bugün

iyi olan ben değilim,
Ötedir bendeki Ben, ne bileyim,
Futbol boş iştir belki ama,
Fenerli çocuk ruhlu bir deliyim,
Yanlışsa yanlıştır niye seveyim,
Doğru konuşurum, süt süttür,
Wolfgang von Goethe de Goethe'dir derim :-).

Not: Yine pis kulak kanattım, kör ettim :-).
iyi bir abi...

Fenerli ama olsindi. Futbol boş iş zaten..

insanlığı yeterli...

Tişikkirlir...

Swh...
hatası kesinken de yanıt vermesi ya da desteklenmesi hem yanlış hem de üzücü olan yazar. artık okumayacak olsam da saygılarımı sunarım.
Cincon hakkında söylediklerimi yalanlayamadıkları için donuz listesine eklendiğim yazara saygılarımı sunuyorum. Eski bir Galatasaraylı olarak diyorum ki: (benim sözümdür dikkatli dinleyin) her insan hata yapar; ama her insan hatasını kabul etmez. Ben 18 yaşıma kadar hata yapmıştım. Allah hidayet verdi, doğru yolu buldum, araştırdım ve Fenerli oldum. Tarihini araştırırsanız aşık olursunuz. Net!

Not: Beşiktaş ve Galatasaray'ın da tarihlerini araştırıp bu kararı verdim. ister inanın, ister inanmayın. Bende yalan dolan olmaz. Nokta.
sabrediyorum sabrediyorum her defasında ama olmuyor. fenerbahçe - kasımpaşa maçındaki olmayan penaltıyı savunduğunu görünce ve kendisi fanatikçe yorum yaptığı halde beni fanatiklikle suçlayınca sonunda daha fazla dayanamayıp donuz listeme dahil ettim.
birkaç başka yazar gibi, futbol ve fenerbahçe hakkında yazmadığı sürece mükemmel bir yazardır. ama futbol ve fenerbahçe konusunda olmuyor maalesef. keşke hiç yazmasalardı... futbol dışındaki entrylerini okumadığım için üzgünüm ama bu benim suçum değil...
--spoiler--

ben camia olarak cim bom’dan nefret ederim.çünkü üstten bakma gibi duruşları var ki sanki ingiliz liginde mücadele ediyorlar da lordlar kamarasında mevkileri var.

--spoiler--

Hatası anlaşılmamış yazar. Ben de, hem de nasıl, fener’ den nefret ediyorum, başarılarının abartılarak anlatıldığını ve bazı taraftarının gözünde real madrid gibi göründüğünü fark edip şaşırıyorum. Kibirli ve “ üzerimize oyunlar oynanıyor “ tavrı, kendisi lehine hata yapıldığında bile devam ediyor ve sinir bozuyor.
Bir insan istediği takımı tutabilir ama başarılarını, ezeli rakibinin daha başarılı olduğu kesinken, real madrid tarihi gibi anlatırsa, kendi takımı hakkında eleştiri kabul etmeyip, özeleştiri yapmayıp,ezeli rakibi sürekli eleştirirse haklı olarak tepki çeker. Cedidacer ve diğer iki yazar - bilen bilir - hakkında da eleştirilen budur ve haklıdır.
Lütfen ayrımı iyi yapalım.
Kimsenin ilgili takımı tutmasını engelleyemezsiniz.100 yıllık maziye sahip kulüpler hepsi.Kimi birbirine sempati duyar kimi de camiasından nefret eder.Ben camia olarak cim bom’dan nefret ederim.Çünkü üstten bakma gibi duruşları var ki sanki ingiliz liginde mücadele ediyorlar da lordlar kamarasında mevkileri var.Kıçı kırık kalitesi Afrika kabile liglerinin bile altında olan adı süper olan ama pek bir esprisi olmayan ligde üstten baktıkları takımlar ile oynuyorlar.

Ekleme: Fenerbahçe futbol kulübüne daha sempati duyarım.Onlarda da bizdeki gibi bir gudubetlik var.Finalde kaybedebiliyorlar.
canım benim....laf çevirmenin alemi yok. o bahsettiğim ve sana refere ettiğim dönemler, yıllar öncesi. ha soruna gelirsek o tarihlerde dünyanın bazı konularda bizi kıskanıyor olması da muhtemel ayrıca...velhasıl kelam, sen beni anladın ancak işine gelmiyor. ben de onu anlıyorum, sorun yok. sadece gör istedim bunları da.
fanatik fenevli pampa.

görsel
Kimseyi kırmak istemem,
Hınzır etini hiç yemem,
Doğruyu söylemektir muradım,
Yalan dolan dinlemem :-).

Saygılar herkese.
iyi yazarlardan. Cinconlu catlatir... swh.
bana sevdiğim bir başka yazarı hatırlatan yazar. futbol haricindeki tüm entrylerini altına imza atacak derecede severim ama futbol yazınca olmuyor işte. kırıcı oluyor.
https://youtu.be/g1W0yA2ZjkE?si=qZBgRRnBqgEf_XnY

Bu bir...

https://youtu.be/5454xzcI4CY?si=PZAU7_V-JyuNb01C

Bu da iki...

Görüntü ve açıklamalar tatmin eder sanırım.
Gazetede dünyanın bizi kıskandığı da yazıyor. inanıyor musun, Cengis Mont Bey kardeşim :-).
fenerli olunca allah'ın hidayete erdirdiğini düşünmüş bir yazar. fenerbahçe de güzel ama galatasaray daha başarılı bir takım. daha çok şampiyon olmuş. ben takım tutmuyorum gerçi. beşiktaş'ın renkleri olmadığı için takım olarak kötü.
baktım da yine konuşuyor. geçenlerde "fb nin başkanı değil çaycısı rakip sampiyon olsun diye yatmışsaa başka takım bulacağım kendime" demişti, tarihten gazete küpürü ile örneğini yazınca sesi soluğu kesilmişti.

ne oldu başka takım işi dostum (bkz: swh)

büyük konuşmayacaksın işte maalesef.
Benim de çok hatam vardır; ama hiç yanlış yapmam. Hata bilmeden, yanlış bile isteye yapılır. Bilmeden Cinconlu idim; aklım erdi, araştırdım ve doğru yolu buldum, hidayete erdim, Fenerli oldum. Bunda büyütecek ve hor görecek ne var? Allah herkese hidayet nasip etsin! Elhamdülillah Türk'üm, müslümanım ve Fenerli'yim :-).
(#46890404) ile ne yazık ki fikrimi değiştirmeme sebep olmuş ve kalbimi kırmış, abartılı fenerbahçe sevgisi ve galatasaray hakkındaki gereksiz, kırıcı çıkışlarıyla haklı olarak üzülmeme sebep olmuş yazar.
kendisini donuza eklemek istemezdim ama bunu durduk yere yapmıyorum. fenerbahçe' yi körü körüne savunup galatasaray' ı eleştirdiği için yapıyorum. üzgünüm ama galatasaray hakkında yazdıklarını sevmiyorum.
keşke hiç futbol yazmasaydın, o zaman en iyi takipçin olurdum. ama maalesef yazıyorsun ve yazdıklarını samimi bulmuyorum. belki futbol yazmadığın bir gelecekte görüşürüz. o zamana kadar ben yokum.
saygı duyduğum yazar.
asla üslubunu bozmadı, kalitesini ve sempatikliğini gösterdi.
sözlüğe çok şey kattığını düşünüyorum.
Müslümanım, elhamdülillah. ılımlı falan filan bilmem ben. Yatırıp kesseler de doğruyu der, inanmadığım şeyi savunmam ve desteklemem. Sevgi insanıyım, Akape düşmanıyım. Allah'a çok şükür Türk'üm, müslümanım ve hidayete erip doğru yolu buldum, cinconlu iken Fenerbahçeli oldum :-).
iktidar ayrı devlet ayrı bir şey.iktidarı sevmemek onu eleştirmek devlet düşmanlığı değildir.Bunu aklınıza sokun.
Devlet ve millet düşmanı arıyorsanız şu anki hükümet sizin tanımınıza uyuyor.
--spoiler--
türkiye cumhuriyeti devleti’nin düşmanı bir yazar.

05.02.2024 07:44
pushover

--spoiler--

Ara sıra akp'yi sevmediğini ve muhalif olduğunu belli ediyor ama Türkiye cumhuriyeti devleti'nin düşmanı olduğunu hiç görmedim.
Türkiye cumhuriyeti Devleti’nin düşmanı bir yazar.
kışın "geldim" dediği soğuk ocak gününün akşamında beğeni ve favları ile şaşkına çeviren ve insanın gülerek içinin ısınabileceğini fark ettiren saygın bir arkadaş.

selam olsun kardeş, yolun ne taşlar ne de diken dilli insanlarla kesilmesin bahtın açık olsun. (biraz fal bakan ablalara döndüm:)) ). ne yaptım da bunu hak ettim bilmiyorum ama tanımadan da insanların birbirlerine dostluk adımı atabileceğini bir kere daha anlattın bana, sırf bunun için teşekkür ederim.
#abartılı ve futbolda objektif olmasını engelleyen fenerbahçe aşkı olmasaydı takip edebileceğim bir yazardı. ama maalesef var. mutlu ama uzak olsun.#

Bu videoyu izledikten sonra böyle oldum. Ne yapayım kopçikim?

https://youtu.be/g1W0yA2ZjkE?si=nhP98lh_t2oCZj8E