bugün

Bu ülkede 2 büyük gerçek entelektüel var.

Biri celal hoca diğeri ilber hoca.

Diğerleri hep masallara inanan, inandığı masalların çerçevesinde görüşlerini oluşturan kişiler.
gerçek bir entelektüel.
Kıymetli bilim insanıdır. Sadece Teke tek'e katılarak halkı cehaletten uyandırma hareketi bu sıfatı hak etmesini sağlamıştır.
büyük padişah fatih ve (hiç beğenmesem de ) kanuni hakkındaki sözlerini nahoş bulduğum kişi.

umarım eskisi gibi sadece işiyle gündeme gelir. *
jeoloji demek bir anlamda tarih demek zaten.. ama ne bilsin benim çobanım..

ha bir de ahmet yesevi üniversitesi çalışanı değil..

hoca var, akademisyen var, mal akademisyen var, entelektüel var..

bu arkadaş sonuncusuna giriyor..

beklenen de çokça anlaşılmaması zaten..

anlamasan da eleştirme cahil cesaretini gösterme bari değil mi?

ha boş konuştuğu oluyor mu?

evet.. bu biraz kendisiyle, biraz da gitgide alçalmaya devam eden içinde bulunduğu toplumla alakalı..

ben bile bu topluma saygı duyamıyorken, ondan bunu beklemek çok acımasızca geliyor..
https://www.youtube.com/watch?v=sDc4IZiE3VM

avrupa yerbilimleri birliği tarafından kendisine arthur holmes madalyası verildi.

birkaç farklı yabancı dilde hitap etmiş.
tvlerde surekli benim thalesle olan sohbetimi anlatir durur. tamam lan tamam, thales misira gitti, bende dunya boslukta dedim tamam.
Severim. Yalnız biraz bos bogazdir.
otistik olduğunu itiraf eden bir yaban domuzudur. bunu sevenler de otistik sanırsam.
ateist söylemlerine katılmasam da, evrim teorisi gibi biyolojide artık bir tartışma konusu olmaktan çıkmış konuyu, ülkemde yaymasından ötürü saygı duyduğum bilim adamıdır. keşke insanlar da, evrimi oluşturup yaratanın Allah ın ta kendisi olduğunu anlayabilseler ve evrime karşı çıkmak adına böyle komik durumlara düşmeseler..
danışman dersimizde yanında oturdum hemen.

insanı öyle etkiliyor ki, bilim aşkınızı depreştiriyor.

ileriki senelerde umarım ondan dersler alırım.
Deprem oldu. iki sene sonra koskoca profesör Ahmet Mete ışıkara en seksi erkek ödülü aldı.

Bu da 3 seneye kalmaz yetenek sizsiniz jürisi olur.
Kendi alanı dışında saçma sapan konuşur. Hegel, Marx salaktır. Freud'un değeri yoktur. Herbokolog işte.
18. yüzyılda; osmanlı karşıtı batılı bir yazarın, fatihin hristiyan olduğu iddiasına itibar eden okumuş cahil.
Türk jeolog Robert kolejinde okumuş herşey hakkında fazlası ile bilgisi vardır. 13 yaşında iken çok iyi almanca ve ingilizce konuştuğunu duymuştum.
iyi bir jeolog ve bu hususta iyi bir akademisyendir şüphesiz. Birkaç dil bilir. iyi konuşur. Bu da doğrudur.

Lakin her boku bilirimcilik oynamaya kalkar işte. Saçma salak siyasi değerlendirmeler, kahvehane ağzıyla herkese giydirmeler filan...

iyi bir bilim insanıdır. O kadar. Evet.
jeoloji yanında herbokoloji uzmanıdır. kanuni falan hepsi tırt celal hoca muhteşem. bu arada din yalan.
Bir konuda uzman olman diğer konularda uzman olamayacağın anlamına gelmez.
Söylediği ve söyleyeceği her lafın altına imzamı atarım. Evet
Haydii bu adama da giydireceksek. Ben utanıyorum bir şey yazmaya iltifat dahi olsa.

istanbul teknik Üniversitesi /jeoloji mühendisliği bölümü profesörü.

Aydındır, fikirleri eleştirilebilir ama bilmeye ve öğrenmeye bu kadar meraklı bir adam, yaşam savaşını herkesten önce kazanmıştır.
elitist ve burjuva liberali, jeolog, kültürlü ve postalsevicidir.
Boş konusan bir tip. Evet.
Dini inancı olmayan ünlü bir profesör. Kendisini çok severim birçok programa katılmış ve gerizekalı insanlarla dini diyaloğa girmiştir. YouTube üzerinden katıldığı programları izleyebilirsiniz.
Ne demişti Contra: "benden iğrenç olamaz bok yiyen elitist celal bile." O adamı anlatan iyi bir söz.

Diyarbakır cezaevinde faşist darbecilerin tutsaklara dışkı yedirmeye çalışması hakkında kendisine yöneltilen bir soruya verdiği yanıta yıllar sonra rapçi Contra böyle yanıt verdi.
heyecanlı olmasa çok pot kırmayacak.
Yerli Einstein.