bugün

(bkz: cazibe kanunu)
(bkz: haşin şey seni)
cezbeder
dördüncü nesil hoş gelmiş yazar.
Yapı Radyo'da (Yapı Merkezi sponsorluğunda bir dönem faaliyet gösteren radyo, hala aktif olduğunu sanmam) 1997-1998 senelerinde yayımlanan bir caz müzik programı. Avant-garde'ın çarpıcı örneklerini dinleten bir yapımdı. Charles Gayle'den Gunther Hampell'e, Albert Ayler'dan Anthony Braxton'a uzanan geniş bir yelpazede müzisyen ve albümleri tanıtırdı. Arada söyleşiler yapılırdı. iyi, kaliteli şeyler uzun ömürlü tutulmuyor, malum.
şeyh bedreddin'in karısının ismidir. habeşli bir kabile şefinin kızıdır. şeyh bedreddin'e mısır'da bulundugu sırada memluk sultanı berkuk tarafından köle olarak hediye edilmiştir. kız kardeşi de huseyin ahlati'ye hediye edilmiştir sultan berkuk tarafından. zencidir.
her kadının sahip olamadığı, olanda ise kaldırması zor bir ünvandır.
insanın karşı koyamıyacağı kişi veya kişilerde bulunan eşsiz güzellik.
raven hart'ın başarısız, vampir konulu kitabıdır. kitabın ilgi çeken tek yönü cinsellikle ilgili anlatımlarıdır. serinin ikinci kitabı * biraz daha iyi olsa da "keşke hiç başlamasaydım" diyor insan... * *
(bkz: yahşi cazibe)
ruhsal bir arzulama,
düşüncenin etkilenmesi,
görüntünün kandırmacası
şekerlemeden yapılmış evine masum çocukları doluşturmuş, onları envai çeşit tatlıyla kandırmaya çalışmış cadı kimse.
onları taşlarla da kandırmış, akabinde beştaş oynatarak kafa ve gözlerini yarmalarına sebebiyet vermiş, hayatlarını bir "film şeridi" gibi gözlerinin önünden geçirtmiş bir acaip şey.
kayıp kıtalardan yanında getirdiği ve de süslediği sıcacık taşları cebime atıvermesinin yanısıra, arada kalmış bir takım kremaları bir pipet yardımıyla midemize indirme planları yapıvermemize neden olmuş yazar kişisidir aynı zamanda.
gökyüzündeki tüm yıldızlara bakmayı sevdiren insan.
4. nesil eğitimci yazar. benim gibi bir kör cahili eğitime almıştır. dakika geçmiyor ki kendisinden hayata dair yeni bir şeyler öğrenmeyeyim.
yazarını neyin bilmem, fekat kendisi harika bir kelimedir. kullanıyor muyum? maalesef, hayır.

örneğin, "cazibeli" yerine "albenili" kelimesini kullanıyorum. niye yapıyorum ben de pek bilmiyorum. "albenili" kadar kaynak yeri belli olan bileşik kelime de tanımıyorum, ona rağmen oralı olmuyorum. aslında "a"sını biraz uzatırsan "cazibe" müthiş bi kelimedir.

düzeltme: şaka lan şaka, "albenili" kelimesini kullanmıyorum. kim kullanır zaten. "cazibe"den daha yavan kelimeler kullanıyorum; "çekicilik", "süper olmak", "hastasıyım", gibi.
uyku sorunu yaşayan yazar. bu konuda yardımlarınızı bekliyor kendileri.

(bkz: insomnia sorunu yaşayan yazarlar).
öldürebildiği rivayet ediliyor.
her halükarda özlenen kişi.
twitter hesabını takip etmemi engellemiş yazar. hey gidi..
insanın çekim gücü.
Karşı konulmama gücü.