.; dedi.
- maydonez, zor bulunan bir meyvedir, tıpkı narpuz gibi.

bu sebeple; kendine ve hayata karşı yabancılaşmanın ürünü olan, gülünçlüğü mizah olarak algılamamızı bekleyen ve algılamayınca "aptal", "salak", "zeka yoksunu" gibi yakıştırmalarda bulunan insanları da bir o kadar gülünç bulmaktayım.
konuk oldukları disko kralı adlı programda okan bayülgen'in "cenk'in oğlu erdem'e benziyormuş diyorlar." demesine karşılık "evet mesela okulda evcilik oynarken herkes anne ya da baba oluyor x elektrik süpürgesi oluyor." demiştir bunlardan cenk olanı. x çocuğun adıydı unuttum şimdi.
aynı anda hem çok komik hem de bir o kadar tiksinç olmayı başarabilen ikili.
(bkz: kıvrak zeka)
yaptıkları mizahın en iyi tanımı "kaçış mizahı"dır sanırım. antipolitik ve gayrihayatiliğin neredeyse politik ve hayati bir tavır hâline getirildiği, dadaist bir anlayış.
yaptıkları mizah, komediyi başka bir anlatının sosu olmaktan çok, mizahın içindeki absürdlüğün doğrudan konsantre edilmiş şeklidir, salt komikliktir. cenk-erdem'in mizahı penceresinden bakıldığında cem yılmaz'ın mizahı bile çok fazla mesaj kaygılı kalmaktadır. charlie chaplin bile bir dönemden sonra her filminde komedinin altını kısmış, mesajı öne çıkarmıştır. evet, bu da bir tavırdır fakat sonuçta komedinin özünden de uzaklaşıldığı bir gerçektir bu tavırda. cenk-erdem ise hiçbir zaman absürdlükten taviz vermemiştir. öss'yle babalar gününün aynı güne denk gelişinin cenk-erdem tarafından "babalar tutulması" olarak adlandırılmasına, metallica'nın one şarkısının o-ne hâline bu kadar gülmemizin sebebi budur.
müthiş doğaçlama yapan süper bi ikili.işin çok inciğini cıncığını çıkarırsanız gülemezsiniz elbet.laf oyunlarıyla,zaman zaman saçma konuşmlaarla gayet de keyifli
olabilmekteler.
en güzel programlarının abesle iştigal olduğunu düşündüğüm süper ikili.
ayrılmaz üçlülere giren tek ikili. cenk erdem ve beyler.
birbirinden geyik iki gereksiz insanın bir araya gelince ne kadar saçma ve gereksiz program yapabileceğini gösteren ikilidir.
TV de bir yarışmada sunucu sorar,

sunucu - bir kadın kocasını milyoner yapabilir mi?
Cenk Erdem - kocası milyarderse yapar.
şimdilerde kandıramazsın beni adlı programla fox tv ekranlarında esprileriyle milleti güldüren ikili.
kıskanılası ikili,sıkı dostlar.**
tanımlamak için "komik" sıfatının kifayetsiz kaldığı laf cambazı, pek muhterem insanlar topluluğu. hele birinin agresif, diğerinin sakin tavırlarından doğan enteresanlık yok mu... bana nedense uygur kardeşleri anımsatıyor.