bugün

kesilen cezalar sonucu herhalde bir yıllık ücretini geri ödemiş futbolcu.
eski kıta avrupada brezilyalı futbolcular servetine servet katarken boğazın bu tarafında cezadan başı dönen brezilyalı fakir futbolcudur.

110 bin dolar ceza kesilmiştir kendisine,oynamadığı maçlara sayarsak aslında pek bir kaybı yoktur.
nasıl olsa o parayı hak etmemiştir;ama gel gör ki her şeye rağmen galatasaray ondan vazgeçmez,vazgeçemez,onsuz çimler yeşilden başka bir rengi ifade etmez.
taraftarın gözü uzaklara dalar gider,geriye yaslanmış sarı kırmızı formalar savunma savaşı yapar.

onun varlığında galatasaray bambaşkadır,sahada sanki kırmızı donun üstüne sarı pelerin çekmiş süpermen gezmektedir,eski açıktaki sesler uzay boşluğuna kadar gider,kapalıdaki ultraslan tezahuratlarıyla 3. boyuta kayar,saha kenarındaki reklam panoları saygıdan eğilirler,onun varlığı bambaşkadır.

ne seninle ne sensiz brezilyanın fakir çocuğu,yokluğunda varlığını özlemek bizim için vicdan borcu.
nefret ettiğim futbolcumsu. al sana tanım.
yahu arkadaş bi oyuncu düşünün; yönetim izin vermemesine rağmen ülkesine gitmiş, antremanlara katılmamış, dolayısıyla takım arkadaşlarıyla arası bozulmuş, taraftarıyla arasıyla bozulmuş. gene de kulübü ona bir şans daha veriyor. en önemli maçta oyuna giriyor taraftar desteğini de arkasına alarak.*

fakat bu ..... ne yapıyor? topla daha ikinci buluşmasında gole gidecekken kendini yere bırakıyor beşinci sınıf tiyatrocu gibi...

sahada emre aşık'ın burnu kanarken, arkadaşları tokat yumruk yerken bi köşeye geçip memleketlisi ve kendi gibi ..... olan carlos ile geyik yapıyor. daha da acısı ne biliyor musunuz? bu adamı maalesef gs taraftarını temsil eden niüdüğü belirsiz ultraslan seviyor ve ona sahip çıkıyor.

yarın derhal kovulsun takımdan. isterse gs küme düşsün ama bu ..... derhal kovulsun.

* noktalı yerleri siz doldurun.
http://img24.imageshack.u...wsmansetresimidcarlos.jpg

niye kavgaya karışmadın demiyoruz. ama köşede oturup geyik çevirmen bizi rahatsız eden.
tam tamına üç net pozisyon kaçırmış futbolcu. affetmiyorum ulan.
işin kötü tarafı, bu arkadaş ısınmaya başladığı esnada baya alkış toplamıştır. bu açıdan baktığımız zaman kendisini melih gökçek'e galatasaray taraftarını da ankara seçmenine benzetiyorum.
tanım: yetenek olarak lig için 10 numara büyük olabilir fakat iş ahlakı kesinlikle sıfır.
çoğu oyuncudan hatta çoğu sözlük yazarından daha zeki, akıl futbolu kavramını galatasaray'da arda'dan sonra icra eden diğer kişi. süper lig için on numara büyük futbolcu.
sahada çıkan kavga sırasında çok yanlış yer tuttu. ben olsam volkana o kadar yakın durmazdım. git kavgaya gir daha iyi olm.
galatasaray'ımızın büyük yıldızı, süper satarı.

fenerbahçe ile yapılan maçta oyuna girerken taraftarlardan '' fenere koy lincoln '' tezahuratları alan kişilik. he gülüm he futbolcusu.
sevgili lincoln,
yarın bi' gün hiç sanmıyorum ama olur da yine o formayla maç yapma şansı bulursan rakip futbolcudan yediğin bi' tekme üzerine takım arkadaşların seni korumak yerine hasan şaş'tan çitlemek üzere çekirdek almaya giderse feleğin şaşmasın. zira bugün sahada millet birbirini kırarken sen hemşerinle manzara seyreden kumrular gibiydin, artık tekmeyi yedikçe bu romantik anlarınızı hatırlarsın.

tanım; dır,dur,dür içermez.
oyundaki hareketlerini sevmediğim fakat çıkan arbede esnasında sakince kenarda duruşunu alkışladığım futbolcu.
bomboş gidebileceği pozisyonda kendini yere atan, utanmadan bir de hakemden rakibi için kart isteyen, galatasaray'a saygısızlık eden futbolcu.
12 nisan 2008 tarihinde; roberto carlos ile birlikte sohbet ederken galatasaray ve fenerbahçeli milli futbolcuları izlemesi ile;

brezilya'nın neden yıllardır dünyanın en iyi milli takımı olduğunu, buna karşın türk milli takımının bu kadar yetenekli ve başarılı bir jenerasyonuna rağmen neden diğer büyük milli takımlara karşın bir kez olsun karakterli bir futbol ortaya koyamadığını net bir şekilde gösteren futbolcudur.

çünkü futbol bir spor ve gösteridir...
12 nisan 2009 fenerbahçe-galatasaray maçının son dakikasında çıkan kavgayı carlos ile beraber omuz omuza izleyen futbolcu.çoğu kişi bu harekete hayran kalmıştır.evet kavgaya karışmaması olgun ve aklıselim
bir davranıştır.ama neden bilmiyorum o görüntü beni rahatsız etti. senin takım arkadaşların orada
tekme tokat kavga ediyo,emre'nin burnu kanıyo sen kenarda carlosla beraber 'kanka haftasonu bi kaçamak
yapalım mı' havasında sohbet ediyorsun.sırf bu olay bile bu adamın kafa olarak gs'dan tamamen koptuğunun
göstergesidir.takımı puan kaybetmiş,şampiyonluk gitmiş,arkadaşları sahada resmen dayak yiyor..adamın umurunda değil.
gidip kavgaya karış demiyorum ama en azından git orada dur,ayırmaya çalış, o takımın bir parçası olduğunu
göster..ama lincoln işte bu.
fenerbahçe maçından sonra yine, yeni, yeniden saldırılan adam. carlos'la kankaymış, forma değiştirmiş.

lan neden kanka olmasın? manyak mısınız siz? futbol bu ulusal harp değil. ikisi de olayı daha temelinde kavramış işte. neden her ülkede brezilyalı kaynadığını gösterdiler. birbirine giren adam(!)ları izlediler paşa paşa.

benim için her zaman 10 numaradır. bu adam müdahale edilmediğinde ortalığı darma duman edebildiğini ıspatlamıştır. hacettepe maçında top sektirmiş, aynı hafta herha maçında tekrar show yapmıştır. 2 sezondur her gelen hocanın oyundan alldığı ilk adam olmuş. kötü mü oynuyor? evet kötü oynuyor. mehmet güven, ümita karan, sabri sarıoğlu muhteşem futbolcular. her biri birer pele. alex'in maç boyu dolaştığı ama 90 dakika oynadığı maçları biliyorum, hepimiz biliyoruz. çünkü 90'da çevirdiği maçlar mevcut.

bu adamı geçen yıl kalli yedi hayrı görülmedi, bu sene bülent korkmaz. açık ve net. ilk yarı bitene kadar yaptığı asistleri sayabilen oldu mu? bir de gol attı utanmadan.

galatasaray yönetiminin oyunudur bu yaşananlar benim gözümde. beni en formda olduğum dönem kadrodan kesersen, gole ihtiyaç varken beni alıp mehmet güven'i* oyuna sokarsan, her halt yolundaymış da ben boktanmışım gibi sürekli gündemdeysem ''why coach?'' derim, kaçar gider kafa dinlerim memleketimde. sittin sene de hayır alamazsın benden.

eğer lincoln yollanıp yerine riquelme, diego alabiliyorsan eyvallah. sat gitsin.

bu adam bize zaten fazla. biz sabri'nin rüzgardan hızlı koşmasını izlemeliyiz, sağlı sollu isabetli şutlarını izlemeliyiz, freekicklerini izlemeliyiz...

bize no look pas atan fazla. biz mehmet güven'in akıl dolu paslarını izlemeliyiz. seri çalımlarla ceza alanına girişini izlemeliyiz. cesc fabregas'tır mehmet.

bize fazla 14 asist yapan adam. biz hasan şaş'ı izlemeliyiz ömür boyu. kafayı kazıtınca pele'dir. 63 yaşına kadar oynasın.

bize fazla böyle teknik adam. ali lukunku, petre, cihan haspolatlı lazım bize. kewell satılsın cihan giysin 19 numarayı. baros çok yavşak. eliyle falan top alıyor. onu da satsınlar. arda turan kavga etti bak. onu da satalım. hakan şükür niye bıraktı futbolu? geri gelsin 10 sene daha izleyelim...

evet cassio lincoln'dür tek problemimiz. takım şahane, sistem şahane, sabri var, mehmet var, ümit karan var...
geçen yıl volkanla aralarında geçen kovalamacada neden bütün gs li futbolcuların volkanı sakinleştirmeye çalıştığını anladığım futbolcu. takım arkadaşları kendisinin umurnda olmadığı için onlarında onu umursmamasını normal karşıladım..
iyi bir hocayla çalıştığı zaman hem gol krallığında hem asist krallığında tepeye oynadığını birkaç hafta öncesine kadar rahatlıkla gördüğümüz yıldız oyuncu. guiza gibi kazıklar yanında gül bahçesi gibidir. umarız seneye de takımda kalır, iyi bir hocayla çalışmak kaydıyla...
göte girip açılan şemsiye misali guizalar yanında gülü seven dikenine katlanır modundadır taraftarın gözünde.
iyi futbolcu olabilir ama iş disiplini yoktur. bunu da herkes kendi işyerindeymiş gibi düşünsün. adam iyi bir pazarlamacı ama iş yaptığı adamlarla çok laubali, iş yerinde sürekli kavga çıkartıyor. bu adam çok iş yapsa dahi işte mi tutarsınız? ben tutmam.
lincoln iyi bir futbolcudur, evet ama bize gelmez. onun mevkisini kaldırabilecek muhteşem bir kewell'ın varken durma isteyen varsa 3-5 ne ediyorsa sat derim. adam gibi bir de kanat oyuncusu alırım o fiyata.

bu adamın almanya'dan kaçmasına şaşırmamalı. onun en rahat edeceği yer rusya vb ülkelerdir ama oradada hava soğuk diye oynamaz.
gazete müsvettesi vatan'ın kendisinin fener forması giyip armasını öptüğü şeklindeki haberine şu şekilde cevap vermiş futbolcu:
http://www.galatasaray.or.../futbol_as/haber/3678.php
kendisi futbolcu değil şarlatandır.yılda bir kaç maç oynayıp gerisinde ense yapar sürekli tribünlere oynar yok ait oldum yere geldim yok buraya gelmemi tanrı istedi ait olduğun yerdeysen adam gibi oyna düzenbazın önde gidenidir duygusal ayağına yatar ota boka küser kendisini haklı gösterir bir an önce gitsindir.

not;bu entryi yazan bir galatasaraylıdır.
galatasaray'a yalnızca maddi katkıda bulunan güzide(!) futbolcu..

-başkan önümüzdeki aylar için bankaya tam yüz bin ödeme yapmamız gerek, futbolcu taksitleri de cabası..
+sakin olun olum..lincoln yemeğe geç gelir..200 oradan..bülent'e söyleyin maçı tamamlamasın, çıkarken itiraz eder..elli bin oradan..antremanları da iki kat arttırsın, lincoln birine çıkmazsa tamamdır bu iş!!
adnan polat'in bugun bilkentte yaptigi konusmalardan anladigim kadariyla sene sonunda takimdan ayrilacak. ustu kapali konustu ama lincoln hakkindaki tum sozlerinden oyle bir cikarimda bulundum. iki senedir bekledigimizi alamadik ondan , galatasarayin menfaatleri herseyden once gelir, futbolcularin yukumluleri nasil davranamsi gerektigini bellidir, lig sonunda herseyi degerlendirecegiz, bes hafta onceden birsey soylemek yanlis dedi. bu aciklamalardan , gonderilecek izlenimini cikardim. bakicaz gorucez.
hacettepe maçında süper paslar atmış, 3-4 tane %100'lük gol pozisyonu yaratmıştır.
tehlikenin farkına varan futbolcu.götü yusuflayıp,adam gibi oynamaya başlamıştır.