bugün

gerçekten de cenkerdemi anlamak her babayiğidin harcı değildir.bunun sonucunda da cenkerdem i beğenmeyen tipler çıkar ortaya.(başka bi nedeni yoktur,olamaz.)esprileri tamamen zeka ürünü olan ve içinde her türlü bilgiyi barındıran insanlar.en sevdiğim coverları.'o ne?'dir.*bir de cen kerdem pazarlama vardır.cap.bi ürünü takdim edeyim.

DÖKÜLEN SAÇLAR iÇiN ŞAMPUAN

cenk erdem pazarlamanın bir ürünü.yere dökülen saçlar şampuanın yanında verilen bir aparatla toplanır ve içine şampuan dökülerek yıkanır.böylece yıllardır bizimle olan saçlar son kez yıkanır ahenkle dans ettirilir.
"pisicik, pisicik sen manyaksıııın.
hatta biraz da ruh hastasısııın.
pisicik, lütfen uzak dur bendeeen
nefret ediyorum artık sendeeen...
tra la la, tra la laaaa"
haklarında bu kadar az entry olduğunu görünce şaşırdığım kişilerdir.. ne kadar başarılı olduklarını söylemeye gerek bile yoktur.. hesap et yani.. ama kanımca erdem olanı dışa biraz daha dönüktür ve cenk olanı kahkahalarla gülmemek için kendisini zorlamaktadır.. gül işte abi diğeri gibi..
birbirlerine ''bey'' diye hitap etmeleri de ayrı komiktir bu adamların
kertenkele mi ? kertilenkele mi ? gibi sorularla insanı geren ikili.
kaygısızlar'dan tutun da bilimum absürd komedi diziyi etkilemeyi başarmış, kendilerine bir ekol yaratmış insan evlatları.
dil bölümü mezunu insanların daha iyi anlayacağı harika espriler üreten insanlar. zira, esprileri tamamiyle dilbilgisel yapıların deformasyonları ve yeniden kurgulanmaları üzerine kurguludur *...
satel adlı tv kanalından beri takip edilen, bu dunyaya fazla olan insanlar. maden mühendisi oldukları gibi bir şey hatırlıyorum haklarında. bu insan üstü varlıklar ya çok sevilir ya da nefret edilir ve hiçbir şey anlaşılmaz dediklerinden. allah başımızdan eskik etmesindir. bir başyapıtlarıda aşağıdaki gibidir.
(süper babanın müziği)
baba bana anlatsana bir fasarya
hani adamın içini kasar ya
sonra o adam üstüne kusar ya
Yaran ikili. Esprileri genelde Türkçemizin esnekliğine dayanır. Ntv Radyo'da yaptıkları programdan aklımda kalan bir geyik...

-Bir de brokoli vardır Cenk Bey bilir misiniz?
-Erdem Bey ben o işleri brokoli çok oldu...
süper komik kişiler. gülemeyenlerin gülenlere laf atmasını gerektirecek birşey de yok ki.
Bir dönem Level dergisinde yazmış olan ikili
yıllardır her tür medya'da (ortam manasına erdem bey) dinlendikleri halde bir kez bile "cinsel göndermeli-belden aşağı-bayağı-ucuz-hemmen akla gelen" türden esprilerine rastlanmadı. tırnak içi komiklerinin bozduğu ayarlar nedeniyle algılanmaları güçtür. (kütüpanne ile şönine'nin ellerinden öperiz.)
hur fm de program yaparlarken iste bu dedigim insanlardi fekat her guzel sey gibi onlarda kabak tadi vermeye basladi , onlarin degil , alan bunyenin de sorunu olabilir son tahlilde.
en onemli icatlarindan biri de sallama ayran`dir. saygiyla anarim
yıllar önce zap yaparken elma tvde yaptıkları programa denk gelmiştim. beyaz bir tahtanın önünde bişeyler anlatıyorlardı. tahtada aynen şu yazıyodu: azer bülbülün başkenti neresidir?

şu anda sinek te yaptıkları programlarla -özellikle atasözü ve deyimlerin doğruluğunu araştırdıkları bir program var- keyifli anlar yaşatan ikili. benim bu adamlarla ilgili tesbitim şudur ki, ya seversiniz bunları ya da nefret ederseniz. ama kaale almamanız mümkün değil.
(bkz: dünbuldum tenis turnuvası)
geyik yaptıklarını zanneden, espirilerinin hiçbirine gülmediğim, güldüremeyen ikili..
ntv'de dünya kupası zamanlarında çıkarlardı, yanımdakiler gülmekten ölürdü..
bense "neye gülüyor bunlar" diye düşünürdüm..
ya benim espri anlayışım kötü, yada arkadaşlarımın..
(bkz: malt)
yine mi trafik tıkandı
ellerim bağlı kaldı
arabaların arasında sensiz
sense orda bensiz yalnız
sevgilim sana geleceğim
ama önce şu öndekini döveceğim

düt düt çekilsene yolumdan
geçeceğim solundan
yol versene düt düt
düt düt çekil dedim yolumdan
geçeceğim solundan
yol veresene be adam

sana ben ehliyet verenin
adını merak ettim şimdi
sevgilim sana geleceğim
ama önce şu öndekini döveceğim
düt düt çekilsene yolumdan
geçeceğim solundan
yol versene düt düt
düt düt çekil dedim yolumdan
geçeceğim solundan
yol veresene be adam
aman
memur bey şu yolu açın yahu
geçiyor zaman geçiyor

etnik kökenli bazı unsurların
beni etkilemesi sebebiyle
sana kötü sözler söyledim sevgilim
ama küçük ölçekli ticaret odaklarının
üzerimde yarattığı baskı
artık dayanılamayacak bir hale gelmişti
bir trabzandan aşağıya kaymaya çalışan bir kedi gibiydim
ve inan o sözleri sana yüreğimden değil böbreğimden söyledim
kanal 24'te hötk isimli bir program yapan ikili.
o kadar da komik olmayan ikili. tabi bu bir gorus acisidir.
asabi bir izleyiciyle şöyle bir diyaloga* giren; gerekli mi, gereksiz mi oldukları henüz anlaşılamayan insan evlatları.

- 1 saattir programınızı izliyorum, sinirim tepeme çıktı aramak zorunda kaldım. sizin yaptığınız espiriler bayağı ve ucuz şeyler.
+ hanımefendi herkes alabilsin diye ucuz yapıyoruz.
' yol durumunun en tehlikeli durumu yoldurum düşmesidir '
yıllar boyunca uydurdukları saçmalıkları türk gençliğine mizah diye yutturmuş ikili.
bir numarası olmayan ufak bir tebessüm dahi yaptıramayan esprileri kusturucu kıvamda olan zat-ı muhteremler.
-cenk bey siz karne aldınız mi hic?

-almadım erdem bey..

-peki notlarınızı nasıl öğreniyordunuz?

-bizim zamanımızda notlar cok kıttı erdem bey, karneyle veriliyordu!