Advertisement

 1. 1.
  gurbetçilerde rüştü nün yeğenini oynayan gerçekten insanı kırıp geçiren, gülmekten yerlere yatıran konuşması ve diyalogları ile sevilen karakterin ismi...
  ... pink floyd
 2. 2.
  soyadı ÇAKI olan işadamı ve vazgeçilmez repliği:
  -yüce insan Helga Yengem ........
  1 ... titosantana
 3. 3.
  müjde ar ın iffet filmindeki kötü delikanlı...
  en kötüsünden ama.
  kronik kötü.
  hani şu yanında maaşlı kürtajcı çalıştıranlardan...
  3 ... sıçtırtma lamasına
 4. 4.
  bir erkek ismi.
  ... soyle-boyle
 5. 5.
  ayna grubunun kel vokali
  ... erdem andac
 6. 6.
  efsane dizi, bizimkiler'in kadrolu sarhoşu olan kişidir.

  (bkz: benim adım cemil)
  ... paleface
 7. 7.
  1975 yapımı Melih Gürgen'nin yönettiği Cüneyt Arkın, Ahmet Mekin, Eşref Kolçak, Yıldırım Gencer, Ayfer Feray gibi oyunculara sahip film.

  yürü be abi dedirten bir sahnesi için:http://www.youtube.com/wa...SwBJA&feature=related+

  (koridorda bir kadın beklemektedir. cemil'in ayrıldığı karısıdır bu. odadan çıkan cemil karısını görür koridorda. kadın cemil'e bakar, üzgündür.)

  -ayşe: seninle konuşmak istiyorum.

  -cemil: biliyorum aynı şeyler, hep aynı şeyler.

  -ayşe: işim işim dedin evimiz dağıldı. ne olur üç beş kişiye selam verseydinde oğlumuz bu hale düşmeseydi.ben, ona buna boyun eğmem dedin. oğlumuz devlet hastanelerinde bakımsızlıktan sakat kalıyor. ne kaybederdin, evet demekle. evimiz barkımız yıkılmaz, istediğimiz herşeyi alırdık. çok şey mi istedim senden. senin mevkiinde olan herkesin karısı,çoluğu,çocuğu krallar gibi yaşıyor.

  -cemil: halkımın insan gibi muamele görmesine, rüşvet alıp engel olursam, oğlumun yüzüne nasıl bakarım? o büyüyecek, halkını sevecek ve birgün sevidiği ulusunu sömürenlere rüşvet karşılığı kendimi sattığımı öğrenirse beni sevecek mi? oğlumun tedavisi için patronlardan alacağım her kuruş rüşvet, ülkemde doğan her yavrunun gelecek güzel günlerini karartan bir lekedir. halkımın çocuklarının geleceğini karartacak bir iş için alacağım rüşvet, eğer çocuğumu iyileştirecekse, o ölsün daha iyi.

  http://www.kolikler.com/liste/cevap/59
  1 ... mykalkan
 8. 8.
  komiser cemil`in haksızlıklara isyan edişinin anlatıldığı türk filmi. ayrıca neden küçük kızların hepsi orospudur gibi sinema tarihinin en bomba repliğine sahiptir.
  ... sex files
 9. 9.
  CEMiL Türkiye'de en çok kullanılan 153. isim (... 151. turgay, 152. alp, 153. cemil, 154. mehtap, 155. melike, ...). Ülkemizde yaklaşık her 736 kişiden birinin adı CEMiL ve ismin yaygınlık oranı binde 1.36.

  CEMiL adının yaygınlık oranının Türkiye'nin resmi nüfus sayımı sonuçları ve günlük ortalama nüfus artış hızına orantılarsak ülkemizde 13-02-2009 21:30 itibariyle yaklaşık 97,816 kişinin isminin CEMiL olduğu ve CEMiL isimli kişi sayısının her yıl ortalama 1616 kişi arttığı tahmini yapılabilir.

  CEMiL adının Amerika Birleşik Devletindeki yaygınlık oranı ise bir milyonda 7.12 civarında ve bu hesaba göre ABD'de yaklaşık 2,179 CEMiL yaşadığı tahmin edilebilir. ABD'nin nüfus istatistikleri dikkate alındığında Amerikada CEMiL sayısı her yıl 19 kişi artıyor.

  CEMiL Türkiye'nin en yaygın 153. ismiyken, Amerika Birleşik Devletinde en yaygın 153. ad ise Sharon ismi. CEMiL adının yakın kullanım oranına sahip diğer Amerikalı isim kardeşleri arasında 151. Antonio 152. Pamela 153. Sharon 154. Ira 155. Mitchell isimleri de sayılabilir.

  http://www.ismiDidikle.com'dan alınmıştır.
  ... kuntayi kinteleyen adam
 10. 10.
  Umut Sarıkaya'nın dilinde, "hoşçakal"
  1 -1 ... mosquito queen