bugün

shazam dediği vakit süper güçler edinen dc comics süper kahramanı. dc comics marvel comics'le sorunlar yaşayınca çizgi romanlara adı shazam olarak geçmiştir.
marvel ultimate alliance'da bulunan bir süper kahraman. süper saldırısının adı big bang'ti.
marvel comics aleminde bir (pardon iki) kadın süper kahraman.

ilki kree adlı uzaylı ırkın yaptığı bir savaş kostümünü giyer. sonradan radyasyon etkisiyle kostümün güçleri ona da geçer. uçabilir ve özel bir algısı vardır. ayrıca çok güçlüdür.

o ortadan kaybolduktan sonra başka bir kadın captain marvel de kötü amaçlı bir çeşit kozmik enerji deneyini bozmaya çalışan siyahi seksi bayan polis olarak deneyin sonundaki kaza ile ortaya çıkmıştır. o da bedenini ışık vs. enerji türlerine dönüştürebilmekte, sonra da normal haline dönebilmektedir.
shazam kelamını zikrettikten sonra kral süleyman'ın bilgeliğini, herkül'ün fiziksel gücünü, titan atlas'ın dayanıklılığını, zeus'un yıldırımlarını, aşil'in cesaretini, hermes'in hızını alır.
(bkz: Solomon)
(bkz: Hercules)
(bkz: Atlas)
(bkz: Zeus)
(bkz: Achilles)
(bkz: Mercury)
galiba supermen ile birlikte en güçlü dc karakteri. tek sıkıntısı, aslında ergen bir çocuk olması.

marvel comics dekini bilmiyorum. ama filminin başrolü henüz belli değil, onu biliyorum.
imaj olarak öyle pek bir karizmasıyla manipüle edebilecek bir karakter olmadığı için hiçbir zaman fazla parlayamayacak olan halk kahramanı, süper kahraman.
başrol Brie Larson'a gitmiş.

görsel
8 mart 2019'da vizyona girecek film. başrolde de oscarlı oyuncu brie larson var. bu kadar erken kadroya eklendiğine göre demektir ki kendi filminden önce başka bir filmde kendisi bize tanıştırılacak. aynı spider man ve black panther'in civil war'da ortaya çıkması gibi.
2019'da vizyona girecek marvel filmi.

http://galeri.uludagsozlu...r/captain-marvel-1153281/
yönetmenlerini de bulmuş sonunda. anna boden ve ryan fleck. inanıyorum ki russolar gibi başarılı bir performans gösterecekler.
film 1990larda geçecekmiş ve samuel l. jackson nick fury rolüyle geri dönecekmiş. hatta iki gözü de sağlam bir şekilde. bu durumda bu filmde gözünü nasılkaybettiğini öğrenebiliriz. winter soldier'da en son birine güvendiğinde gözünü kaybettiğini söylemişti. en güzeli ise skrullar sonunda mcu'ya dahil oluyor. çok merak ediyorum bu filmi.
çekimlerine başlanmış film. 1990 yıllarında geçecek, yani aslında bir flashback. o yüzden clark gregg agent coulson olarak kadroda. ayrıca lee pace ronan the accuser ve djimon hounsou da korath the pursuer olarak kadroda. özlemiştik coulson reyiz.
as bayrakları as.

filmin müziklerini pınar toprak hazırlayacakmış.
8 mart 2019 da vizyona girecek anna boden filmi görsel

Kadrosu şöyle; brie larson, samuel l. Jackson, lee pace, jude law, ben mendelshon, gemma chan, mckenna grace.
Marvel dünyasının afedersiniz en taşaklı süper kahramanıdır kendisi.

Merakla bekliyoruz
Amerikan kahramanıdır yani düşmanımızdır ayrıca dünya nüfusunun yarısı yok olurken kendisini göremedik buda sorumsuzluğuna delalettir.
En büyük avenger’in fragmanı an itibariyle gelmiştir.
Nick fury'nin iki farla başlayıp tek fara düşeceği film.
uluslararası kadınlar günü'nde çıkacak olması bile güzel. blockbuster'ı görünce zaten anlıyorsunuz film eski bir zaman diliminde gerçekleşiyor. sonra iki gözü de sapasağlam nick fury ile saçları pek de seyrek olmayan bir coulson ortaya çıkınca insan bir acayip oluyor. ha bi de jude law var. ayrıca brie larson'ın ses tonu pek tatlı. bekliyorum heyecanla. ardından da zaten büyük final gelecek mayısta.
Marvel'ın dc'den çakma (shazam) başka bir karakterinin filmi. Normalde çoğu marvel karakterini seven biri olarak gitmeyeceğim film. Kendi adımızda bir süper kahraman yapalım demişler, başka bir nanesi yok bence.
yarrak gibi olmus. klasik marvel sicmigi. suicide squad bu filme bin basar.
Fragmani begenmedim, ama bu serinin devami icin onemli bir karakter. Disney, iron man ile birlikte bu marvel olayinda cigir acti. Gecen 10 sene icerisinde goruyoruz ki bu gunlere gelmesinde, o hikayeleri tek tek isleyerek, en sonunda seyircinin onune koydugu bir all-star takimi ve bunu organize eden iyi yapimcilarinin payi var. Dc de bundan feyz alarak olusturmaya basladi hikayeleri. Mesela doctor strange i 2005-2006 yilindan beri bilirim ama film sayesinde bu kadar sevdim. Bir tek spider-man konusunda kirginim kendilerine, onun haricinde guzel isler cikarmaya devam.
Fragmanı çıktımı ki.
ilk fragman gelmiştir.
tebrikler marvel, infinity war öncesinden beri bu filmi bekliyoruz, ama zerre kadar heyecanlandırmadın. bunu nasıl başarıyorsunuz?

ayrıca fragman'da seçtiğiniz fon rengi neden wonder woman ile aynı? dc sizi taklit etmeye çalıştı çalıştı başaramadı, marvel kasma.

sonuç: pek bir şey veremeyen ilk fragmanı yayınlanmış film.
ikinci fragmani yarrak gibi olmus film. coluk cocuktan para kazanacak yine aq marvel'i. sinemayi sikip attiniz aq cocuklari ya.

https://www.youtube.com/watch?v=0LHxvxdRnYc&t=1s
güncel Önemli Başlıklar