bugün

kadife sesli ve güler yüzlü tatlı insan.
''celine dion başka bişey demion''
''ne dion? celine dion!'' gibi iğrenç esprilere konu olmuş , titanic isimli filmindeki ''between us'' şarkısı ile gönülleri fetetmiş şarkıcı.
kanadalı şarkıcı. it's all coming back to me, my heart will go on güzel şarkılarındandır.
(bkz: celine dion baska bisi demion)
popüler müziğin önde gelen isimlerinden biri.

80'li yıllarda imza atmış olduğu albümleri;

La Voix du Bon Dieu 1981
Céline Dion Chante Noël 1981
Tellement J'Ai d'Amour... 1982
Les Chemins de Ma Maison 1983
Du Soleil au Coeur 1983
Chants et Contes de Noël 1983
Mélanie 1984
Les Plus Grands Succès de Céline Dion 1984
Les Oiseaux du Bonheur 1984
C'Est Pour Toi 1985
Céline Dion en Concert 1985
Les Chansons en Or 1986
Incognito 1987
The Best Of 1988

90'lı yıllarda imza atmış olduğu albümleri;

Unison 1990
Dion Chante Plamondon 1991
Celine Dion 1992
The Colour of My Love 1993
À l'Olympia 1994
D'eux 1995
Falling into You 1996
Live à Paris 1996
Let's Talk About Love 1997
S'il Suffisait d'Aimer 1998
These Are Special Times 1998
Au Coeur Du Stade 1999
All the Way... A Decade of Song 1999

2000'li yıllarda imza atmış olduğu albümleri;

The Collector's Series Volume One 2000
A New Day Has Come 2002
One Heart 2003
1 Fille et 4 Types 2003
A New Day ... Live in Las Vegas 2004
Miracle 2004
On Ne Change Pas 2005
D'elles 2007
Taking Chances 2007
titanic'in soundtrack'ini seslendiren bayan şarkıcı.
"michael jackson olmasaydı ben müzik için birşeyler yapabilirmiydim bilmiyorum. beni müziğe teşvik eden ondan aldığım etkileşimdi"

demiş.
Bir fotografı digerine benzemeyen guzel yuzlu guzel sesli sarkıcı.
2007 mayıs ayında delles isimli bir fransızca albüm çıkartan sanatçı.
sesiyle büyüleyen, fransızca şarkıları ile alıp götüren sanatçı.
populer akıma takılmış şarkıcı. (bkz: ne güzel şarcımızdın sen celine abla)
1988'de isviçre'yi eurovision'da temsil etmiş ve atilla şereftuğ'la nella martinetti'ye ait Ne partez pas sans moi * şarkısıyla hem birinci olmuş, hem de dünya çapında tanınmış kanadalı şarkıcı.
- celine dion farkında mısın?
+ carpe diem o zaman.
- ha bak o olur.
çocukluk kahramanıdır bir yerde, veya aşkıdır. my heart will go on ile yer etmiştir gönüllerde. bay murdock olup insanları filikaya bindirmeyi o öğretmiştir bana çük kadar aklımla.
Ulusal Hokey Ligindeki 24 lig şampiyonluğuyla Kuzey Amerika'nın en büyük hokey takımı olan Montreal Canadiens isimli hokey takımını ve takımın maçlarını yaptığı 21.500 kapasiteli Bell Centre'ı satın almak için teklif vermesi beklenen pek zengin hatun kişilik. Bu yatırım için yatırım danışmanları, eşi ve aynı zamanda menajeri olan Rene Angelil ile birlikte beraber planlama aşamasında olan Dion, her an takımın yeni sahibesi olabilir. Ayrıca kulübe ait Bell TV isimli televizon kanalının da alınması da bu yatırım planına dahil. *
arenası bell centre için almak istediği montreal canadiens'ı kaçırmıştır. takım ve arena 500 milyon dolar karşılığında molsonlar tarafından alınmış. celine bu parayı rahatlıkla karlıyalabileceği halde bir yatırım için bu kadar para bağlamak sonradan mantık dışı gözükmüş olacak kendisine.

ayrıca forbes'ın açıkladığı listeye göre 100 milyon $ ile yılın en çok kazanan 2. müzisyeni. madonna kendisinden 10 milyoncuk daha fazla kazanmış. *
(bkz: i drove all night)
basın sözcüsü tarafından bugün hamileliği ilan edilmiştir. 41 yaşındaki sanatçının mayıs ayında 2. çocuğunu dünyaya getirmesi ekleniyor. bu haberden dolayı bugün dünya basınının önemli bir bölümünü işgal etmiş bulunmakta.*
yamulmuyorsamm şu esprinin malzemesi olan hatun;
+celine dion, ne diyon?
-ne diyim şarkı söylüyom
sesi oldukça iyi olmasına rağmen yaptırdığı estetiklerle gündemde olan ve neredeyse tüm amerika'nın dalga geçtiği kanadalı sanatçı.
tek bir estetik ameliyat bile geçirmeyen ender starlardandır. sadece dişleri elden geçmiştir o kadar. ayrıca amerika'da elit kesim celine dion'a tapar ve kendileri için celine dion konserine gidip onu en önden izlemek için 20.000$'a kadar para ödemk normal bir davranıştır ve bu davranış takdir edilesidir.
the simpsons ın bir bölümünde homer kanada sınırı' nı geçerken sınırda şöyle yazar;

"kanada, şimdi celine dion' suz."
bütün tenorlarla düet yapmış olması muhtemel sanatçı.
örnek:
(bkz: mario frangoulis)
(bkz: andrea bocelli)
(bkz: luciano pavarotti)
sesi ile beni benden alan keşke türkiye'ye gelse de izlesek dediğim,söylediği şarkılarda hayat dair güzel detaylar bulunabilen sanatçı.
titanic çıktığı vakit "my heart will go on" ile tanıdığım süper sesli varlık. ses rengi ve sesinin hissettirdikleri çok özeldir. birgün canlı dinlemek isterim kendisini.

ayrıca, edindiğim izlenime göre çok da hanımefendi bir hatundur. yıllardır aynı adamla evli bildiğim kadarıyla. ne bir skandalını duydum ne de bir hareketini. tam bir sanatçıdır benim gözümde. bizim candan erçetin gibi bir hanımefendidir celine dion.

because you loved me dinleyerek romantizm dolu anlar yaşayabilirsiniz. sevgilisi olanlar bu şarkıda dans edebilirler, çok hoş bir parça.

http://www.youtube.com/watch?v=9CkKuA86Mis
güncel Önemli Başlıklar