bugün

öncelikle hocam olur kendisi.
jeoloji arzın tarihine derinlemesine açıklamalar getiren bir bilimdir.

kendisi bir jeolog olarak tarih ve coğrafya gibi konulara hakimdir ve konuşabilir.

zira jeoloji, tarih ve coğrafya hatta biyoloji ortak çok fazla alana sahiptir.

kendisi 300 bin kitaplık bir kütüphaneye sahip olup 20 yaşında nature'da makaleleri yayınlanmıştır.
Türkiye'de bulunan az sayıda akademisyenden biridir.
Tutturmuşlar " jeoloji ustadi" diye bir türkü.

Doğrudur ancak bu onun bazı alanlarda bilgisiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor.

Havacilik ve uzay tasimaciligiyla ilgili almanlar bilmem ne diye ahkam keseceksin ama nasanin bile beceremedigini becerip uzay roketini tekrar kullanmayi gelistiren sirketin sahibi musk'ı tanimayacaksin.

Bir konu hakkinda konusuyorsan, ustelik bir bilim insaniysan guncel gelismeleri de bilmek elzemdir..celal hoca hala almanlarda takili kalmis.

ilginç.
görsel

Şöyle bi yazı yazmış bilmem ne zaman.
uyandırma servisi çalışanıdır.
Ülkece sahip çıkmamız gereken bir değer.
Fatih sultan mehmet hakkında söyledikleri doğrudur. Yalansa eğer en yakın arkadaşı olan en büyük osmanlı tarihçisi ilber ortaylı çıkıp yalanlasın madem.
Büyük bir aydındır.

Bir istanbul teknik üniversitesi öğrencisi olarak onun öğrencisi olmak benim için onurdur.

Ayrıca aöf tarih okuyorum ve hocamın tarih çıkarımları hayli yerinde.

Fatih bir ortaçağ münevveridir. Romalı bir liderdir.
Destina' nın oğlunun dinini söyleyince birileri fena höykürdü.
Alışacasınız.
Fatihin ortadoks olma ihtimali onun önemini azaltmaz, eksiltmez.
O fatihdir. Bir devri kapatıp bir devri açan, konstantinapolisi alan komutandır.
istikbal vaat ediyor hergele!
Eskiden bu nasıl prof., Cahil adam diyorlardı. Sanırım özgeçmişini falan okudular adamın. Şimdi okumak cehaleti alır falan diyorlar.

Aqumun comarlari ya. Papa'nın Katolik ol seni Roma kayzari yapalım teklifine bile sıcak baktığı düşünülüyor adamın lol. Müslümandi ama bu iddialar mevcut AMK.
Dizinin dibine oturup bir seyler dinlemeyi, birlikte kitaplar okumayi isteyeceginiz sempatik jeolog.

Herkes ayni inançlara sahip olmak zorunda değildir, önemli olan farkli fikirlerden kendi fikrini yaratabilmektir.
islama olan kini gözünü kör etmiş kişi.
şu adamın unuttukları kadar ilmim olsa hayatım boyunca yeter bana.
12 eylül'de dışkı yedirilenlere getirdiği yorumla akıl sağlığını yitirmiş olduğuna kanaat getirdiğim sözüm ona profesör. belli ki kenan evren'in dümen suyundan nemalanmış. az çok nesnel bilgisi olan primat. inandığı üzre kendisi insansı primattır. ötesi de olamaz.. insanlık her kula nasip olacak mertebe değildir.
fatih sultan mehmet konusundaki açıklamaları yanlıştır. bu konuda tarihin ehli kişiler aksi yönde görüş bildirmektedir. hal bu iken celal şengör'ün çıkıp da farklı bir açıklama yapması sınırı aşmasıdır.

fatih'in oğlu bayezid babasını sevmezdi ve yetenekli bir padişah da değildi; bu durumda tarihi kayıtları bir yana burakıp bayezid'in sözleri ile fatih'i hristiyan ilan etmenin doğru olmadığı kanısındayım.

fatih'in en büyük yanlışı türk aristokrasisini bitirmek oldu. (bkz: çandarlı nın katli). aynı şekilde celal şengör de bir dahi olsa da bazı açıklamaları yanlış olabilir. özellikle sosyal bilimlerde kendisini çok uzman biri olarak görmemelidir.
şişirildiğini düşünüyorum dersem burada lince uğrarım sanırım.
görsel
Oldum olası ısınamadığım adam. ilber ortaylı ne kadar samimi geliyorsa bu adam da o denli itici geliyor. Hani zengin, şişko, şımarık çocuklar olur ya onlara benzetirim hep.
Son derece yerinde ve doğru açıklama yapmıştır zeytin dalı operasyonu hakkında.Ülkemizde böyle kaliteli insanların sayısının artması dileğiyle.
"Tanrı yanılgısı, ve size söyleyebilirim ki uygar bir toplumda insanoğlu tarafından yaratılmış en tehlikeli düşünce budur ve bu düşüncenin kökü kurutulmalıdır."
(https://youtu.be/jDdQjS3o3wM)

Yalnızca jeolojinin değil her şeyin profesörü?!
Afrin operasyonun da ki düşünceleri ülkenin yüzde 90 ile aynı fikirde. Hiç yoktan vatan haini değil.
bilgisi aklının önüne geçmiş bir insan.
4 Şubat 2018 de ilber ortaylı ile program yapan engin bilgilere sahip bilim adamı.

o programı izleyin,izlettirin arkadaşlar. hatta mümkünse bu ikilinin ve ayrı ayrı kendilerinin tek çıktığı tüm programları izleyin. öğrenecek çok şeyimiz var.

edit: çok tontiş değiller mi ya.
türkiye'deki çoğu gencin haberdar olduğu tek akademisyen. başka kimseden haberleri yok, dillerine celal şengör'ü pelesenk etmişler.